Voor Vitesse en Nederland valt doek in Europa Abu Dhabi: laatste race met open cockpit 1-1 23 hij is in Formule 1 niet waar hij wil zijn Dus blijft over Verstappen - duur klokje om de linkerpols, twee glim mende armbanden rechts - die deze donderdag ook niet echt op zijn praat stoel zit. Als hij de vraag krijgt of hij na zijn sterke serie races met twee zeges in Maleisië en Mexico helemaal is waar hij wil zijn in de wereld van Formule 1, schudt hij nee. Pas daarna gaat de mond open. „Dit voelt helemaal niet zoals het moet zijn", bekent hij. „Dan zou ik vechten voor de titel." Ervaring Als een journalist vraagt of hij het eens is met de conclusie dat hij dit jaar wel gegroeid is als coureur, zoals teamgenoot Ricciardo eerder in de zelfde zaal beweerde, volgt een knikje. „Ik ben wel gegroeid, ja. Maar in For mule gaat het vooral om ervaring", zo meent de Nederlander. „De snel heid, die was er vorig jaar ook al. De kwalificaties waren vorig jaar even wat tricky, zo in een nieuwe auto. Maar dat ik de wintertests al in deze BESCHERMING De titel Sportman van het Jaar? Geef die maar als ik wereld kampioen ben geworden auto heb meegemaakt, maakte het dit seizoen een stuk comfortabeler voor me. Ik ben zo vaker op een betere po sitie begonnen. En door die betere startplek, word je race ook beter. Alles helpt." Cijfermatig Behalve pech dan. Of haperend mate riaal. Die verzieken je WK-kansen. Hij mag cijfermatig dan beter hebben ge scoord, met twee zeges. De lof om dit derde jaar van Verstappen is minder en dat vindt hij zelf niet meer dan lo gisch. Zo hoeft hij straks bij het NOC*NSF Sportgala niet opnieuw verkozen te worden tot Sportman van het Jaar. „Geef die titel maar als ik we reldkampioen ben geworden, dan ver dien ik 'm ook echt", klinkt het. Wat voor resultaat hij in het heerlij k warme Abu Dhabi nodig heeft om toch nog met een fijn gevoel de winter in te gaan? Zwijgend maakt Verstap pen met zijn wijsvinger omhoog het gebaar voor nummer 1, om daarna la chend het zaaltje uit te wandelen. Het gitzwarte epos van het Neder landse voetbal in Europa kreeg gis teren een kleine opsteker. De t-i van Vitesse bracht een beetje licht in de duisternis, maar meer ook niet. Wat vooral beklijft na gisteren is dat het in Europa over en sluiten is voor Arnhem en Nederland. Vitesse bereikte gisteravond in Stadio Olimpico alleen maar een vleugje roem. Het gelijke spel bij Lazio bracht de Arnhemse club niet meer in de buurt van de knock-out- fase in de Europa League. OGC Nice versloeg zoals verwacht Zulte Wa- regem (3-1) en stelde zo het tweede ticket in poule K veilig. Juichen Het weerhield de Vitesse-aanhang er niet van om te juichen in de hoofdstad van Italië. Op de tribune zongen 1700 fans hun sterren vol trots toe. Deze 1-1 was mentaal een opsteker. Halverwege het seizoen is het re sultaat voor het Nederlandse voet bal mager. Dat kwijnde tot nu toe weg met de ontluisterende en ver nederende eliminaties van Ajax en PSV in de voorrondes van de Eu ropa League. De afstraffingen voor Feyenoord in de Champions League deden de rest. Alleen FC Utrecht noteerde overwinningen in de Europa League (op het Mal tese Valletta en Zenit Sint-Peters- burg). Maar dat betrof slechts de voorrondes en daar eindigde tevens de missie van de club uit de Dom stad. Op de UEFA-ranglijst van dit jaar presteerden landen als Macedonië, Kazachstan, Litouwen en zelfs Liechtenstein nog beter. Vitesse stond op in Rome, dat wel. De Arnhemmers spoelden de vormcrisis van de laatste weken weg met bravoure. Daarbij was de start op het gras van Stadio Olim pico de basis van vertrouwen. Bryan Linssen ramde na dertien minuten de bal uit een vrije trap binnen. Het was de oppepper die de ploeg van Henk Fraser nodig had. „We hebben hier een maximaal resultaat behaald", sprak de coach na afloop. „We waren op ons best. Ik denk niet dat Lazio alles heeft ge geven, maar dit zijn de internatio nale verhoudingen." Natuurlijk kwam Lazio nog te rug. Vlak voor rust schoot Luis Al berto een volley hard achter Remko Pasveer, die weer in het Arnhemse doel was teruggekeerd: 1-1. Fraser: „Voor ons is dit een opste ker. Voor het Nederlandse voetbal ook wel. Al is dit een miniem resul taat. We hebben ons visitekaartje afgegeven. Na Zulte Waregem wa ren we in mineur. Nu hebben we het gewoon goed gedaan. Daarover is tevredenheid. Hiermee kunnen wij verder." In de eredivisie althans, wist Fra ser. In Europa is de rol van het Ne derlandse voetbal uitgespeeld. vrijdag 24 november 2017 GO F O d K- Max Verstappen wil maar één ding: de beste van de wereld worden. —Verstappen Het is dat een wakkere journalist de coureurs er aan herinnerde an ders zou er niet eens bij stil zijn gestaan. De GP van Abu Dhabi is op voorhand al een histori sche omdat het de laatste race is met een open cockpit. Volgend jaar wordt de halo geïntroduceerd, een soort driepoot die het hoofd van de coureurs moet beschermen. „Dit wordt de laatste race waarin de auto's er nog mooi uitzien", meende Lewis Hamilton, een tikje dramatisch. „Vanaf volgend jaar gaat het alleen maar bergaf waarts, wat de schoon heid van de auto's be treft. Maar veiligheid boven alles, hè..." Schertsend werd de halo al door veel cou reurs vergeleken met een uit de kluiten ge wassen teenslipper. Hamilton, lachend: „Misschien moet ik vol gend jaar maar met een nieuw flip flop merk op de markt komen en daar succes mee scoren." „Heus, we gaan wel wennen aan het nieuwe uiterlijk van de auto", bleef Sebastian Vettel kalm. „Maar klopt, de auto van nu is mooier." Vitesse behaalde gisteren een verdienstelijk gelijkspel bij Lazio (1-1), maar tegelijkertijd is het Europese avontuur over voor de Arnhemmers. Geen enkele Ne derlandse club overwintert dit seizoen. Lex Lammers Rome Het is 19 jaar ge leden dat Neder land geen enkele club meer in Eu ropa actief had na de winterstop. LAZIO-VITESSE II 0-1 13. Linssen 42. Alberto 1-1 Opstellingen Vargic Pasveer Patric Lelieveld Felipe 82. Dabo Bastos Kashia Basta Miazga 86. Miceli Faye Murgia Mount Alberto Serero 68. Marusic Foor Crecco Rashica Lukaku 69. Van Bergen Nani Matavz 54. Luli 62. Castaignos Palombi Linssen Scheidsrechter: Palabiyik Toeschouwers: 5100 Bryan Linssen maakt uit een vrije trap de 0-1. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23