Ultieme vloertest De Statie in Sas Ti t Gents-Zeeuws huwelijk is oppepper voor hele regio 4 Havengebonden bedrijven in Zeeland en Gent verwachten dat de havenfusie economische voordelen brengt. Provincie wil evenementen sponsoren Gewonde bij botsing Kwekerijen geruimd Schuur brandt volledig af Niet alleen voor de havengebieden als geheel, maar ook voor bedrij ven zelf is de fusie van Zeeland Seaports en Havenbedrijf Gent een oppepper. Dat verwachten Voka-VeGHO en PORTIZ, de verenigingen van ha vengebonden ondernemingen in Gent en Zeeland. Vorig jaar lieten beide verenigin gen al weten vierkant achter een fusie van Zeeland Seaports en Ha venbedrijf Gent te staan. Een grenshuwelijk levert enorme schaalvoordelen op, zeggen ze. Het wordt qua overslag de tiende en qua toegevoegde waarde de derde haven van Europa. Daardoor zullen er waarschijnlijk sneller nieuwe bedrijven neerstrijken. De geves tigde ondernemingen verwachten dat de schaalvergroting ook hen snel keiharde euro's oplevert. Na de fusie ontstaat een groot cluster van (chemische) bedrijven, vaak multinationals. Er zijn meer partij en in de haven met wie ze di rect kunnen samenwerken, zodat ze efficiënter en daardoor goedko per kunnen produceren. In de strijd tegen de opwarming van de aarde gaat het zeker ook over her gebruik van reststromen en rest warmte van industriële bedrijven. Energiereus Voor dat laatste bestaat al het Zeeuwse samenwerkingsverband Smart Delta Resources. Onlangs is de Franse energiereus Engie toege treden. Engie is ook het moederbe drijf van Electrabel, het bedrijf dat de Belgische kerncentrales exploi teert. Het Gents-Zeeuwse huwe lijk geeft ook een slinger aan infra- Tot 2022 komen er 3.250 banen bij dankzij de fusie van de twee havens structuurprojecten zoals aanleg van een ontbrekend stuk spoor aan de oostzijde van het Kanaal Gent- Terneuzen en de aansluiting van de Tractaatweg in Zeeuws-Vlaan deren op het Vlaamse wegennet. De fusie van het Zeeuwse en het Gentse havenbedrijf gaat veel meer banen opleveren dan wanneer beide havenbedrijven zelfstandig door zouden gaan. Tot 2022 komen er 3.250 arbeidsplaatsen bij. Dan verdienen 100.000 mensen direct en indirect hun brood in en dankzij de havens. Voka-VeGHO en PORTIZ den ken dat de fusiehaven als één ar beidsmarkt nieuwe mogelijkheden biedt. Woongoed besloot vrijdag 27 okto ber De Statie meteen te sluiten, omdat de gebruikte vloerconstruc tie vergelijkbaar is met die van de in mei ingestorte parkeergarage bij Eindhoven Airport. De afgelopen weken zijn door constructeurs controleberekeningen gemaakt. Gisteren vond een ultieme test plaats in De Statie. De resultaten van de krachtproef met een waterbassin worden van daag bekendgemaakt. De boven- ruimte waarin de test plaatsvond, is representatief voor zes ruimtes, waarvan de vloerconstructie net niet aan de sterktenorm van 0,4 Newton voldoet. Het gaat om 0,41 tot 0,45 Newton. De proefbelasting moest aan het licht brengen of maatregelen nodig zijn. Voor één bovenruimte, een ont moetingsplek die zwaarder belast kan worden, in theorie 500 kilo gram per vierkante meter, viel de overschrijding hoger uit, op 0,59 Newton. Woongoed gaat een extra ondersteunende kolom plaatsen om dit te ondervangen. Dat kan al op korte termijn, vertelde Peter Seen. Bij de proefbelasting is gecontro leerd op scheurvorming, op even tuele scheurgrootte en op het mo gelijk loslaten van vloerdelen. Op de geprefabriceerde vloerplaten met - net als in Eindhoven - gladde bovenzijde is een laag beton ge stort. Bij eerdere geluidsonderzoe- ken is gebleken dat de vloerdelen goed aan elkaar zijn gehecht. Stelt Woongoed vandaag in overleg met de gemeente Terneu zen De Statie open, dan is het aan De resultaten van de krachtproef worden vandaag bekendgemaakt de gebruikers - waaronder basis school De Statie - wanneer zij weer in het gebouw gaan. MIDDELBURG Het provinciebe stuur hoeft zich niet meer in aller lei bochten te wringen om Con cert at Sea financieel te steunen. Vanaf volgend jaar heeft het offici eel een sponsorbeleid. Provinciale Staten bakkeleien geregeld over de subsidie aan Con cert at Sea. Het festival ontvangt een bijdrage - dit jaar 52.000 euro - terwijl het festival dat geld niet no dig heeft. Veel partijen willen een einde aan deze 'overbodige' subsi die. GS hebben de bijdrage verde digd met het argument dat het om sponsoring gaat. Concert at Sea le vert immers een belangrijke bij drage aan de promotie van Zee land. Er was echter geen sponsorbe leid. Dat is nu op papier gezet. In 2018 wil de provincie in zee gaan met een beperkt aantal evenemen ten. Welke dat zijn, is nog niet be paald, al worden (naast Concert at Sea) de Kustmarathon, Vestrock, de Vestingcross en Zeeland Nazo merfestival als 'interessante podia' genoemd. Er komt geen aparte pot voor sponsoring. Het geld moet uit be staande budgetten komen. 112 NIEUWS :V. vrijdag 24 november 2017 PC Havenfusie levert geld op Frank Balkenende Terneuzen De kans is groot dat multifunc tioneel centrum De Statie in Sas van Gent vandaag, vrijdag, na vier weken weer open kan. Peter Seen, manager klant en markt bij eigenaar Woongoed, heeft een goed gevoel bij de vloeronderzoeken. Harmen van der Werf Sas van Gent Voorbereidingen voor de vloertest in De Statie gisterochtend. FOTO PETER NICOLAI GOES Bij een aanrijding op de Nansenbaan in Goes is gisterochtend een automo bilist gewond geraakt. Op de kruising met de Stanley- weg kwamen een bestel busje en een personenauto met elkaar in botsing. De opgeroepen traumaheli kopter bleek niet nodig te zijn. De gewonde automo bilist werd met een ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. De oorzaak van het ongeluk en de ernst van de verwondingen zijn niet bekendgemaakt. r M 4 >v POORTVLIET De politie heeft woensdag in panden op Tholen hennepkweke rijen aangetroffen. Twee mensen zijn aangehouden. In een huurwoning aan het Van der Slikkeplein in Poortvliet vond de politie in drie kweektenten 146 hen nepplanten met kweekap- paratuur. De woningstich ting is op de hoogte ge bracht. In een huurwoning en schuur aan de Zoutzie- dersdreef in Tholen was een kwekerijruimte aanwe zig. De oogst was al enige tijd geleden weggehaald. Ook hier bleek dat de elek triciteit illegaal werd afge tapt. De 28-jarige bewoner is aangehouden en ver hoord. OOST-SOUBURG Een schuur aan de Prins Hen drikstraat in Oost-Souburg is woensdagavond volledig uitgebrand. Niemand raakte gewond bij de brand. Een blusvoertuig van de brandweer was snel ter plaatse. De brandweer lieden konden uitbreiding naar belendende schuren en naastgelegen woningen voorkomen. Het vuur dat rond 20.30 uur ontstond was snel ge blust. Volgens een buur man zou een uit de hand gelopen kampvuur in de tuin voor de brand hebben gezorgd. De officiële oorzaak van de brand is niet bekendge maakt door de Veiligheids regio Zeeland. De haven van Terneuzen en de haven van Gent. fotoscamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32