II Officier wil vrijspraak voor Iraniër die andere asielzoeker verwondde in Zeelandhallen Grootschalige verbouwing maakt Goese school tweemaal zo groot Omgewaaide boom legt treinverkeer lam 5 De studenten van het Hoornbeeck College in Goes zitten voortaan onder één dak. Gedeputeerde Harry van der Maas (SGP) heeft de nieuwbouw van de instelling voor reformatorisch beroeps onderwijs gistermiddag geopend. tuatie is dat je nooit hoeft te zoeken naar een plek om te werken. Dat was voorheen wel anders, heb ik begrepen." De Goese vestiging van de refor matorische mbo-school was hard toe aan uitbreiding. „In 2003 zijn we met 150 studenten gestart in het nieuwe gebouw aan de Van Dussel- dorpstraat. Vijfjaar later was het gebouw te klein. Nu zitten we op 725 leerlingen." De afgelopen jaren heeft de school gebruikgemaakt van de leegstaande Wilhelmina- school aan de Lijnbaan, bij het sta tion. Daar hebben zo'n tweehon derd studenten zeven jaar lessen gevolgd, voornamelijk van de op leidingen Economie en Handel. Het huurcontract liep vorig jaar af. Dus moest de school op zoek naar een definitieve oplossing. Die was niet zomaar gevonden. „We heb ben verschillende scenario's onder Een mooi gebouw draagt zeker bij aan het plezier waarmee ik naar school ga de loep genomen. Van verkoop tot verbouw", zegt Timmerman. Dat het uiteindelijk die laatste optie is geworden komt door een gelukkige samenloop van omstandigheden. „Aan de Patijnweg stonden drie woningen, waarvan twee te koop. Met die laatste zijn we gaan pra ten." De hele operatie heeft de school 4 miljoen euro gekost. Tim merman verwacht niet dat hij de komende jaren nog moet uitbrei den. „Zeeland krimpt." Het Hoornbeeck Col lege in Goes is klaar voor de toekomst. Na een grootschalige ver bouwing van bijna een jaar, is de school voor reforma torisch beroepsonderwijs nu twee keer zo groot. Wie niet beter weet, ziet nauwelijks dat het om een aan bouw gaat. Het nieuwe deel staat aan het Kazerneplein bij de ro tonde. Waar vroeger de hoofdin gang zat, is nu een grote aula. „Het is het hart van de school, de verbin ding tussen het oude en nieuwe ge deelte", zegt vestigingsdirecteur Evert Timmerman. Het nieuwe deel bestaat uit verschillende nieuwe lokalen, waaronder drie voor gezondheidszorg. Op de eerste verdieping is een complete zieken huiskamer ingericht. En in een spe ciale agressieruimte krijgen de stu denten weerbaarheidstrainingen. Ook het bestaande gebouw is flink op de schop gegaan. De voormalige oude aula doet nu dienst als colle gezaal en muzieklokaal. Student Maarten Bakker uit 's- Gravenpolder vindt het nieuwe ge bouw prachtig. „Een mooi gebouw draagt zeker bij aan het plezier waarmee ik naar school ga", zegt hij. „Wat zo fijn is aan de nieuwe si- VLISSINGEN Tussen Goes en Vlissingen reden sinds gisteroch tend geen treinen door een defecte bovenleiding. Ter hoogte van Oost- Souburg viel gisterochtend vroeg een boom op een portaal. Dat ge beurde vermoedelijk door de storm. Pas gisteren om 19.30 uur re den de treinen weer volgens de normale dienstregeling. De schade was aanzienlijk. De reizigers moesten uit de gestrande trein worden geëvacueerd, maar om dat veilig te laten gebeuren moest eerst de spanning van de bo venleiding af, zei woordvoerder René Vegter van ProRail. De men sen liepen volgens hem onder be geleiding naar station Vlissingen- Souburg. Tussen Middelburg en Arnemui- den reden taxibusjes. Tussen Vlis singen, Vlissingen-Souburg, Mid delburg en Goes werden stopbus sen ingezet. Om 19.30 uur reden de treinen weer. Het was aanvankelijk niet duide lijk wanneer de treinen weer zou den kunnen rijden. „De eerste prognose is rond negen uur van avond", zei Vegter gisterochtend. „Maar het kan ook eerder of later zijn. Het repareren van een boven leiding is vrij specialistisch werk." Sjac van Eijzeren was één van de treinpassagiers, die de trein moest verlaten. Hij was onderweg naar Schiphol en miste zijn vlucht. „Maar de NS regelde een taxi die me naar Schiphol bracht en door de KLM is mijn vlucht gratis omge- boekt. Daardoor ben ik vier uur la ter in Salt Lake City. Dik compli ment voor de NS en KLM", zo liet hij vanaf het vliegveld weten. Volgens de magistraat is nu duide lijk dat A. (23) die 21e december 2015 op weg was naar de douche toen hij verzeild raakte in een opstootje. Een groep Perzen zong spottende liedjes over Arabieren. Er ontstond een vechtpartij tussen beide groe pen toen een man van Arabische af komst protesteerde tegen dat zin gen. A. belandde midden in het tu mult en probeerde tot tweemaal toe het gevecht te stoppen. De offi cier: „Hij zei, doe dit nu niet." Om dat de verdachte zelf van Arabische afkomst is, werd hij ook aangeval len door enkele Perzen. A. had een plastic scheermesje in zijn hand - hij wilde zich scheren - en ge- Maar omdat hij zichzelf verdedigde is er sprake van noodweer bruikte het om zich te verdedigen. Daarbij raakte hij 'bewust of onbe wust' een van zijn aanvallers in de hals waarbij die man een flinke wond opliep. Volgens de officier scheelde het niet veel of de hals slagader van die aanvaller was ge raakt door A. „Maar omdat hij zich zelf verdedigde is er sprake van noodweer en vraag ik toch om ont slag van rechtsvervolging", aldus Suijkerbuijk. Raadsman Thomas Der Bedrosian is blij met het stand punt van de officier. Hij vindt ook dat een vrijspraak op zijn plaats is in deze strafzaak. „Mijn cliënt ver dedigde zich alleen maar." De verdachte was deze week niet aanwezig bij zijn rechtszaak in de Middelburgse rechtbank. Volgens zijn raadsman woont hij nu tijdelijk in Irak, het land waar zijn zieke moeder naartoe is gevlucht. Hij weet niet of A. nog plannen heeft om terug te keren naar Nederland. Uitspraak 6 december. PC vrijdag 24 november 2017 - Maarten Bakker, student A Vestigingsdirecteur Evert Timmerman, fotomarcelledavidse Studenten Hoornbeeck in één pand Timo van de Kasteele A De boom vernielde een portaal, foto ruben oreel Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk vindt dat de Iraniër E. A. niet veroordeeld moet worden voor het verwonden van een an dere asielzoeker in de tijdelijke opvang in de Zeelandhallen Goes. Emile Calon Middelburg - Wilfred Suijkerbuijk, officier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33