1 Retourtje wordt 5 tot 10 cent duurder 5 De Westerschelde Ferry zal vanaf 10 december minder varen. In de spits en tijdens de zomer vervalt een aantal afvaarten van het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren de nieuwe dienstre geling vastgesteld. In 2018 vervalt de afvaart van 07.18 uur uit Vlissingen en tijdens de zomer ook die van 08.18 en 09.18 uur. De terugvaart van hetzelfde schip vanuit Breskens vervalt dus ook. 'Het aantal passa giers op de tweede boot blijkt der mate gering dat deze overtochten vanuit zowel bedrijfseconomisch als duurzaam oogpunt nauwelijks te verantwoorden zijn', aldus Ge deputeerde Staten. „We hebben scherp gekeken welke vaarten je kunt schrappen zonder dat ze gemist worden", al dus gedeputeerde Harry van der Maas. Op basis van de bezetting van de schepen is ook gekozen voor een kortere zomerdienstregeling (waarin de schepen vaker varen). Die duurt volgend jaar van 11 juni tot en met 2 september. Op Bevrijdingsdag is een extra schip paraat, zodat er snel extra af vaarten kunnen worden uitge voerd, mocht het vanwege de drukte op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen noodzakelijk zijn. Volgens het provinciebestuur wordt het aanbod hiermee afge- We hebben gekeken welke vaarten je kunt schrappen zonder dat ze gemist worden stemd op de vraag. Het effect op het aantal passagiers zal minimaal zijn. Omdat de brandstofkosten dalen, wordt er wel 75.000 euro bespaard. De tarieven van het veer stijgen licht. Een retourtje wordt 5 tot 10 cent duurder, afhankelijk van het gebruik van een papieren kaartje of een chip en het wel of niet meene men van een fiets of brommer. In de nieuwe dienstregeling wordt rekening gehouden met de spitstreinen die vanaf 10 december vanuit Vlissingen gaan rijden. De vertrektijden van de eerste twee af vaarten vanuit Vlissingen en Bres kens zijn daardoor een paar mi nuutjes gewijzigd. Het Overleg Platform Openbaar Vervoer adviseert positief over de wijzigingen. Ze zijn een begrip in Goes: Duy-Tri Lam en zijn vrouw Thi-Nga Nguyen van de Vietnamese snackkar op de markt. Gisteren bakten ze na meer dan dertig jaar hun laatste loempia's en dat ging niet onopgemerkt voorbij. Dat het echtpaar geliefd was, bleek wel uit alle cadeaus waar mee klanten en collega-markt- kooplieden gisteren kwamen aan zetten. De wagen lag er helemaal vol mee. Ook wethouder Derk Als- sema kwam de eigenaren van 'Lam's Loempia's' in het zonnetje zetten. Behalve een bos bloemen Als scholier haalde ik na school vaak een loempia bij jullie had hij de originele aanvraag bij zich waarmee het echtpaar in 1986 vroeg eten te mogen verkopen op de markt. „Als de klanten meer dan dertig jaar blijven terugko men, mag je gerust zeggen dat je goede producten verkoopt", zei hij. Alssema sprak ook uit eigen ervaring. „Toen ik nog op school zat, vroeg mijn moeder vaak waarom ik zo laat thuis was. Dan moest ik toegeven dat ik nog even bij jullie om een loempia was ge weest." Beduusd nam het echtpaar alle cadeaus en loftuitingen in ont vangst. „We zullen het contact met de klanten gaan missen. Het was altijd erg gezellig", zei Duy- Tri. „Maar ik ben ook blij dat we nu tijd krijgen voor andere leuke dingen." Het echtpaar reisde de hele provincie door. Behalve in Goes (op dinsdag en zaterdag) ver kochten meneer en mevrouw ook Vietnamese lekkernijen op de markten in Yerseke, Oostburg en Middelburg. Marktmeester René Tonglet gaat de twee bevlogen ondernemers missen. „Het zijn heel gezellige mensen die altijd in zijn voor een grapje. Ze waren ook zelden afwe zig. Echt een aanwinst voor de markt." Loempia-liefhebbers hoe ven trouwens niet te wanhopen, want de kraam blijft gewoon op de genoemde markten staan. Hai Nguyen, een neef van het echt paar, neemt hem over. „Een hele verantwoordelijkheid", vindt hij. „Mijn oom en tante zijn lieve, aar dig en klantvriendelijke mensen. Je kon ook goed met ze lachen. Ze hebben in al die jaren een hele mooie klantenkring opgebouwd. Ik hoop dat ik het op dezelfde wijze kan voortzetten." Ik ben blij dat we nu tijd krijgen voor andere leuke dingen woensdag 22 november 2017 PC Fietsvoetveer vaart iets minder Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Harry van der Maas, gedeputeerde De laatste loempia's van Lam Rob Paardekam Goes - Derk Alssema, wethouder Het echtpaar Lam met col- lega-marktkooplieden bij hun kraam op de markt in Goes. In de wagen staat neef Hai Nguyen, die de kraam over neemt, foto's marcelle davidse - Duy-Tri Lam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33