0rsted komt aan land in Vlissingen 6 CONTRACT VIJF ZORGVERLENERS A M De gemeentebesturen van Veere, Vlissingen en Middelburg willen alle drie dat mensen die huishoude lijke hulp nodig hebben, die hulp ook krijgen. Uitgangspunt is dat elke cliënt het aantal uren hulp krijgt, dat nodig is om zijn woning schoon te houden op een 'aanvaard baar basisniveau'. De huishoudelijke hulp valt vanaf volgend jaar weer onder de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De hulp moet een professi onele kracht zijn, die een cao-loon krijgt. De uurprijs voor huishoude lijke hulp gaat omhoog, terwijl de Walcherse gemeenten niet ver wachten dat het aantal uren te ver lenen hulp omlaag gaat. Voorzitter Ruben Leijnse van de Raad van Bestuur van Zorgstroom deelt die mening. Net als de zorgin stellingen WVO Zorg, Cedrah, Lelie zorggroep en RST zorgverleners le vert Zorgstroom volgend jaar huis houdelijke hulp tegen 'kostendek kende tarieven'. De zorgverleners krijgen daarbij niet de uitdrukke lijke opdracht om hulpvragers zo min mogelijk uren toe te kennen. Leijnse legt uit: „Mensen die be- ZEEUWS SCHOON hoefte hebben aan huishoudelijke hulp krijgen die hulp ook. Maar we toetsen de hulpvraag wel. We kij ken wat iemand nodig heeft en wat iemand zelf nog kan." Daarnaast kunnen mensen soms wat regelen door bijvoorbeeld mantelzorgers in te schakelen. „Dat is een algemene ontwikkeling in de zorg, onder meer ingegeven door de Participa tiewet." De kosten voor de gemeenten stijgen door het hogere uurtarief, bevestigen de wethouders Albert Vader (Vlissingen), Saskia Szara- finski (Middelburg) en Chris Maas (Veere). Of de gereserveerde bedra gen voor Wmo-tekorten voldoende zijn om toekomstige hogere reke ningen te dekken, is voorlopig on zeker. Maar alle drie wethouders be nadrukken dat iedereen die recht op hulp heeft, ook wordt bijgestaan. „Dat kan ook niet anders, want het is bij wet geregeld", meldt Va der. De artikel 12-status van Vlissin gen verandert daar niets aan. Vlis singen heeft met de financiële toe zichthouder al afgesproken dat ze een behoorlijke reserve voor een te vrezen Wmo-gat achter de hand houdt. „Zo'n reserve is overigens zo op als de kosten omhoog gaan en/of het aantal aanvragers stijgt. Net als andere gemeenten hopen we dat de noodkreet van de VNG voor hogere rijksbijdragen gehoor vindt." 0rsted, tot voor kort Dong Energy, vestigt zich naast het voormalige douanekantoor op de kop van het oude veerplein, waar begin dit jaar Dutch Offshore Contractors in is getrokken. De naam Dong is begin november verlaten omdat de ener gieproducent zich wil distantiëren van vroegere activiteiten in fossiele brandstoffen. Naast een kantoor voor tussen de honderd tot twee honderd werknemers wil Orsted er steigers voor vier tot zes onder- Orsted hoopt dat de gemeente Vlissingen snel is met de nodige vergunningen houdsschepen voor verkeer van en naar windparken, 22 kilometer uit de monding van de Westerschelde. De steiger komt naast de PSD-veer- steiger. Voor de constructie van de molens, turbines en bladen kijkt Orsted naar Vlissingen-Oost. De kaderuimte in de Buitenha ven is daarmee zo goed als op. Het oude veerplein wordt bij de herin richting van de omgeving rond de rotonde aan de Poortersweg, die nu in voorbereiding is, opgedeeld in bedrijfskavels. Zware haspels Langs de Westerhavenweg liggen verder nog de olieterminaldepen- dance van Vesta, hout- en bouw- materialengroothandel Finsa en het sorteerbedrijf voor zand en grint SBV. Daarnaast is sinds vorige week de Britse Cable Explorer aange meerd. Het schip heeft een opbouw van intrigerende zware haspels. Het gaat voor het consortium VBMS en NKT Cabels de dikke stroomtrans- portkabels leggen die de energie van de windparken naar de Ten- neT-stations aan wal bij Borssele voeren. De windenergieactiviteiten wor den daarmee even dominant in de Buitenhaven, althans, tot Defensie zich aan de Oosterhavenweg gaat roeren met de huidige Marineka zerne, de nieuwe Marinierskazerne daarachter en het oude opstelter rein van de Olau Line, inclusief de steigers. Op een rest grond na - in reserve voor het Brandweer Trainingscen trum - is het straks ook daar, na vele jaren, vol in bedrijf. IN DE REGIO Sfeerdagen bij Tante Jo Winterfair Lezing over kinderziekten en vaccinaties ar'je? w/* j» r.lMi ..K'fiAflMa. MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 24 november 2017 WA ledereen krijgt de hulp die nodig is De drie Walcherse gemeenten ondertekenden gisteren een contract met vijf zorgverleners voor verlening van huishoude lijke hulp. René Hoonhorst Vlissingen De Walcherse ge meenten doen met ingang van 2018 geen zaken meer met Zeeuws Schoon, het 'uit zendbureau' dat door Zorgstroom was opgericht om freelance huishou delijke hulpen in te huren voor cliënten. Nu Zorgstroom ho gere vergoedingen per uur krijgt, wil de zorgverlener weer 'tientallen' hulp- en zorgverleners van Zeeuws Schoon aannemen. Koppels Voorzitter Ruben Leijnse van de Raad van Bestuur van Zorgstroom hoopt dat huishoudelijke hulpen samen met hun klanten over stappen, zodat 'ver trouwde koppels bij elkaar blijven'. Klan ten die een huishou delijke hulp willen, die niet in loondienst is, krijgen die gele genheid. Ze moeten dan aparte afspra ken maken. Windparkenbouwer 0rsted ves tigt zich aan de Buitenhaven in Vlissingen. De Deense bouwer van de zeewindparken Borssele 1 en 2 heeft haast en vraagt de gemeente Vlissingen om spoe dige afhandeling van de beno digde vergunningen. Claudia Sondervan Vlissingen MELISKERKE Tante Jo in Melis- kerke houdt van daag en morgen de Warme Sfeerdagen. Deze staan in het teken van gezellig heid, verkoop van brocante, stoer, kerst en landelijke woondecoraties. Vandaag is ieder een welkom tussen 10.00 en 21.00 uur. Morgen zijn de deu ren tussen 9.00 en 15.00 uur geopend. Locatie: Pauwhoek- straat 50 in Melis- kerke. Meer infor matie via 0118- 563695 of 06- 54282123. ARNEMUIDEN In Arnemuiden wordt vandaag de jaarlijkse Winterfair gehouden. Op het Marktplein en in de Langstraat staan zo'n dertig kramen waar ondernemers, sportverenigingen en bewoners zich van hun beste kant laten zien. Ook de winkels zijn ge opend. Ons Coun try Team (15.30 uur) en Muziekver eniging Arnemui den (17.00 uur) ver zorgen de muziek. Ook de Kunstroute wordt vandaag ge houden. MIDDELBURG Homeopaat Alex Léon geeft morgen een lezing over kin derziekten en vac cinaties in de Zeeuwse Biblio theek in Middel burg. De lezing duurt van van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. FEESTELIJKS HEROPENING LEWEDORP Zeventien jaar woont Bets Rentmeester in De Kraayert in Lewedorp. Langer dan wie dan ook en daarom kreeg zij de eer om de vernieuwde Kraayert te openen. Samen met locatiemanager Dick Gorsse reed ze gisteren door een jas van papier. Het voormalige zorgcentrum De Kraayert is in de afgelopen jaren grondig verbouwd. Een deel van het gebouw is verpleeghuis geworden en in de andere vleugel zijn huurappartementen gekomen. De heropening werd gisteren gevierd met een gezellige mid dag voor alle bewoners, fotomarcelledavidse ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt; GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3a, 10.00-17.00 uur - Winterfair Bro- canteschuur GOEDt; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; MELISKERKE Pauwhoekstraat 50, 10.00-21.00 uur- Sfeerdag met om 14.00 uur en 19.30 uur Workshop 'Toef maken; MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur- Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; ZB, Kousteen- sedijk 7,19.30 uur - Lezing prof.dr.ir. G. Stelling over wa tersnood, informa- tienood en 3Di; Sint-Augustinus- kerk, 20.00 uur- Concert Peter Kooij met ensemble L'ar- monia Sonora; Café ut Babbeleartje, 22.00 uur - Optre den Peter Walrecht met zijn nieuwe band 'Old Dogs New Tricks'; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,13.00-13.30 uur - Activiteit 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium' bij Terra Maris; RITTHEM Theater De Ver wachting, 20.15 uur - Optreden Benja min van der Velden; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, 10.00-17.30 uur - Expositie Ernst den Heijer; WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur - Volks dansen; 10.30-11.30 uur - Line dance. De Buitenhaven in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34