g-a C9 Pulskor neemt eerste horde TEL: 0113-229021 Slingeren en hobbelen op Havenoordseweg Schat 2 Duitse toeristen weten Zeeuwse minicampings amper te vinden. Dat moet veranderen, vinden drie campinghouders. MINICAMPINGS DUITSERS A Commentaar De visserijcommissie van het Europees Parlement is niet ge voelig voor het Franse protest tegen de pulskorvisserij. De commissie wil de nieuwe techniek een kans geven. Veel Franse vissers zeggen moeite te hebben met het elektrische vistuig. In werkelijkheid gaat het om broodnijd. De grote Nederlandse kot ters met hun pulskorren zijn een geduchte concurrent. Gelukkig doorzien de Europarlementariërs de Franse argumenten. Want de pulskor is een grote verbetering ten opzichte van de oude boomkor met kettingen. Die laat weinig heel van de zeebodem. Met de elek trische kor wordt veel minder vernield. Zelfs de natuurorganisaties vinden dat deze techniek een kans verdient. Weliswaar vragen Greenpeace en stichting De Noordzee om nader onderzoek, maar zij willen de verduurzaming van de zeevisserij niet frustreren met een verbod. De Nederlandse vloot is blij met de Brusselse koers. Het wachten is nu op instemming van het Europees Parlement. Als die er komt, zijn alle bedreigingen nog niet afgewend. De Brexit, het vertrek van Groot-Brittannië uit de Europese Unie, kan grote gevolgen hebben. Nederlandse vissers halen nu vaak hun netten op in Britse wateren. Het is onduidelijk hoe de Brexit-onderhandelingen zullen uitpak ken. Beter wordt het in elk geval niet. Daarom kunnen de Nederlan ders hun succes in Brussel er bij de Fransen maar beter niet al te diep inwrijven. Als er straks minder te halen is in de Noordzee, wordt Het Kanaal belangrijker. Van die visgronden zullen Neder landse en Franse vissers in een redelijke verstandhouding het beste moeten maken. Dat zal niet meevallen. Het verschil tussen de lo kale vissersscheepjes en de moderne Nederlandse kotters is groot. Het is David tegen Goliath. Van die strijd is de pulskor maar een klein onderdeel. Het verschil tussen de lokale vissersscheepjes en de moderne Nederlandse kotters is groot Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici ALMANAK Voor de verbouwing van hun pas gekochte huis lieten de Middel burgers het plafond uit de slaap kamer breken. Ze wilden vrij zicht op het dak en de originele spanten creëren. Aan het einde van een dag slopen informeerde de eigenaar eens bij de bouwvak kers hoe het was gegaan. „We hebben achter een paar planken onder het dak een schat gevon den", kreeg hij tot zijn verrassing te horen. Even hoopte de Mid delburger dat de vorige eigenaar een zak geld was vergeten, maar helaas. De bouwvakker grijnsde: „Nee, wel vieze boekjes. En niet vanwege het stof." Peter Hoek trekt lijst bij de SGP Adrie van der Maas weer lijsttrekker Dominee Quak naar Rockanje THOLEN Subsidies concert en expositie Onbekend maakt onbemind. Hoe wel er elk jaar meer Duitse vakan tiegangers boeken in Zeeland, pro fiteren de minicampings nauwe lijks van die toeloop. Slechts 2 tot 8 procent van de vakantiegasten op minicampings komt uit Duitsland. Op reguliere grote campings is dat ruim 60 procent. „We moeten onze minicampings gaan promoten in Duitsland, want nu vinden ze ons niet", zeggen drie Walcherse ex ploitanten van minicampings. Natuurlijk hebben ze wel eens Duitse gasten. En die zijn uitermate tevreden over de rust, de ruimte, de wifi, de stroomaan- sluitingen en het verwarmde sanitair. Maar het zijn vaak toevalstreffers, weet Arrianne Verduijn van mi- nicamping De Vlegel in Koude kerke. Duitsers ontdekken de mini- camping vaak omdat er ze langsrij den, stoppen en er rondneuzen. Of ze hebben het kampeeradresje het van horen zeggen. Zelden boeken ze via internet een plaats op een minicamping. Om een graantje mee te pikken van de aanzwellende Duitse toeris- tenstroom, hebben Joyce de Visser van minicamping De Visser in Zoutelande, Arrianne Verduijn van minicamping De Vle gel in Kou dekerke en Sonja van de Putte van minicamping De Boshoek in Se- rooskerke de koppen bij elkaar ge stoken. Ze riepen ook de hulp in Stichting Zigzag en het Goese mar ketingbureau Mcomm. De Visser: „We hebben het ini tiatief genomen om ons beter vind baar te maken. Ten eerste hebben we een enquête uitgezet onder de Door de maatregelen moet het vei liger worden op de belangrijkste toegangsweg naar Waarde, zegt wethouder Jaap Sinke. Tegelijk wil hij de fruittelers die over de route rijden te vriend houden. „Daarom denken we aan plateaus waar je ook met grote kisten fruit goed over kunt rijden, te vergelijken met de situatie op de Oude Rijksweg bij Krabbendijke. Daar krijgen we ook geen klachten over." Aanpassing van de Havenoordse weg kost bijna 100.000 euro. Altijd nog een stuk goedkoper dan de aan leg van een vrijliggend fietspad ter hoogte van Goud Transport. Daar door zou in combinatie met de be staande polderwegen een veilig fietsalternatief richting Waarde ontstaan. Het college vindt de prij s, zo'n zeven ton, te hoog. Het plan voor de aanpassing wordt eerst besproken met aanwonenden en de dorpsraad. De gemeenteraad moet het ook nog goedkeuren. woensdag 22 november 2017 n Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Bij de SGP in Tholen staat een bekende naam boven aan de kandida tenlijst voor de raadsver kiezingen. Peter Hoek, de huidige wethouder, trekt de kar. Op plaats twee en drie staan ook bekende namen: Peter Kraamer en Cees Verloop. Na vier termijnen vindt raadslid Chris Koopman het mooi geweest, hij staat nu op de 21e plaats als een soort lijstduwer. WISSENKERKE Adrie van der Maas (foto) trekt bij de gemeente raadsverkiezingen in maart opnieuw de lijst van de SGP op Noord- Beveland. Van der Maas is sinds 1990 actief in de gemeentepolitiek, eerst als raadslid en sinds 2002 als wethouder. Op de tweede en derde plaats staan respectieve lijk Cor van de Woestijne en Arnold de Bruine. Peter van der Maas, de zoon van de wethouder, neemt plek vier in. KRUININGEN Niet alleen de Gerefor meerde Gemeente in Kruiningen moet op zoek naar een nieuwe predi kant. Dominee William Quak van de Protes tantse Gemeente heeft namelijk het beroep aan genomen dat op hem was uitgebracht door de Hervormde gemeente van Rockanje. Quak was sinds 2012 verbonden aan de Johanneskerk die zo'n 700 leden telt. Zijn nieuwe gemeente is met bijna 600 leden net iets kleiner. De Stichting Anthony Keldermans Concerten krijgt eenmalig 1000 euro subsidie van de ge meente Tholen om een expositie over architec tuur te realiseren. Die expo moet in het oude stadhuis komen. Ook de Stichting Streekdracht krijgt subsidie. De hoogte: 2205 euro. Duitse toerist, kom ook naar ons! Frank Balkenende Koudekerke Je mag er maar 60, maar in de praktijk tikken heel wat automo bilisten stiekem de 100 aan op de Havenoordseweg in Waarde. Met zes drempels en drie ver smallingen wil het Reimers- waalse college van B&W hardrij ders een halt toeroepen. Joeri Wisse Waarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71