Kunstweekend doet 't anders Extra lichtjes door kikkersleutelhangers Korte films om over na te denken 6 Fusie scholen ligt op schema zv Het Internationaal Kunst Weekend in Hengstdijk be staat twintig jaar en viert dat met klinkende namen uit de geschiedenis van het evenement. De Catharinakerk in Hengstdijk komt van morgenavond tot en met zondag vol te staan met kunstwer ken. Vijftien kunstenaars uit Zee land, België en Duitsland laten er hun werk zien. Dat varieert van schilderijen tot beeldhouwwer ken, sieraden en keramiek. Van wege het jubileum is er gekozen voor kunstenaars die er eerder ex poseerden, zoals Theo Jordans uit Groede en Carolina Alonso uit het Duitse Kürten. „Allemaal zijn ze bijzonder. Zo is Vera Schleibach uit Sint Jansteen een autoriteit op het gebied van keramiek", vertelt Eddie Prince. Prince stond aan de wieg van het kunstweekend, twintig jaar gele den, en ziet dat het aantal bezoe kers stabiel blijft. „Er komen jaar lijks gemiddeld vijfhonderd kunstliefhebbers op af." Die ko men uit België en Zeeland maar ook uit andere delen van Neder- land. Vijf a zes vrijwilligers zijn de drijvende krachten achter het weekend. „Maar we kunnen nieuwe mensen goed gebruiken." Het kunstweekend is van ouds her gratis en blijft dat in de toe komst ook. Om de kunstwerken niet in de kou te hoeven bekijken, worden er kanskaarten verkocht waar de verwarmingskosten mee AARDENBURG Kikkers zorgen in Aardenburg voor extra kerst verlichting, letterlijk. De stads raad van Aardenburg wil het stadje van feestlichtjes voorzien en verzint daar sinds vorig jaar al lerlei acties voor. Dit keer is dat de verkoop van kik kersleutelhangers a 5 euro. „Het is een exacte kopie van de kikker van de stadsraad", vertelt stadsraad voorzitter Dinique Bakkers. „Aardenburger Henk Verduin heeft ze gemaakt met een 3D- printer. Er zijn er al negentig ver kocht." TERNEUZEN De kans is groot dat de drie basisscholen in de Terneu- zense Rivierenbuurt, De Meerpaal, De Geule en De Hille, 1 augustus volgend jaar samengaan. De fusie bevindt zich momen teel in de onderzoeksfase, vertelt algemeen directeur Levien Hame link van de protestants-christelijke scholengroep ProBaz. Hij verwacht dat voorjaar 2018 de eerste onder zoeksresultaten naar onder meer de huisvesting en de personele be zetting gepresenteerd kunnen worden. „We liggen op schema." Het samengaan van de drie scholen is ingegeven door een da lend leerlingenaantal; van zo'n ze venhonderd in 2004 naar plusmi nus 350 over een paar jaar. De schoolgebouwen zijn ook verou derd. Het streven is te komen tot één vestiging, maar dat zal, volgens Hamelink, nog wel enige tijd ver gen. In Hoek wordt gesproken over een fusie van basisscholen 't Kom pas en Op Weg. De bedoeling is dat daar op korte termijn de onder zoeksfase begint. Er worden 'kwetsbare' films ver toond, die 'de kijker tot nadenken moeten stemmen'. Tegenstroom is een internationaal festival voor de korte film, zowel documentaire als fictie. De eerste editie was vorig jaar in De Statie in Sas van Gent. Initiatiefneemster van het festi val is filmmaker en meervoudig prijswinnaar Jeannice Adriaansens uit IJzendijke. Kortfilms 'Tegenstroom op Reis' wil het genre onder de aandacht van een breed publiek in de regio krijgen. Daarom strijkt het zaterdag neer in Hulst. Er worden kortfilms gespeeld in twee blokken. Elke film duurt maximaal een halfuur. De winnaars en de meest bijzon dere kortfilms uit het repertoire van Tegenstroom worden ver toond. De inloop is vanaf 19.00 uur, de start is een halfuur later. Om 21.00 uur is er een pauze van dertig minuten, voordat het tweede film- blok van start gaat. De avond duurt tot 23.00 uur. IN DE REGIO Vogelshow Den Dullaert LOS-meiden brengen VAST Muziekfeest MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 22 november 2017 Sophie Stockman Hengstdijk De Catharinakerk in Hengstdijk staat drie dagen in het teken van kunst. Op de foto is Eddie Prince (r) druk bezig met de opbouw van de expositie van vorig jaar. foto ronald den dekker gedekt worden. „Daar wordt een aantal winnaars uit getrokken die een kunstwerkje krijgen." Het Internationaal Kunst Week end wordt morgen om 20.00 uur geopend door wethouder Frank van Driessche. Van vrijdag tot en met zondag is de tentoonstel ling gratis te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Dinique Bakkers met de kikker, fotocamileschelstraete Filmfestival Tegenstroom gaat op reis. Zaterdag is er, in samen werking met Hulst Cultureel en Zomerfilm Hulst, een filmavond in de Protestantse kerk aan de Houtmarkt in Hulst. Bob Maes Hulst Kaarten kosten 5 euro en zijn te koop op hulstcultureel.com. HULST In Den Dullaert in Hulst is komend weekend een grote vogelshow van de vogelverenigingen De Vlaamse Gaai uit Clinge en Zang en Kleur uit Kloos- terzande. Zo'n ze venhonderd vogels, waaronder allerlei soorten parkieten, kwartels, kanaries en sierduiven, zijn er te bewonderen. Openingstijden: vrij dag vanaf 19.30 uur, zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Gratis toegang. Zondag om 16.30 uur de prijsuitreiking. TERNEUZEN De vier meiden van LOS Muziektheater (foto Eva Broe- kema) brengen morgen, donderdag, hun show VAST in het Scheldetheater in Terneuzen. De angst voor vastig heid speelt hen par ten, laten ze zien in een voorstelling 'bomvol hilariteit, muzikaliteit en fy sieke uitspattingen'. Aanvang 20.00 uur, entree 17 euro. BIERVLIET Back to the old Pop is de titel van een muziekfeest vrij dagavond in de Protestantse kerk van Biervliet. Ko ninklijke muziekver eniging Harmonie uit Biervliet, drum band Willem Beu- kelszoon en gast- korps muziekver eniging Geduld Overwint uit IJzen dijke treden op. Om 19.00 uur gaan de deuren open. KLOOSTERZANDE Je hebt machines en je hebt machines. In de loods van Bormstaal in Kloosterzande wordt een van de grootste metaalpersen van Nederland opgetuigd. De zo genoemde kantbank is bedoeld voor metaalbewerking en weegt honderden tonnen. Zo'n apparaat zet je niet zomaar ergens neer. Er is een put van een meter of drie gegraven om voor een goede fundering te zorgen. Boven de grond is de machine zes meter hoog en een meter of acht breed. Geen kleine jongen dus, deze kantbank. fotocamileschelstraete AXEL De Halle, 20.00 uur: Vergadering stadsraad, onder meer over sloop en nieuwbouw in Oranjebuurt; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; Markt, 11.00-17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; Steenstraat 28, 14.00-17.00 uur: Museum De Vier Ambachten; Life Garden, 18.00-21.00 uur: Christmas shopping night; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; De Binnendeur, 9.45 uur: Wandel club; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 9.00 uur: Kof fieochtend Open Kring met kerst kaarten maken; Ledelplein en Markt, 8.30-16.00 uur: Weekmarkt; Ledeltheater, 20.15 uur: Cabaretvoor stelling Vreemde Vogels door gezel schap 'Enge Buren'; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel museum Zeeland; TERNEUZEN De Veste, 13.00 UUr: SOOS; Rosegracht, 8.00- 16.00 uur: Week markt; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 uur: Rondleidingen sluizen; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneu zen; Basisschool De Meerpaal, 19.30 uur: Informatie avond over gevoe ligheden bij hoog begaafde kinderen door Dick Verwij; Bibliotheek, 10.00- 11.00 uur: Boekstar- tochtend voor kin deren 0-4 jaar. INSTALLATIE METAALPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80