Pulskor neemt eerste horde Kerstboom vandaag, ijsbaan volgt vrijdag Stadsnatuurfestival in Burgerzaal stadhuis Schat 2 Duitse toeristen weten Zeeuwse minicampings amper te vinden. Dat moet veranderen, vinden drie campinghouders. MINICAMPINGS DUITSERS A Commentaar De visserijcommissie van het Europees Parlement is niet ge voelig voor het Franse protest tegen de pulskorvisserij. De commissie wil de nieuwe techniek een kans geven. Veel Franse vissers zeggen moeite te hebben met het elektrische vistuig. In werkelijkheid gaat het om broodnijd. De grote Nederlandse kot ters met hun pulskorren zijn een geduchte concurrent. Gelukkig doorzien de Europarlementariërs de Franse argumenten. Want de pulskor is een grote verbetering ten opzichte van de oude boomkor met kettingen. Die laat weinig heel van de zeebodem. Met de elek trische kor wordt veel minder vernield. Zelfs de natuurorganisaties vinden dat deze techniek een kans verdient. Weliswaar vragen Greenpeace en stichting De Noordzee om nader onderzoek, maar zij willen de verduurzaming van de zeevisserij niet frustreren met een verbod. De Nederlandse vloot is blij met de Brusselse koers. Het wachten is nu op instemming van het Europees Parlement. Als die er komt, zijn alle bedreigingen nog niet afgewend. De Brexit, het vertrek van Groot-Brittannië uit de Europese Unie, kan grote gevolgen hebben. Nederlandse vissers halen nu vaak hun netten op in Britse wateren. Het is onduidelijk hoe de Brexit-onderhandelingen zullen uitpak ken. Beter wordt het in elk geval niet. Daarom kunnen de Nederlan ders hun succes in Brussel er bij de Fransen maar beter niet al te diep inwrijven. Als er straks minder te halen is in de Noordzee, wordt Het Kanaal belangrijker. Van die visgronden zullen Neder landse en Franse vissers in een redelijke verstandhouding het beste moeten maken. Dat zal niet meevallen. Het verschil tussen de lo kale vissersscheepjes en de moderne Nederlandse kotters is groot. Het is David tegen Goliath. Van die strijd is de pulskor maar een klein onderdeel. Het verschil tussen de lokale vissersscheepjes en de moderne Nederlandse kotters is groot Middelburg Winterstad breidt zich dit jaar uit over meer pleinen in de binnenstad. Op Plein 1940 staat vanaf 13 december een tubehelling, waar je met een band vanaf kunt glijden. Daaromheen staan van 14 tot en met 17 december foodtrucks en een kerststal. Op het Damplein worden De Smaek van Winter en Wijn (9 december) en het Winter- bierfestival (15/16 december) ge houden. De markt is wederom het domein van de ijsbaan. Die is van woensdag 29 november tot 15 januari elke dag open. De grote kerstboom wordt vandaag geplaatst voor het stad huis; de lampjes gaan na 5 decem ber aan. Op 3 december staat de NPO Top2000 stembus op de Markt. Mu ziekliefhebbers kunnen daarin stemmen voor de Top 2000. De horeca zorgt opnieuw voor overdekte winterse terrassen. Om Middelburg Winterstad breidt zich dit jaar uit over meer pleinen de verbinding tussen de verschil lende pleinen met evenementen te verbeteren, zullen winkels extra aandacht besteden aan de aankle ding. Ook zijn er extra koopzonda gen op 17,24 en 31 december. Zie ook middelburgwinterstad.nl. ALMANAK Voor de verbouwing van hun pas gekochte huis lieten de Middel burgers het plafond uit de slaap kamer breken. Ze wilden vrij zicht op het dak en de originele spanten creëren. Aan het einde van een dag slopen informeerde de eigenaar eens bij de bouwvak kers hoe het was gegaan. „We hebben achter een paar planken onder het dak een schat gevon den", kreeg hij tot zijn verrassing te horen. Even hoopte de Mid delburger dat de vorige eigenaar een zak geld was vergeten, maar helaas. De bouwvakker grijnsde: „Nee, wel vieze boekjes. En niet vanwege het stof." Josephine Elliott voert lijst D66 aan Stroosnijder trekt lijst SP Jaarlijks concert muzikanten OKK MIDDELBURG Scholieren als wandelend licht' Onbekend maakt onbemind. Hoe wel er elk jaar meer Duitse vakan tiegangers boeken in Zeeland, pro fiteren de minicampings nauwe lijks van die toeloop. Slechts 2 tot 8 procent van de vakantiegasten op minicampings komt uit Duitsland. Op reguliere grote campings is dat ruim 60 procent. „We moeten onze minicampings gaan promoten in Duitsland, want nu vinden ze ons niet", zeggen drie Walcherse ex ploitanten van minicampings. Natuurlijk hebben ze wel eens Duitse gasten. En die zijn uitermate tevreden over de rust, de ruimte, de wifi, de stroomaan- sluitingen en het verwarmde sanitair. Maar het zijn vaak toevalstreffers, weet Arrianne Verduijn van mi- nicamping De Vlegel in Koude kerke. Duitsers ontdekken de mini- camping vaak omdat er ze langsrij den, stoppen en er rondneuzen. Of ze hebben het kampeeradresje het van horen zeggen. Zelden boeken ze via internet een plaats op een minicamping. Om een graantje mee te pikken van de aanzwellende Duitse toeris- tenstroom, hebben Joyce de Visser van minicamping De Visser in Zoutelande, Arrianne Verduijn van minicamping De Vle gel in Kou dekerke en Sonja van de Putte van minicamping De Boshoek in Se- rooskerke de koppen bij elkaar ge stoken. Ze riepen ook de hulp in Stichting Zigzag en het Goese mar ketingbureau Mcomm. De Visser: „We hebben het ini tiatief genomen om ons beter vind baar te maken. Ten eerste hebben we een enquête uitgezet onder de Wie natuur zoekt, gaat al gauw de stad uit. Maar ook in de stad is veel natuur te vinden. University Col lege Roosevelt en de gemeente Middelburg houden op 13 decem ber een Stadsnatuurfestival. Dat vindt dan wel weer binnen plaats, in de Burgerzaal van het stadhuis, want het festival draait om films, lezingen, posters en een fototentoonstelling. De uitnodi ging is duidelijk: 'meeuwen bij de snackbar, korstmossen op de mu ren, exotische bomen op de grote Markt, insecten in de achtertuinen, schapen die grazen langs de grach ten; Middelburg is vol natuur'. On derwerpen die tijdens het festival aan bod komen zijn het ecologisch beheer met schapen, het initiatief CitySeeds waar buurtbewoners ge zamenlijk groente en fruit telen, en tientallen andere kleine projecten waar UCR-studenten aan hebben gewerkt. Ook wordt die dag de nieuwe bomenwandeling van de gemeente Middelburg gepresen teerd. woensdag 22 november 2017 ii Vandaag komt de kerstboom op de Markt, vrijdag volgt de ijs baan. Middelburg maakt zich op voor Winterstad. Maurits Sep Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Wethouder Josephine El- liott-Hilverdink voert de kandidatenlijst voor D66 Vlissingen aan voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Zittend raadslid Pie- ter van Eek staat op de tweede plek. Huidig frac tievoorzitter Niek Peters en Dina Verbrugge keren op eigen verzoek niet terug. Dick Verboom staat op plaats zes, hij laat Judith den Boer, Atyna Janse en Marcel Janse (3 tot en met 5 op de lijst) voorgaan. VLISSINGEN Huidig wethouder Sem Stroosnijder (foto) is door de leden van de So cialistische Partij Vlissin gen tot lijsttrekker geko zen. Fractievoorzitter Sjaak Rijkse staat tweede op de lijst. Hij wordt gevolgd door Pris- cilla Kuipers, Petra Coret (die na een time-out graag terug zou keren in de raad), Stefan Steutel en Daniël Rijkse. Onder de eerste zes kandidaten zijn drie dertigers. WESTKAPELLE De nummers die de muzi kanten van OKK zater dag spelen tijdens het jaarlijkse concert in Westkapelle Herrijst staan in het teken van water. Net als voor gaande jaren is het re pertoire breed. Klassiek, musical, pop; alle genres komen voorbij. Tijdens het om 19.30 uur begin nende concert worden tien jubilarissen - van wie er twee al zeven decen nia lid zijn - in het zonne tje gezet. Ruim tweehonderd leer lingen van De Francis- cusschool, Het Talent en kindcentrum ABS lopen vanavond als 'levend lichtobject' door de stad. Onder begeleiding van een djembéband trekken de scholieren naar het Abdijplein, waar ze samen een bewegende '800' vormen als eerbe toon aan de stad. Duitse toerist, kom ook naar ons! Frank Balkenende Koudekerke Maurits Sep Middelburg Het festival duurt van 13.30 tot 16.30. Deelname is gratis, maar belangstellenden moeten zich wel aanmelden via stadsna- tuur@ucr.nl. Het programma staat op ucr.nl/stadsnatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30