2 F WMucim Max Verstappen zegt te zijn gegroeid, maar 22 '44 Aan het einde van zijn derde F1-seizoen is Max Verstappen gearriveerd tussen de grote jongens. Maar het doel, de grootste worden, is in 2017 nauwelijks dichterbij gekomen. Kort Lichte blessure Robben Arjen Robben (33) heeft een scheurtje in een spieraanhechting in zijn linkerboven been opgelopen in het duel van Bayern München woensdagavond tegen Ander- lecht in de Champions League. Hij mist in elk geval de uitwedstrijd zaterdag in de Bundesliga tegen Borussia Mönchenglad- bach. Robinho: negen jaar cel De Braziliaanse voetballer Robinho (33) is door een rechtbank in Milaan bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van ne gen jaar wegens een groepsverkrachting. Dat melden Italiaanse media gisteren. De voetballer, die destijds uitkwam voor AC Milan, zou zich op 22 januari 2013 in Milaan met vijf andere mannen aan een 22-jarige Albanese vrouw hebben vergrepen. Robino die ook speelde voor Real Madrid en Man chester City, speelt momenteel voor Atlé- tico Mineiro in Brazilië. Hij kan nog in be roep gaan tegen de uitspraak. Handbalsters winnen De Nederlandse handbalvrouwen hebben de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK met ruime cijfers gewonnen. In Eindhoven versloegen de speelsters van bondscoach Helle Thomsen Italië met 41-16. *30% Van Persie traint weer Robin van Persie (34) heeft bij zijn Turkse club Fenerbahce de groepstrai ning hervat, zo liet hij ver heugd op twitter weten. Hij maakte op 31 augustus in de WK-kwalifkatiewedstrij d tegen Frankrijk in Saint-De nis (4-0 verlies) als invaller zijn rentree in het Nederlands elftal. Daarbij liep hij een knieblessure op. EUROPALEAGUE P Max Formule 1 Oranje r Bijna is Max Verstappen waar hij als Formule i-coureur wil zijn. Bijna, maar nog niet helemaal. En dat laatste wordt aan het einde van zijn derde sei zoen nog eens duidelijk als hij drie da gen voor de slotrace in Abu Dhabi aan schuift in de donkere persconferentie zaal van het verder toch zonovergoten Yas Marina Circuit. Als de Limburger plaatsneemt, glundert het journaille nog na van deel van het traditionele sparmo- mentje met de coureurs, waarin Se bastian Vettel en Lewis Hamilton zij aan zij aanschuiven. De Duitser en de Brit waren dé twee hoofdrolspelers van het seizoen, samen tot ver na de zomerstop vechtend voor de titel. Da niel Ricciardo mag er rechts naast zit ten, maar vooral omdat die derde stoel nu eenmaal ook vol moet. In deel 2 moet de jonge Nederlander de kar trekken en krijgt hij Valtteri Bottas en Fernando Alonso naast zich. Voor veel fans toch de net-niet cou reurs van 2017. De zwijgzame Fin die met de beste auto van het veld onder zijn kont wist te winnen in Rusland en Oostenrijk, maar tegelijkertijd be wees niet van het speciale niveau Ha- milton/Vettel te zijn. En die gefrus treerde Spaanse tweevoudig wereld kampioen, die zichzelf ook op z'n 36ste nog altijd de beste van het hele Formule i-veld vindt, maar enig be wijs daar nooit voor kan leveren in de Door betere startplekken wordt je race ook beter pruttelende McLaren-Honda. Verstappen is op zijn 20ste gearri veerd tussen de grote jongens, maar de grootste is hij nog niet. Twee zeges in 2017. Eentje meer dan vorig jaar. Maar het beeld dat blijft hangen is ook de pech, de haperende motor en het ge- foeter van de Limburger zelf. De haast, de onvrede. Een van de verhaallijnen van 2017, maar niet hét verhaal. Dus kent hij zijn plaats en speelt hij na de grote jongens nog even een bijrol. Lollig wil het onderonsje met Bot tas, Alonso en Verstappen niet wor den. De Spanjaard lijkt er een sport van te maken om alle vragen te beant woorden met maximaal één woord. Maar liever nog nul. De brave Bottas praat in prima Engelse volzinnen, maar zegt uiteindelijk net zo weinig. vrijdag 24 november 2017 GO VOETBAL VOETBAL HANDBAL W« v VOETBAL VOETBAL Europa League, vijfde groepswedstrijd: GROEP K Lazio Roma - Vitesse 1-1 OGC Nice - Zulte Waregem 3-1 1. Lazio Roma 5-13 (10-4) 2. OGC Nice 5-9 (12-6) 3. Zulte Waregem 5-4 (5-11) 4. Vitesse 5-2 (4-10) Groep F: Lok. Moskou - Kopenhagen 2-1 FC Sheriff - Fastav Ziin nnb Groep G: Plzen - Steaua Boekarest 2-0 FC Lugano - Hapoel Beër Sjeva 1-0 Groep H: FC Köln - Arsenal 1-0 BATE Borisov - Rode Ster Belgrado 0-0 Groep I: Red Bull Salzburg - Vitoria Guim. 3-0 Konyaspor - Olympique Marseille 1-1 Groep J: Athletic Bilbao - Hertha BSC 3-2 Östersunds FK - Zorja Loehansk 2-0 Groep L: Rosenborg - Real Sociedad 0-1 Zenit Sint-Petersburg - Vardar 2-1 I Voor de tweede keer op rij zal Max Verstappen zich afmelden voor het jaar lijkse Sport gala. De For mule 1-coureur zegt op 19 de cember te ge nieten van een vakantie. Bandenleve rancier Pirelli heeft volgend seizoen zeven soorten 'slicks' beschikbaar voor de F1- teams. Dat zijn twee typen gladde droog- weerbanden meer dan dit seizoen. Nieuw zijn de 'hyper- soft' en de 'su- perhard'. De gewonnen oefenduels met Schotland (0-1) en Roemenië (0-3) hebben Oranje geen terreinwinst opgeleverd: op de wereldrang lijst staat Ne derland nog al tijd 20ste. O a 'Het gaat vooral om ERVARING Arjan Schouten Abu Dhabi Lewis Hamilton maakt in Abu Dhabi een selfie met zijn fans FOTO PHOTONEWS —Max Verstappen (20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22