Eric van Sauers, stand-upcomedian van het eerste uur, buigt zich in De lief en leed tour over het grote en kleine (on)geluk in een mensenleven. „Wij Nederlanders kunnen toch zo heerlijk zeiken." 20 MEE ANGELA KIJKT TV Fucking gelul. Dat verwacht ik totaal niet van mijn vrouw Vooruit, na de veer voor Hollands Hoop van gisteren vandaag een pluim voor een andere dramaserie: Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen. Die scoort al de pannen van het dak en heeft geen publicitair kontje nodig. Maar het moet me gewoon van het hart hoe briljant ik de reeks vind. Hoe ik me op maandagmorgen al verheug op de bejaardentehuisperikelen 's avonds. Alles klopt in Hendrik Groen: de sfeer, de spelers, de kleuren, de setting. Het is precies zoals in het zorgcentrum waar mijn over grootmoeder woonde. Al die gerimpelde, ver veelde gezichten naast elkaar aan de koffie, omdat ze al jaren uitgepraat zijn over het weer en de kleinkinderen. Zo'n kenau van een zuster die bewoners behandelt als kleu ters. En de verwarming die standaard op 25 staat. Je voelt hem bij Hendrik Groen door de tv heen gloeien. Dieptepunt voor 3FM Herseninfarct Loiza Lamers Zo'n serie tilt je drie kwartier op, plaatst je in een andere wereld en verwarmt je dagen later nog. Het maakt gelukkig. Punt. Anders kan ik het niet omschrijven. Ik ben zo blij dat ik heb doorgebeten na die eerste aflevering waarin het tempo zo laag lag en er niets gebeurde. Maar inmiddels heb ik de bewoners zó in mijn hart gesloten, ook de narrige en konke lende exemplaren, dat ik er bijna - ik zeg bijna, hè - naar verlang om op mijn 85ste ook in zo'n tehuis te zitten. Gewoon een beetje rond koekeloeren en me verbazen, ergeren en stiekem grinniken. Of juist vertederd raken door een paar eigenwijze donders die het heft in eigen hand nemen. Al sluit ik eerlijk gezegd niet uit, dat ik nog erger blijk te zijn dan de dames Slothouwer. De boel bewust in het honderd sturen bij de bingo, vooraan staan als er iemand gevallen is en dan maar roepen: Is ie dood? Mogen we het zien? - ja, die rol past me ook wel, vrees ik. Maar wat me vooral aanspreekt én raakt is de boodschap van het verhaal: verantwoor delijkheid nemen voor je eigen geluk. Als je maar wilt en fysiek nog kunt, valt er onder elke omstandigheid iets van het leven te ma ken. En het kan geen kwaad als we ondertus sen een beetje letten op de mensen om ons heen. Leken we allemaal maar wat meer op Hen drik Groen. Quote van de dag woensdag 22 november 2017 'Heerlijk, datza over niks' Hendrik RADIO NPO 3FM blijft publiek verlie zen. Het radio station noteer de in september en oktober een historisch laag marktaandeel van 4 procent, blijkt uit luister cijfers. Een jaar eerder was dit nog 6,3 procent. Qmusic zit in de lift, Radio 538 is marktleider. MODEL Transgendermo- del Loiza Lamers (22) is maandag getroffen door een hersenin farct. Volgens haar manager raakte ze plotse ling bewusteloos. Nog onbekend is wat dit met haar gezondheid doet. Loiza won in 2015 Holland's Next Top Model. Waylon vertelt in Veronica Magazine dat zijn geliefde niet voor hem hoeft te koken. Dit is hét voorbeeld waarom televisie drama niet onderdoet voor een goed boek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20