(/msica/ (jMlstmas «40,- II 10 ZE TRANSPORT PERSONEELSGEBREK Een campagne om meer vrachtwagenchauffeurs aan het stuur te krijgen, heeft succes gehad. Bij transportbedrijf De Koeijer BV in Yerseke zijn vijf mensen uit andere beroepen omgeschoold tot chauffeur. Vakbekwame vrachtwagenchauf feurs zijn een schaarse soort. In het vergrijzende Zeeland zoeken bedrijven zich nu al suf naar ge schikt personeel. Over vier jaar begint het gebrek aan chauffeurs te knijpen en in 2025 dreigt het echt spaak te lopen. Daarom gooide het Sectorinsti tuut Transport en Logistiek er vo rig jaar de campagne '2.000 chauf feurs gezocht' en een smak geld tegenaan. Om mensen uit andere beroepen los te weken, lanceerde Door de campagne zijn landelijk 2.600 mensen chauffeur geworden het instituut een pretpakket. De chauffeursopleiding die 5.000 tot 7.000 euro kost, werd tot 80 pro cent vergoed. Het transportbedrijf diende zelf 10 procent in te leg gen, zodat de zogeheten zij-in- stromer voor 10 procent van de werkelijke kosten zich kon om scholen tot vrachtwagenchauf feur, inclusief een baangarantie. Dat aantrekkelijke pakket heeft landelijk 2.600 mensen de trans portsector binnengeloodst. Ze rij den nu op de vrachtwagen. Voor Zeeland zijn geen exacte cijfers bekend, maar het gaat om tiental len zij-instromers. Bij De Koeijer Transport BV in Yerseke rijden er nu vijf op de vrachtwagen. Eentje haakte af omdat hij besefte dat dit niet het vak voor hem was. Jan de Koeijer, personeelsma- nager van het Yersekse transport bedrijf, is blij met de vangst. „We hebben momenteel ook nog vijf jongeren die het vak willen leren. Die aanwas heb je nodig want er gaan ook mensen met pensioen of naar een andere werkgever. We hebben nu 85 vrachtwagenchauf feurs. Je moet alle zeilen bijzetten om te zorgen dat je voldoende mensen aan het stuur hebt." De campagne gaat overigens door. De subsidie wordt wel te ruggeschroefd van 80 naar 50 pro cent van de opleidingskosten. De Koeijer: „Waarschijnlijk zal het erop neerkomen dat we als bedrijf meer geld op tafel moeten leg gen." Veel bedrijven zullen het wel moeten doen, want nu de econo mie vooruit sprint, neemt het transport toe. Handjes aan het vrachtwagenstuur blijven brood nodig. De Koeijer weet dat maar al te goed. „Als je te weinig goede chauffeurs hebt, ga je onnodig je business beperken. In die situatie wil je niet terecht komen." GOEDEKEUS Met vis door Benelux The Bach Choir Orchestra of the Netherlands onder leiding van Pieter Jan Leusink •••'L.jp vW f C\ Speciaal voor u als lezer: nu tijdelijk 40,- met cadeaucode KCN17 KCN17 Ga naar pzc.nl/klassiek woensdag 22 november 2017 M Demy van Rhenen, sinds een half jaar chauffeur bij transport bedrijf De Koeijer in Yerseke. FOTO'S MARCELLEDA- VIDSE Pretpakket trekt veel chauffeurs Frank Balkenende Yerseke Demy van Rhenen is één van de nieuwe, jonge vrachtwa genchauffeurs van De Koeijer Transport BV in Yerseke. Transport zit in zijn bloed. ,Mijn vader is vrachtwagenchauf feur. Ik ging als kind al mee, ik ken het vak." Toch zat hij tot voor kort op een ander spoor. „Ik deed een opleiding voor lo gistiek teamleider, maar uitein delijk heb ik toch besloten om vrachtwagenchauffeur te wor den. Bij De Koeijer loop je dan een half jaar mee in de hal. Je leer alle routes, hoe te laden en te lossen, alles over het rij tijdenbesluit. Het belangrijkste is dat je de werkwijze van het bedrijf leert kennen." Demy, die ook van de zij-instroom- regeling gebruik kon maken, vervoert nu elke week vis naar adressen in de Bene lux en Duitsland. „Je komt door mooie streken en geen dag is hetzelfde. Het aller leukste is toch het contact met de klanten. Ze zijn altijd blij, wantje komt lading bren gen. Je komt wel mindere din gen tegen, bijvoorbeeld als je met je handpompkar over de kinderkopjes in Antwerpen stuitert." Demy is niettemin happy in zijn chauf- feursbaan. „Het is echt een goede keus geweest." Geniet in de decembermaand van een onvergetelijk kerstconcert waarvoor dirigent Pieter Jan Leusink een bijzonder en gevarieerd programma samenstelde. Classical Christmas met bijzondere composities van Bach, Handel en Vivaldi! Van spectaculair tot verstild, van gepassioneerd tot teder: Het koor laat de kerstklassiekers hemels klinken in de prachtige historische kerken en Het Concertgebouw Amsterdam. Met solistische bijdragen van de sopranen Olga Zinovieva en Eva Schuurman en tenor Martinus Leusink weten deze musici de ware kerstgedachte aan u over te brengen. Puur, warm en sfeervol in de weken voor kerst! met cadeaucode: 'Prijzen zijn exclusief 6,- transactiekosten. Concertgebouw 5,- toeslag, infclusfef consumpties en gereserveerde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75