■P Ontslag Mugabe met gejuich ontvangen 3 Verdachte woont nog thuis Canarische Eilanden Cruise BOERENKOOL OOGST De 21-jarige Rotterdammer die vastzit op verdenking van de 'zorgmoord' op een vrouw in een verpleeghuis in Puttershoek, is Rahiied A. Dat bevestigen meerdere bronnen. Bg M 679 Zijn ontslagbrief werd gisteren on der luid gejuich voorgelezen door de voorzitter van het parlement. Eerder deze week wist de 93-ja- rige president nog van geen wijken. Maar in zijn ontslagbrief schrijft Mugabe dat hij uit eigen wil en met onmiddellijke ingang aftreedt. „Mijn ontslag moet zorgen voor een soepele overdracht van de macht." De ontslagprocedure is daarop meteen stopgezet. Aan zijn ontslag heeft hij wel een aantal voorwaarden verbonden: hij heeft de belofte gekregen dat hij en zijn vrouw Grace niet worden ver volgd, en dat ze 'volkomen immu- niteit genieten'. Het aftreden van Mugabe volgt zes dagen nadat het leger in Zim babwe de macht heeft gegrepen. In de hoofdstad Harare verzamelden zich gisteren groepen juichende demonstranten. Ze zongen en hiel den affiches omhoog van voorma lig vicepresident Emmerson Mnangagwa, die onlangs door Mu gabe opzij werd gezet en nu geldt als mogelijke nieuwe leider van het land. .v.r^ËÉgg^ Een bekende van de familie zegt 'stomverbaasd' te zijn dat A. is aangehouden voor de moord in verpleeghuis 't Huys te Hoecke in Puttershoek. Ook wordt hij ver dacht van twee pogingen tot moord op oude vrouwen in Put tershoek en Rotterdam. „Ik kan het bijna niet geloven. Rahiied is een goede jongen. Hij werkt soms zelfs 's avonds door om dokter te worden." A., die thuis bij zijn moeder woont en een vriendin heeft, is gisteren voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Hoe lang de Rot terdammer blijft vastzitten is niet bekend, stelt zijn advocaat Rob bert van Haneghem uit Rotter dam. De politie en het OM kwamen A. op het spoor nadat begin no vember in verpleeghuis 't Huys te Hoecke aan het Zomerplein in Puttershoek een bejaarde be woonster onwel was geraakt. Tij dens de behandeling in het zie kenhuis ontstond het vermoeden dat haar insuline was toegediend, zonder dat daar enige medische noodzaak voor was. Daardoor daalde haar suikerspiegel en kre gen vitale organen als het hart en de hersenen geen energie meer. Aanslag De vrouw overleefde de aanslag op haar leven. Ze maakt het vol gens Nico de Pijper, directeur van Zorgwaard, dat eigenaar is van 't Huys te Hoecke, nu 'naar omstan digheden goed'. Zorgwaard deed aangifte van een misdrijf. Uit on derzoek kwamen nog twee insu- linezaken aan het licht. In één van de gevallen bleek een bejaarde vrouw - eveneens uit Puttershoek - te zijn overleden nadat ook bij haar volkomen nodeloos insuline was toegediend. Vermoedelijk heeft A. dat na zijn aanhouding van afgelopen vrijdag zelf verklaard, want het stoffelijk overschot is maandag op begraafplaats De Essenhof in Put tershoek opgegraven voor toxico logisch onderzoek bij het NFI. A. werkte behalve bij Zorg waard ook als inhuurkracht voor de Rotterdamse zorginstellingen Humanitas en Laurens. Die laatste heeft, net als Zorgwaard, besloten de omstandigheden te onderzoe ken waaronder A. zou hebben toe geslagen. „Omdat het voor ons van groot belang is om te weten hoe dit heeft kunnen gebeuren", zegt directeur Nico de Pijper van Zorgwaard. Als iemand af en toe werkt, kunnen colle ga's moeilijk inschat ten of hij ontspoort Volgens ]an Klein, hoogleraar patiëntveiligheid aan de TU Delft, kunnen misdaden waarbij zorg- personeel patiënten doodt met in suline, nooit helemaal voorkomen worden. „Ook niet door insuline achter slot en grendel te bewaren of een sluitende administratie te voeren van toegediende insuline. Het eerste is niet werkbaar en de administratie kan nooit volledig sluitend zijn. Zo kan er bijvoor beeld bij elke toediening een kleine hoeveelheid 'gespaard' worden. Vervolgens kunnen die gespaarde doses in een keer wor den gegeven aan het slachtoffer." Klein ziet verder gevaren in het werken met oproepkrachten. Iets dat steeds vaker gebeurt nu er een groot tekort is aan personeel in de zorg. „Als iemand maar af en toe werkt op een afdeling, kunnen collega's moeilijk inschatten of hij ontspoort. Omdat ze hem niet kennen." (M.m.v. Adrianne de Koning) Kras.nl/horizon of bel 088-0885 886 Si woensdag 22 november 2017 Met een welgemikte worp smijt groenteteler Wim Quik uit Hedel een boerenkoolstruik op een platte kar. Waar veel collega's hun kolen door het zachte weer nauwelijks aan de man weten te brengen, heeft Quik al bijna de helft van zijn oogst verkocht. Dat is te dan ken aan zijn nabewerking, het dubbelstrippen. In zijn schuur snijdt hij de beste stukken van de kool, die minder bitter sma ken. Het karweitje is arbeidsin tensief, wat de kool ook wat duurder maakt. Hoewel niet de hele kool in de schappen te recht komt, gaat niets verlo ren. De rest wordt verwerkt als veevoer. F0T0VID0PH0T0 GO Rahiied A. zit vast om doden oudere Het tijdperk Mugabe is definitief ten einde. De 93-jarige Zimbab waanse president, aan de macht sinds 1980, heeft zijn ontslag in gediend. Bonne Kerstens Rotterdam/Harare L_ Bas Boerma Sander Sonnemans Puttershoek - hoogleraar Jan Klein Winterzon topdeal! Ontdek deze winter de variërende landschappen van de Canarische Eilanden per MS Horizon. Compleet: inclusief vliegreis, transfers en cruise o.b.v. All Inclusive Veel zien: Gran Canaria, Tenerife, La Palma, Marokko, Lanzarote en Fuerteventura Geliefd: klantbeoordeling 7,7 All Inclusive cruise per MS Horizon***+ Mediterrane keuken Persoonlijke service Spaanse gezelligheid NL-sprekende host aan boord Vertrekdata: dec. t/m maart 2018 Verlenging strandhotel iodgnv.a.959 Uw vakantie verlengen met 3 tot 7 nachten voor of na uw cruise is bij Kras natuurlijk ook mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3