O CD O 1 jMwf mmwSm m pry Nijsen bewijst op één been al meerwaarde voor HC Zeeland "êr 12 ZEELANI Dogan per direct weg bij Bevelanders Kerkhove 'met ring' succesvol op Hawaii DEBUUT PEPIJN TULEN Sterk Treva 2 stoot Resada van tafel De pas 15-jarige Pepijn Tulen draagt zijn debuut onder de lat bij Zeelandia Middelburg op aan zijn overleden keeperstrainer Michel Jansen van Galen. Zaterdag-derdeklasser Bevelanders heeft af scheid genomen van trainer Huseyin Dogan. Volgens voorzitter Paul Gerritsen zorgde een samenloop van diverse omstandigheden er voor dat een verdere samenwerking niet meer mogelijk was. „Dat betreuren wij, want ook buiten het voetbal heeft Huseyin zich altijd voor de club ingezet." De trainer zelf zegt dat er diverse externe gebeurtenissen voorafgin gen aan zijn vertrek. „Daardoor was er geen sprake meer van een vruchtbare samenwer king." De trainer die vorig jaar kampioen werd betreurt de gang van zaken enorm. „Een week of vijf geleden was ik nog de gevierde man. Nu kan ik er blijkbaar niets meer van." Tennisster Lesley Kerkhove heeft op het WTA-toernooi van Honolulu de tweede ronde bereikt ten koste van de Amerikaanse Michaela Gorden: 5-7 6-3 6-1. In de tweede ronde stuit Kerkhove op de winnares van het Russische onderonsje tussen Anastasia Pivo- varova en de als derde geplaatste Evgenija Ro- dina. Het toernooi op Hawaii kent een prij zengeld van 125.000 dollar. Het is een bijzondere week op Hawaii voor de net 26-jarige uit Zierikzee afkomstige tennis ster. Afgelopen zaterdag werd ze er ten huwe lijk gevraagd. De nummer 152 van de wereld zei 'ja' tegen haarvriend Edinho Pattinama. Gerestein TTCM Het driebandenteam van Reseda ondervond in de vierde divisie de kracht van koploper en gedoodverfd titelkandidaat Treva 2:0-8. Er werd al vaak op gevlast, maar het lukte nog niet een keer, winnen met 0-8. Vorige week werd het tegen Jacobs nog 1-7. Nu was het ein delijk zover. Met Ronald van Geyt als man van de wedstrijd met maarliefst 1.136, Roger van Hoylandt, Raymond Peeters en Sylvia Eckel als royale winnaars was de zege verdiend. Al leen Peter Baetsle kon nog redelijk tegenstand bieden namens de thuisclub. Johan van der Dussen, Hans de Witte en Ad de Meijer wer den kansloos verslagen. Ik ben kapot", liet de pas vijf tienjarige Pepijn Tulen weten na zijn debuut in de hoofd macht van Zeelandia Middel burg. De sluitpost is met zijn 2.03 meter en rugnummer 48 een imposante verschijning. Wie is hij? Vorige week woensdag kwam eerste doelman Kariem Amer met het bericht dat hij een duimbles- sure had opgelopen in het beker duel met Vlissingen. „Ik wist ge lijk dat ik er moest staan zondag. Trainer Dennis de Nooijer beves tigde dit dezelfde dag nog via een appje", zegt Tulen. Iemand zei dat het een showduik was, maar voor mij was dit een enorme opsteker Showduik De piepjonge goalie dacht over stalen zenuwen te beschikken, totdat hij zondag de kleedkamer in Loon op Zand binnenstapte. „Toen kwam er wel spanning om de hoek kijken. Maar dat is ook niet meer dan logisch. Ik ben jong, misschien wel té jong." „Ik had moeite om in de wed strijd te komen", analyseert Tulen. „De zon scheen frontaal in mijn gezicht en de wedstrijd werd niet op een biljartlaken gespeeld. Tot dat er op de rand van het zestien metergebied een vrije trap tegen werd gegeven. De vrije trap werd goed genomen, maar ik kreeg mijn vingertoppen ertegen. Iemand zei dat het een showduik was, maar voor mij was dit een enorme op steker. Ik ben super trots op mijn debuut, echt waar!" Achter de lach van zijn debuut zit ook een traan. Toen Dennis de Nooijer vroeg met welk rugnum mer Tulen wilde gaan spelen dit seizoen, maakte de jongeling een opvallende keuze. Nummer 1 was beschikbaar, maar Tulen koos voor 48. „Er zit een gedachte achter", begint hij. „In de D4 van Zeelandia Middel burg kreeg ik keeperstraining van Michel Jansen van Galen, de vader van mijn beste vriend. Door hem ben ik het keepen echt leuk gaan vinden. Stiekem kon ik er ook al wat van. Na twee jaar ging ik naar JVOZ, maar mijn band met Michel is altijd hecht gebleven. Na een lange strijd tegen kanker is hij on langs op 48-jarige leeftijd overle den. Dat was een klap in mijn ge zicht", vertelt Tulen geëmotio neerd. „Rugnummer 48 is daarom een eerbetoon aan mijn beste keeperstrainer aller tijden." Hormoon Er zijn niet veel mensen die Tulen geloven wanneer hij zegt dat hij vijftien jaar is. „Iedereen wil mijn identiteitsbewijs checken en het dubbel controleren", beaamt de kersverse debutant. „Er zit gewoon HuHw/J Nijsen keerde vorig seizoen terug in Zeeland na drie jaar handbal op het hoogste niveau in België. In de voorbereiding ging het toen binnen vijf minuten fout en de Souburgse zat de rest van het seizoen in de lap penmand. Nog altijd is ze niet volledig her steld, maar inmiddels speelt ze wel voorzichtig haar wedstrijdjes met het tweede team mee en sindskort maakt ze ook weer minuten in het eerste team. Het resultaat mag er zijn, want Nijsen was zaterdag avond goed voor liefst tien van de vijftien treffers van HC Zeeland. „Het waren wel vijf strafworpen, dus dan gaat het hard", tempert ze de verwachtingen. Teammanager Jan Verkerke was blij dat Nijsen weer aan het terug komen is: „Zij is met haar ervaring een belangrijke speelster tussen al die jonkies. En bovendien een ze- kerheidje voor de strafworpen." HC Zeeland was zaterdag dicht bij de eerste punten van het sei zoen. In Bergeijk werd met 'slechts' 20-15 verloren. „Het zat er absoluut in", vond Verkerke. „De groep was bijzonder gemotiveerd en het ge loof om te winnen was aanwezig. Alleen na vijf minuten staan we toch met 4-1 achter, dat is jammer. De instelling was top, maar dan zie je wel dat we fysiek en conditioneel nog stappen moeten maken", er kende Verkerke. „Het blijft keihard werken voor ons en dan moet het kwartje een keer onze kant op val len." woensdag 22 november 2017 VOETBAL TENNIS 5 Powerlifter Tymen Gerestein (foto), trainer en voorzit ter van het Wal- cherse SCC Po werhouse, is deze week benoemd tot assistent bonds coach. Gerestein is bovendien één van de vijf Zeeuwse atleten die de Vlissingse vereniging op 9 en 10 december mag afvaardigen naar het NK open klasse in Veldho ven. I Edinho Pattinama en Lesley Kerkhove. FOTO ROEL DIJKSTRA BILJART Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) is op zoek naar een trainer/coach voor de handbewogen hockeyers. Het eerste team speelt in de derde klasse en het tweede team in de vijfde klasse. De handbalsters van HC Zeeland komen vrijdagavond om 20.30 uur in actie in de eerste ronde van het bekertoernooi. Ze moeten op bezoek bij tweedeklasser Heerle 2. Met het verlengen van de contracten van Si- mone Antonini en Mark McNally is de wieler ploeg van Wanty-Groupe Goubert compleet voor 2018. Marco Minnaard (28) uit Wemel- dinge zorgt samen met Wesley Kreder voor de Nederlandse inbreng in de Belgische ploeg. Het eerste man- nenteam van TTC Middelburg kan zaterdagmiddag in eigen huis kampi oen in de tweede divisie van het lan delijke tafeltennis worden. De Wal- cherse koploper neemt het om 14.30 uur in De Zandkuil in een di rect duel op tegen de huidige num mer 2, Avanti uit Hazerswoude Dorp. Een 6-4- zege is voor de Middelburgse vol doende om de champagne te kunnen ontkurken. cl Achter 'debuutlach' Stefan Maas Middelburg - Pepijn Tulen m, Rugnummer 48 is voor Pe pijn Tulen een eerbetoon aan zijn 'beste keeperstrainer aller tijden.' Na zeven wedstrijden staan de handbalvrouwen van HC Zee land in hun debuutseizoen nog altijd puntloos onderaan in de eerste klasse. Toch is er abso luut geen sprake van paniek en blijft iedereen positief. En er is ook goed nieuws. Bijvoorbeeld over Xaira Nijsen, die na een langdurige blessure al voorzich tig haar stempel kan drukken. Menno Kole Middelburg Xaira Nijsen was zondag goed voor 10 van de 15 tref fers van HC Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40