r*\m f >1 - j - II Zij kwamen ook naar 'bruisend Zeeland' ff Eerst schuldhulpverlening Mladic voor het leven de cel in eIq Walcheren 1 Oud-generaal gaat in hoger beroep tegen vonnis van het Joegoslavië- tribunaal Mensen die hun energierekening niet op tijd betalen, worden vanaf volgend jaar minder snel afgesloten van gas en licht. Energieleveranciers krijgen de verplichting om wanbetalers éérst aan te melden bij de gemeentelijke schuldhulpverlening. Peter Winterman ter Eric Wiebes vormen elektriciteit, Den Haag gas en warmte'een eerste levensbe hoefte'. Zonder energielevering kan Dat staat in een voorstel van het mi- de gezondheid van de klant of diens nisterie van Economische Zaken. Nu huisgenoten gevaar lopen door kou, zijn energieleveranciers alleen in de en kunnen hygiëne-eisen niet in wintermaanden verplicht om gege- acht worden genomen, meldt Wie- vens van wanbetalers door te geven bes in het voorstel. Hij stelt ook dat aan de schuldhulpverlening. Wie in schulden vaak verband houden met een hulpverleningstraject zit, mag psychosociale problemen, zoals niet worden afgesloten. stress, spanning, angststoornissen In het plan worden energieleve- en depressie, ranciers vanaf 1 april 2018 verplicht In de praktijk blijkt dat wanbeta- om wanbetalers het héle jaar naar de Iers die tussen april en oktober wor- schuldhulpverlening door te sturen, den afgesloten óók in de winter nog zonder gas en licht zitten. Daarom wil Wiebes dat deze mensen eerder hulp krijgen. „In Amsterdam, Rot terdam en Utrecht lopen succesvolle projecten, waar ze vroegtijdig aan hulpverlening doen", zegt woord voerder Itz. „Bij de eerste betalings rimpel die ze ontdekken, grijpen ze in. Voordat schulden helemaal uit de klauwen kunnen lopen." Marco Florijn, voorzitter van de „We willen mensen beter en éérder brancheorganisatie voor schuld helpen", zegt woordvoerder Caspar hulpverlening en sociaal bankieren Itz van het ministerie. (NVVK), is blij met het voorstel. Energiemaatschappijen geven „Feit is dat mensen met schulden maandelijks zo'n 4.500 wanbetalers vaak door de bomen het bos niet door aan gemeentelijke schuldhulp- meer zien en dat ze de weg naar de verleningsinstanties. In 2016 werden schuldhulpverlening niet vinden, in de zomer een kleine 10.000 Ne- We willen mensen zo vroeg moge- derlandse huishoudens afgesloten lijk helpen, want dan zijn de finan- van energie. ciële problemen meestal nog te Volgens verantwoordelijk minis- overzien." We willen mensen beteren eerder helpen Yolande Paling en Luuk van der Werf hebben Houten verruild voor Zierikzee. Van 'saai en fantasieloos' naar 'bruisend Zeeland' zoals ze het zelf noemen. Zeeland verwelkomde vorig jaar 6.000 nieuwe inwoners. De meesten komen uit de regio's Rotterdam en West-Brabant. »zeeland2 15°C Nieuwsmedia heatèrmaker larmertèchaSracq la£yle ele kafiten van de Sint zien II c? P4 Afsluiting wanbetaler gas en licht verleden tijd Woordvoerder ministerie Economische Zaken donderdag 23 november 2017 Wisselend pzc.nl bewolkt Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1