/g\ Gezamenlijk feestje van drie Lionsclubs 'Geen nieuwe supermarkten in Hulst' 6 Nieuwe partij hoopt op vier zetels (V The Young Ones met lokaal talent 'J zv Verder staan onder anderen Albert Reunis (specialist sociaal domein) en Annie de Mayere-de Deckere op de lijst. Zij is voorzitter van de Kring KBO Land van Hulst. Ook de andere kandidaten hebben hun sporen verdiend bij zorginstellin gen of ouderenorganisaties. Teza men hebben ze vier grote speer punten waarmee ze tijdens de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen 'twee, drie of vier' zetels hopen te winnen. „Zorg, wonen, welzijn en werk", vertelt voorzitter Bert Suy. „In een provinciale enquête komt Hulst op de twaalfde plaats van de dertien gemeenten wat be treft uitvoering van het Wmo-be- leid. Dat moet veel beter. Ons speerpunt 'wonen' gaat daar op ver der. Vroeger ging je op je 65e naar Josvan Eek is een van de gezichten van de nieuwe partij een verzorgingshuis, nu moet je vier rollators hebben. Als mensen langer thuis moeten blijven wonen, moeten de huizen daarop aange past worden." Associaties De naam HulstPLUS roept sterke associaties op met de landelijke par tij 50PLUS. Het bestuur had ook vergaande gesprekken met die par tij, maar trok er de stekker uit. „We willen onafhankelijk kunnen ope reren", zegt Suy. „Bij 50PLUS zou den al onze voorstellen van bovenaf goedgekeurd moeten worden." Toch lijkt de naam sterk op die van de ouderenpartij. Suy: „Een andere definitie van het woordje 'plus'. Het staat voor de toevoeging die we wil len zijn." Hulst voor Elkaar De partij is er overigens ook voor jongeren met een hulpvraag. „In de jeugdzorg is ook niet alles goed ge regeld." Verder moet welzijnsstich- ting Hulst voor Elkaar transparan tie geven over de geldstromen, vindt de partij, en er moet een einde komen aan 'frustrerende keukentafelgesprekken' over thuis zorg- en hulp. „Als je twee rollators hebt, één voor binnen en één voor buiten, krijg je al minder hulp, om dat je geen viezigheid van buiten mee naar binnen neemt." Albert Reunis: „Er is gewoon geld voor be tere thuishulp." HulstPLUS wil verder meer bij scholing voor volwassenen en het Zeeuws-Vlaams onderwijs moet fi nancieel ondersteund worden. Wie lijsttrekker wordt, is nog niet in be ton gegoten. De keuze is gevallen op organisa ties die zich inzetten voor het wel zijn of de integratie van kinderen. Aan Z en Hulst voor Elkaar verzor gen vrijetij dsproj ecten voor j onge- ren die specifieke aandacht nodig hebben. Er gaat ook geld naar de gastles 'Module Aangepast Spor ten' van oud-rolstoelbasketbalin- ternational Mark Aalders, die zich richt op integratie van aangepast sporten. Het evenement, de 'Lions Spe cial Christmas Party', vindt plaats op vrijdag 15 december in Het Mauritshof in IJzendijke, vanaf 19.00 uur. Er is een walking dinner, waaraan restaurants Bottles uit Sas van Gent en La Vie uit Terneuzen een bijdrage leveren. Er staan daar naast vijf liveacts en een stand-up- comedian op het programma. Ver der kunnen bezoekers hun geluk beproeven aan een blackjack- en een roulettetafel. Meer informatie op de Facebookpagina Lions Spe cial Christmas Party. HULST Orkest The Young Ones treedt zaterdag in De Halle in Axel op met tien lokale talenten uit de regio. De gastsolisten komen uit heel Zeeland en zijn tussen de 19 en 70 jaar oud. Ook alle genres komen voorbij, van Nederlandse meezin ger en musicalmuziek tot 'croo ners' van Frank Sinatra. Het Hulster orkest laat zelf ook een aantal nieuwe nummers horen, zoals een medley van Gloria Este- fan, en The Young B@nd! treedt op. Concert The Young Ones Guests begint om 20.00 uur. Kaarten a 10 euro zijn verkrijg baar via the-young-ones.com of bij de Halle via 0115-562140. Daarin staat het uitgestippelde winkelbeleid van de gemeente Hulst voor de periode tot 2025. Hulst heeft heeft een paar jaar uit getrokken om samen met onderne mers tot een toekomstplan van de winkelgebieden te komen. Dat is nu in principe klaar. Uitgesloten Een van de conclusies is dat de win kelgebieden in Hulst (binnenstad, Stationsplein en Morres) elkaar moeten versterken. Ook is de komst van nieuwe supermarkten in de toekomst uitgesloten. In kernen als Sint Jansteen, Kapellebrug en Kloosterzande moet het huidige winkelaanbod behouden blijven, omdat dat heel belangrijk is voor de leefbaarheid. Nieuwe ontwikkelin gen zullen bovendien niet de zegen van Hulst krijgen. Het is volgens de gemeente beter om een compact winkelgebied te hebben. De leden van de commissie Ruimte mogen dinsdag 28 novem ber schieten op het plan. Vervol gens is het aan de gemeenteraad de retailvisie half december vast te leggen. IN DE REGIO Prikkels hoogbegaafde kinderen Kerstsfeer opsnuiven Cabaret Enge buren MIJN DORP, MIJN STAD DINSDAG dinsdag 21 november 2017 HulstPLUS wil scoren op zorg Politiek Hulst is een nieuwe par tij rijker: HulstPLUS. Jos van Eek, een politiek zwaargewicht in Hulst, oud-journalist Eugène Verstraeten en Bert Suy (betrok ken bij ouderenbonden) zijn de gezichten van de partij. Bob Maes Hulst De serviceclub Lions Interna tional bestaat honderd jaar. Reden voor de afdelingen Oost- en West-Zeeuws-Vlaan- deren en vrouwenclub Zostera om samen een kerstevene ment te organiseren ten bate van goede doelen in Zeeuws- Vlaanderen. Wilma Valk IJzendijke Wethouder Jean-Paul Hageman en de voorzitters van de onder nemersverenigingen van Hulst en Sint Jansteen en de winke liersvereniging van Klooster- zande ondertekenen donderdag de nieuwe retailvisie. Bob Maes Hulst TERNEUZEN In basisschool De Meerpaal aan de Sloelaan in Terneu zen vindt morgen avond, woensdag, een lezing plaats over gevoeligheden bij hoogbegaafde kinderen. Dick Ver wij treedt op als spreker. Hij is trai ner, onderwijsadvi- seur en materiaal ontwikkelaar bij No- vilo, het Neder landse opleidingsin stituut op gebied van meer- en hoog begaafdheid. Thema is de theorie van positieve desin tegratie die kinde ren kan helpen so ciaal en emotioneel weerbaar(der) te worden. Aanvang 19.30 uur, gratis toegang. HULST Wie al de behoefte heeft in de kerst sfeer te komen, kan morgen zijn hart ophalen bij Life Garden aan de Absdaalseweg in Hulst. Van 18.00 tot 21.00 uur is er een markt met vele kerst- en sfeerarti kelen, stands van regionale midden standers en onder meer stichtingen Mascura en Tragel. OOSTBURG Theater-, muziek- en cabaretgezel schap Enge buren brengt morgen, woensdag, haar ze vende show in het Ledeltheater in Oostburg. De titel is: Vreemde vogels. Enge buren bestaat uit Michiel Bos, Pyr Tilma en Henk van der Weyden. De voorstelling begint om 20.15 uur, en treeprijzen 16 euro, 15 euro (ckv en 65plus) en 14,80 euro (vriendenprijs). OOSTBURG Een echte quilt wordt met de hand gemaakt, maar gisteren werd er een beetje gesmokkeld. Bij de Vrouwen van Nu in Oostburg mocht er voor een keer ook met de naai machine worden gewerkt. Anders zou het lang duren. Alle vrouwen konden in het kerkcentrum komen kijken naar een expositie van de fraaiste quilts. Een aantal waagde zich aan het zelf vervaardigen ervan. „Een deel van de stof heb ik wel alvast geknipt", vertelt bestuurslid Ria Versigny. „Anders krijg je dit in een avond niet voor elkaar." fotocamileschelstraete AARDENBURG Kaaiplein, 8.00- 12.00 uur: Week markt; Het Innerlijk Landschap, Heren- dreef 41,19.45 uur: Meditatie; 't Lam, Weststraat 37, 20.00 uur: Nico Landsman vertelt over zijn leven als antroposoof, Antro posofische Vereni ging in Nederland; AXEL 't Kasteeltje, 19.00 uur: Bingo; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, vrij kaarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaar ten; 19.30 uur: On dernemersvereni ging Hulst Vesting stad; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 9.30 uur: Bibliotheek, 14.00 uur: Creaclub; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 8.30- 15.00 uur: Week markt; SINT- JANSTEEN De Warande, EHBO reanimatie; 20.30 uur: Repetitie Gre goriaans koor; SLUISKIL 't Meulen- gat, 10.00 uur: Wan delen actieve senio ren; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobby club; Portaal van Vlaanderen, Bin- nenvaartweg 9, 13.00-17.00 uur ge opend; Toonbeeld, 19.00 uur: Work shop Experiment Geluk; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei- en haakcafé Steun punt Terneuzen; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobbyclub; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Stijldansen, latino dansen; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.00 uur: Gym. QUILT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77