20 MED ANGELA KIJKT TV Ik ben soms zelfs gelukkig Verlenging On Your Feet Cast van De Zuidas Quote van de dag Eigenlijk is Herrie In De Druiventros op RTL 4 net Het Sinterklaasjournaal. Je weet als volwassen kijker dat er aan alle kan ten een loopje met je wordt genomen, maar het verhaal zit zo lekker in elkaar en de hoofdper sonen spelen hun rol met zoveel schwung, dat het helemaal niks uitmaakt. Het is gewoon een kwestie van op de bank ploffen op woensdag avond en meegaan in het spel. Het uitgangspunt is na Herrie In Hotel Spaander en Herrie Op De Bosbaan genoeg zaam bekend: Herman den Blijker en zijn se condant meneer Reimers schieten de eigenaren van een zieltogend hotel annex restaurant te hulp, in dit geval een joekel van een complex in Brabant. Maar bij het concept hoort ook dat diezelfde eigenaren alle adviezen van de tv- redders in de wind slaan en hun kont tegen de krib gooien. Wie dacht dat met de twee steile bazen van Hotel Spaander het toppunt van koppigheid was bereikt, had buiten de familie Mutsaers- Zoontjens van De Druiventros gerekend. Wat een types zijn dat. De inrichting van hun hotel zou moeiteloos kunnen figureren in de 1983- aflevering van Oh, wat een jaar, compleet met gaten in de boxsprings en doorrookte gordij nen. Maar ja, dat heet dan 'Brabantse gezellig heid' en daar wil de familie niet aan tornen. En als Herman en meneer Reimers - noem hem nooit Willem, dat hoort ook bij het con cept - dan eindelijk dochter lanny en schoon zoon Rob zover hebben dat ze schoorvoetend akkoord gaan met een minieme verandering, zijn er altijd wel weer moeder Mieke en vader Ad die de boel vetoën. Doorslaggevend argu ment is steevast het diploma binnenhuisarchi tectuur dat moeder Mieke ooit haalde. Wat veertig jaar geleden resulteerde in een bruids suite met pinguïngordijnen, die er nog steeds hangen. Herman trekt dan maar weer een chagrijnig gezicht, meneer Reimers frummelt aan zijn Elton John-montuur en deelt links en rechts een paar sneren uit. De Brabanders halen de schouders op en lachen alles weg. Of zeggen 'absoluutjes' en kopen ondertussen een fail liete broodjesservice. Want zij weten: betere reclame dan een uur lang onszelf zijn voor 800.000 kijkers is er niet. En dat klopt. Ik heb al zitten zoeken op hun site. Voor 85 euro ben je twee nachten - plus twee keer ontbijt en twee keer driegangendi ner met droge schnitzel! - onder de pannen met het Brabants Genieten Arrangement. Ik kan niet wachten om de pinguïngordijnen in het echt te zien. vrijdag 24 november 2017 MUSICAL Musical On Your Feet met liedjes van Gloria Este- fan blijft in ieder geval tot en met april op de plan- ken. Dat besloot producent Stage Enter tainment, omdat er al 150.000 kaarten zijn ver kocht. De musi cal ging eind vo rige maand in première. Herrie TELEVISIE Annet Malherbe en Mark Riet man spelen als topadvocaten de hoofdrollen in de nieuwe Nederlandse dramaserie De Zuidas. De serie van BNNVARA zal in het voor jaar van 2018 starten. —Voor Jim Carrey is dat al heel wat, bekent de acteur in een interview met een Britse krant. Hij kampte jaren met depressies. Richard Groe- nendijks nieuw ste show zit vol lessen over loslaten en af scheid nemen. FOTO'S MARCO DE SWART, ROYBEUSKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20