I 9 €70 €150 VRAAG EN AANBOD :re- WAT MAG'T KOSTEN? Peternell Nies uit Deurne verzamelt al zo'n beetje haar hele leven, maar wil nu afbouwen en opruimen. Zes verschillende Vlisco-kalenders, gedrukt op stof, mogen daarom nu de deur uit. k verzamel al bijna mijn hele le ven", vertelt de 71-jarige Peternell Nies. „Eigenlijk van alles, maar het grootste deel bestaat uit stoffen, glas van de Glasfabriek Leerdam en beeldjes. Het verzamelen zit er ge woon in. Mijn vader verzamelde ook veel. Dat heb ik van hem meegekre gen." Het huis van de Deurnese staat en hangt vol met kleine kunstwer ken, wand- en vloerkleden, glaswerk en andere snuisterijen. Tot een paar jaar geleden was ze iedere zaterdag in een kringloopwinkel te vinden, op zoek naar iets bijzonders. „Dat was bijna een verslaving, maar nu doe ik het niet meer. Ik wil mijn verzameling juist afbouwen in plaats van uitbreiden. Als het mo ment aanbreekt dat ik kleiner moet gaan wonen vanwege mijn gezond heid, wil ik zo veel mogelijk opge ruimd hebben. Vandaar dat ik nu het een en ander te koop aanbied op Marktplaats." De stoffen kalenders DE CONCURRENTIE van zes verschillende jaren, uitge bracht door Vlisco, behoren tot de koopwaar. Nies kocht ze ooit als set in een kringloopwinkel. „Mijn oog viel op de kleuren en het design van de stoffen. Dat vind ik mooi." Eigenlijk is ze al sinds de jaren zes tig fan van de stoffen van de Hel- mondse textielfabrikant. „Ik kwam ermee in aanraking door vrienden die er werkten. Zij namen weieens restjes stof mee. Ik kon goed naaien en maakte er dan kleren van voor de kinderen. Een van mijn zoons was bijvoorbeeld een tijd lang weg van gebatikte blouses. Maar ik maakte er Als ik kleiner moet gaan wonen, wil ik opgeruimd hebben ook sierpoppen van. Op zolder liggen nog poppen met vier gezichten van vier verschillende stoffen." De liefde voor stoffen kreeg de Deurnese al op jonge leeftijd mee van een tante die het nodige naaita- lent bezat. Vanaf haar 12de maakte Nies haar eigen kleding en leerde ze om creatief met stof om te gaan. Dat kwam op latere leeftijd niet alleen van pas bij het maken van kinderkle ding. „Mijn man, Gerrit van Bakel, was kunstenaar en maakte ook wei eens kunstwerken met stof erin ver werkt. Dan hielp ik hem met het tex- tielgedeelte." De stoffenverzameling moet nu dus het veld ruimen. Ondertussen probeert de Deurnese de verleiding te weerstaan om een kringloopwin kel te bezoeken. „Ik ga nog weieens om te snuffelen, maar ik koop bijna niks meer. Af en toe kan ik het niet laten. Dan denk ik: zonde dat dat hier tussen de rommel ligt. Maar dan ver koop ik het na een halfjaar toch weer." woensdag 22 november 2017 Mixen, pureren, crushen: wat kan een blender eigenlijk niet? Wat hebben we over voor zo'n wonderapparaat? Shannen Jan sen (23) uit Middelburg: „Bij Blokker heb ik een aantal maan den geleden een nieuwe blender ge kocht. Als ik me het goed herinner, was ik ongeveer 25 euro kwijt. Het maximum bedrag wat ik in gedachten had was 50 euro. Ik ge bruik de blen der om smoo thies te maken of om soep te mixen. Ik ben erg tevreden, zeker omdat er een stand op zit voor warm en koud. Die gebruik ik met regel maat." Raymond Vermaas (52) uit Goes: „Mijn grote blender van Philips heb ik al bijna twintig jaar. Ik heb nog altijd veel plezier van mijn aankoop die 170 gulden heeft gekost. Sinds enkele jaren heb ik een kleinere variant, voor 30 euro ge kocht bij Lidl. De grote ge bruik ik om sambal mee te maken, de kleine voor smoothies en shakes. Aan een grote en goede nieuwe blender zou ik tussen 100 en 150 euro be steden." Tiny de Jong (63) uit Kloetinge: „Dat is een leuke vraag, want toevallig heb ik vorig jaar gezocht naar een nieuwe blen der. Na een korte zoek tocht kwam ik terecht bij een elektronica zaak in Ka- pelle. Daar had ik geluk, want ze hadden een cashback actie. Daar door kostte de blender uitein delijk maar 70 euro. Nou ja, 'maar', eerlijk gezegd vond ik dat ook wel het maximum bedrag." Afkicken van de kringloopwinkel Babette Margés -Peternell Nies M Peter nell viel voor de kleur van de kalen ders. FOTORENÉ MANDERS/ VAN DE MEULENHOF Object Vlisco- kalenders Verkoper Peternell Nies Prijs 7 euro per stuk, 35 euro voor zes stuks Gezien op Markt plaats Vlisco stof 'Kwasten', bieden op Marktplaats, verkoper uit Boxmeer. Diverse Afrikaanse stoffen, vraagprijs: 6 euro per yard op Marktplaats, verkoper uit Hilversum. M Vlisco stof Java, vraag prijs: 25 euro op Markt plaats, verko per uit Eindho ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53