Turners nemen medailles mee De Meeuwen harkt drie prijzen binnen Eversdijk nadert Zeeuws rugslagrecord tot 0,06 seconde tijdens regiokampioenschappen 11 In Bergen op Zoom haalden Olym- pia Kapelle en MTV Middelburg de nodige medailles op bij de spring- wedstrijden. Het seniorenmix- team van Olympia, het jeugd meis jesteam (to tot 16 jaar) en de meis jes (9 tot 12 jaar) haalden samen ne gen eerste plaatsen. Zij verdeelden de medailles eerlijk; ieder drie op respectievelijk airtumbling, mini- trampoline en tafelspringen. De teams van Kapelle kwamen uit in het A- en B-niveau. De meisjes en het mixteam promoveerden door hun hoge scores van het B- naar het A-niveau. MTV Middelburg turnde in het C-niveau en haalde de hoogste score van de dag op dit niveau. Ze ontvingen daarvoor de wisselbe ker. MTV nam deel aan het spring- kampioenschap met twee vrou wenteams. Het C-junioren team 1 (Dana de Voogd, Femke Raucamp, Lamitta Arnous, Kailynn Muller, Indy Felius, Nora Hengst, Dylani Clerx en Nadja Crucq) pakte twee keer goud op airturmbling en mi- nitrampoline en werd tweede op de pegasus. Het tweede team (Renske Zijl stra, Deveney van den Hemel, Demi Wiskerke, Raisha van den Bos, Manon Houterman en Fleur de Visser) behaalde op dezelfde toestellen de vijfde plaats. Het mixteam jongens en meisjes haalde twee bronzen medailles op de onderdelen minitrampoline en pegases. Het mannen turnteam van GV Delta Sport won in Amsterdam een bronzen medaille bij het NK voor clubteams. Chris Leenheer, Jur van der Wel, Sam Groothedde en Joshua Elias turnden op de zes toestellen 284.150 punten bij el kaar. In deze tweede divisie bleven ze slechts 0.350 punt achter num mer twee Topturnen Haagland. Het vrouwenteam, met Romy Reintjens, Marika Padmos en Anna Jendrusch, eindigde in de NK-finale op een achtste plaats. VLISSINGEN In Zoutelande zal iedereen met een groen-wit hart terugkijken op een fantastisch weekend. Door de 0-2-zege bij Se- rooskerke bleef voetbalclub De Meeuwen aan kop van de tweede klasse E en dat leverde de ploeg van Daan Eikenhout drie prijzen op. Het panel van de Zeeuwse Voet bal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC, riep De Meeuwen namelijk uit tot Club van de Week. Na acht speelronden gaat het vlaggenschip met 21 pun ten aan de leiding, met een voor sprong van zes punten op Nieuw- dorp, FC Axel en DBGC. Eikenhout werd mede daarom gekozen tot Trainer van de Week. Het Doelpunt van de Week werd gemaakt door De Meeuwen-speler Menno deNooijer, die uit een scherpe hoek met een prachtige volley de 0-2 liet aantekenen. Gingen dan alle prijzen naar De Meeuwen? Nee. RCS-aanvaller Marlo Janisse werd gekozen tot Speler van de Week na zijn zeven goals in het duel met Bevelanders (0-12). Speelster van de Week werd Tilly Verduijn. Smerdiek heeft het moeilijk door blessures en het wegvallen van Angelique Hage, maar kan rekenen op Verduijn. een paar geluisterd hoe ze dat vonden. Ze lieten weten dat het goed voelde, dat het kon werken." Het is een systeem, weet Domi nique D'Hooge, waarin veel geëist wordt van de spelers. „Als er één verkeerd loopt of positie kiest, kan het fout gaan. Dit is een jonge groep, we zijn nogal wisselvallig qua resultaat. Constant goed pres teren is voor een jonge groep heel moeilijk. Ik probeer ze van week tot week scherp te houden. Vorig jaar waren de jongens met ervaring de leiders. Nu moeten anderen op staan die het voortouw nemen, maar dat is niet gemakkelijk. Als we de top vijf halen, is ons seizoen geslaagd." BELGISCHE TRAINERS Tijdens het tweede weekend van de Zeeuwse titelstrijd behaalde Evers dijk vijf gouden medailles. De Vlis- singer was de snelste op de 100 en 400 meter vrijeslag, 50 meter vlin derslag, 50 en 100 meter rugslag. Eversdijk: „Ik heb de laatste jaren veel op de rugslag getraind en dat pakt tot nu toe goed uit. Achteraf gezien had ik er veel eerder op moe ten trainen." Het gehele toernooi vocht hij spannende duels uit met zijn club genoot Kalle van Gemert uit Vlis singen. „Kalle en ik zijn heel erg aan elkaar gewaagd en daardoor ga je toch harder zwemmen. Je trekt je als het ware aan elkaar op", vertelde Eversdijk. Samen hadden ze ook een groot aandeel in de estafettezeges van DZK. Van Gemert pakte op zijn beurt de winst op de 200 meter vlinderslag, 100 en 200 meter schoolslag. Tom van Gils (SG ZOC) won de 400 meter wisselslag. Longontsteking Bij de vrouwen senioren liet Kir- sten Walraven (17) van DZK zien dat zij weer op de weg terug is. „Vo rig jaar had ik na mijn longontste king niet verwacht dat deze resul taten er allemaal zo snel weer in zouden zitten", bekende ze. De Oost-Souburgse boekte zeges op de 800 meter vrije slag, 200 me ter rug- en vrije slag. Ze werd ook derde op de 50 meter vrijeslag. Vooral haar tijd van 9.45,17 op de 800 meter vrije slag deed haar deugd. Walraven: „Ik heb hier veel voor getraind en de tijd die ik zwom was maar één seconde boven mijn persoonlijk record." Haar focus ligt dit seizoen vooral op de lange afstanden. „Ik zou graag mee willen doen met het NK 5 ki lometer en van de zomer aan mijn eerste 10 kilometer bij het Open Water Zwemmen", liet ze weten. Haar ploeggenote Céline Brink zegevierde op de 200 meter wissel slag en 50 meter schoolslag. Het goud op de 50 meter vrije slag ging naar Kelly Bergez (ZCK) en Iris Er- pelinck (Honte) won de 100 meter vlinderslag. dinsdag 21 november 2017 Veel turners namen afgelopen weekend diverse medailles mee naar Zeeland. Op het NK turnen voor teams werd eremetaal ge pakt, terwijl op de springwed- strijden van de regio ook di verse medailles werden gewon nen. Janny Vermeule Vlissingen prima in Zaamslag ZAAMSLAG Dominique D'Hooge is niet de enige Belgi sche trainer in het Zeeuwse amateurvoetbal. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen zijn er, met name door de ligging dicht bij Vlaanderen, meerdere oefen- meesters die de grens over zijn getrokken. Jannes Tant is inmiddels een bekend gezicht in Zeeland, sinds hij twee jaar geleden werd aan gesteld bij zaterdag-hoofdklas ser Hoek. Frank van Damme, oud-speler en assistent-trainer van Hoek, is sinds dit seizoen eindverantwoordelijke bij Philip pine. Hij wordt geassisteerd door Paul Mortier, die over het benodigde diploma beschikt. Pieter Ongena ging vorig sei zoen aan de slag bij HVV'24, Di- mitri Goossens is aan zijn tweede periode bij SDO'63 bezig, Patrick Boute staat aan het roer bij Aardenburg. Sigi Leest was eerder trainer bij Steen (tweede elftal) en SDO'63. Deze zomer ging de Belg aan de slag bij vijfdeklasser Sluiskil, maar daar hield Leest het al snel voor gezien. Op de slotdag van de Zeeuwse Winter Zwemkampioenschap- pen zwom hij zijn beste race op de 100 meter rugslag. Met een tijd van 58,55 noteerde Noa Eversdijk (DZK) een Zeeuws re cord voor achttienjarigen en bleef hij slechts 0,06 seconde boven het seniorenrecord van Kevin Hondsmerk. „Marcel Kort (oud-trainer DZK) zei bij de juni oren al dat ik een hele goede rugslagzwemmer zou zijn, maar ik geloofde dat eigenlijk nooit." Joram Lawalata Terneuzen Noa Eversdijk was op dreef in Terneuzen. foto erik walraven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62