Oorlog op de mat O Onbegrip over wegvallen drukste afvaart Blz. Honderden Zeeuws-Vlaamse mbo- en hbo-studenten zijn de dupe van de nieuwe dienstregeling van het f ietsvoet veer. De boot van 07.48 uur uit Breskens wordt in de nieuwe dienstregeling geschrapt. Walcheren -'"T TS In Terneuzen is het koersballers versus bowls-spelers. De spellen lijken hetzelfde, maar volgens de spelers hebben de twee niets ge meen. En de clubs inmiddels ook niet (meer).zeeland 2 Maak een eind aan die kabelwirwar IJsbeerinvasie op eiland Wrangel Noodhuizen voor vluchtelingen Adri de Buck, bestuurder van de HZ in Vlissingen, is onaangenaam ver rast over het besluit van het dage lijks provinciebestuur. „Het is bui tengewoon jammer dat op dit cruci ale tijdstip een boot komt te verval len", zegt hij. „Onze colleges begin nen om 09.00 uur, soms eerder. Dit is precies de boot die onze studen ten moeten hebben." Er komen 172 HZ-studenten uit West-Zeeuws- Vlaanderen. Woordvoerder Karin de Bruijn van Scalda noemt het schrappen van de afvaart 'zeer onwenselijk'. „Het openbaar vervoer is al een groot probleem, zeker voor studen ten uit West-Zeeuws-Vlaanderen." Negentig mbo-leerlingen reizen da gelijks vanuit de gemeente Sluis naar Vlissingen. In de nieuwe dienstregeling, die op 10 december ingaat, zouden rei zigers die normaal de boot van 07.48 uur nemen een half uur eerder (07.12 uur) op de boot moeten stappen in Breskens. De volgende afvaart ver trekt ruim een uur later (08.18 uur). De hogeschool wil in gesprek met Dit is precies de boot die onze studenten moeten hebben om op tijd te zijn de provincie, zegt De Buck. „We willen weten waarom nu juist dit besluit genomen is. Normaal ge sproken worden we altijd geïnfor meerd over wijzigingen in het openbaar vervoer, maar dat is in dit geval niet gebeurd." De Statenfractie van de PW stelde gisteren vragen over de nieuwe dienstregeling. De partij vindt dat het fïetsvoetveer steeds meer een toeristische attractie dreigt te worden en steeds minder een verbinding voor woonwerkver keer. Statenlid Roland de Wit wil weten of onderzocht is wat de con sequenties zijn voor scholieren en mensen die met de afvaarten naar hun werk gaan. Ook de SP-fractie reageert verbaasd op de nieuwe dienstregeling. De partij wil onder meer weten of overleg gevoerd is met de gemeenten Sluis en Vlissin gen. Verantwoordelijk gedepu teerde Harry van der Maas (SGP) laar weten dat het dagelijks provin ciebestuur heeft overlegd met her Overleg Platform Openbaar Vervoer (OPOV). „Zij behartigen de belan gen van de reizigers, en hebben po sitief over het voorstel geadviseerd. Daarom hebben wij het voorstel overgenomen." In de zomer worden ook de af vaarten van 08.18 uur en 09.18 uur (uit Vlissingen) geschrapt. Boven dien gaan de tarieven omhoog. „Er is een dalende lijn in het aantal pas sagiers. Daardoor moeten we veel geld bijleggen." Van der Maas wil niet ingaan op de vraag waarom juist de drukke afvaart in de och tendspits geschrapt wordt. „De di rectie van de ferry beslist welke af vaarten vervallen. Dat is niet onze taak. Als inderdaad blijkt dat de nieuwe dienstregeling gaat knellen, dan moet de directie verantwoor delijkheid nemen." ZEELAND 2 Koop voor 25 euro aan boeken en ontvang 5P- boektegoed*^^ Kijk voor een Blz.-boekhandel in de buu/t op www.blz.nl Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Boek nu met extra korting Binnen Buiten Om ze uit de kampen weg te krijgen, huurt de EU huizen voor vluchtelingen in Griekenland »P8 Studenten dupe schrappen boot Cornelleke Blok en Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Adri de Buck, bestuurder HZ *Het boektegoed is geldig van 27-12-2017 J t/m 27-01-2018. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op 1 www.blz.nl/boektegoed J m Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 24 november 2017 8°C Natte start van de dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 neemt je mee Extra korting op al onze 261 verre groeps- en privérondreizen. Vertrek t/m Oktober 2018. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1