7 Buurten Wie heeft het mooiste uitzicht? Daarover wedijveren twee echtparen aan de rand van Ouwerkerk. Met een kwinkslag, gelukkig. A Anthon (8i) en Fetty (79) de Bruijn - van oorsprong afkomstig uit respectievelijk Zuid-Holland en Friesland - hebben vergelijkings materiaal. Ze woonden 15 jaar in Terneuzen, vervolgens net zoveel jaar in Bruinisse, maar vonden 27 jaar geleden hun droomplek in Ouwerkerk. Op het meest noord westelijke puntje van het dorp, aan Den Domp. Fetty: „Als ik naar mijn vriendin in Zierikzee reed, kwam ik altijd langs de kreek en het bosje en dan dacht ik: 'Wat zou het toch mooi zijn om hier te wo nen'. De tuin is het einde. Dat vind je nergens meer, met zo'n uitzicht over de polder." Overbuurvrouw Marijke Berre- voets (52), die aan de Geertruid- laan woont vindt dat zij het mooi ste uitzicht heeft. „Bij Fetty en An thon zie je nog huizen en kijk je in de verte op de provinciale weg. Wij zien alleen maar akker en het bosje." Ze wedijveren er met een grap en een grol over. Het zijn hechte buren. „We hebben eikaars huissleutel. Van meerdere buren overigens." Anthon voelt zich met zijn 81 jaar dan ook op zijn gemak in het dorp. „Als mij iets overkomt, weet ik zeker dat er zó iemand bij me is." De dorpsbewoners kent hij al lemaal, in elk geval van gezicht. „Anthon is daar beter in dan ik. Hij weet vaak nog namen ook", zegt Fetty. Zij en haar man wandelen veel en komen daardoor veel dorpsbewoners tegen, die ze stee vast groeten. En buiten het dorp brengen ze het Allegaartje rond, het dorpskrantje van Ouwerkerk, dat een keer in de maand ver schijnt. „Ik schrijf er zelf ook wel eens wat in: zotte verhalen", zegt Anthon met een glimlach. Hij doet veel buiten de deur, Fetty blijft het liefste thuis om te tuinieren. An thon: ,,'s Zomers gaan we met mooi weer zwemmen bij Viane. Als oude hippies, met alleen onze zwembroek aan gaan we er dan heen." Anthon en Fetty hebben nog meegemaakt dat er twee cafés op Het schooltje is veel te vlug dicht gedaan. Het is een groot gemis het dorp waren en twee winkels. En een basisschool. Dat die is ge sloten, vindt het echtpaar erg jam mer. „Het schooltje is veel te vlug dicht gedaan. Het is een groot ge mis", meent Anthon. Fetty: „Het schooltje gaf veel meer leven. Er komen nu minder kinderen langs de deur. Met Halloween hield ik de helft van het snoep over." Tegelijkertijd geniet het paar ook van de rust aan de rand van het dorp. Net als overbuurvrouw Marijke: „Wij woonden aan de Nieuwe Haven in Zierikzee, naast café De Biet. De kinderen konden daar niet buitenspelen vanwege het verkeer. Toen we hier zeven tien jaar geleden kwamen wonen, zei ik tegen mijn man Ko: 'Hoor je dat?' Hij zei: 'Ik hoor helemaal niets'. Ik: 'Precies!' Mijn man zegt nu nog steeds dat dit de beste keuze is die we ooit gemaakt heb ben." Hun kinderen, Laura (20) en Martijn (19) willen hier ook nooit meer weg. „Ze vragen steeds wan neer wij nou eens uit huis gaan. Voor de markt is het natuurlijk he lemaal niet goed als mensen zo lang op dezelfde plek blijven wo nen", verklaart Marijke, in haar hoedanigheid als makelaar. Wat is een nadeel van wonen in Ouwerkerk? „Je moet vervoer heb ben op zo'n dorp", verklaart An thon. „Maar ja, wat heb je ervoor over om hier te wonen?" Als hij en zijn vrouw 's avonds op hun speci ale plekje in de tuin gaan zitten voor de zonsondergang, weet hij het wel. „We hebben hier wel eens vrienden uit de randstad. Die zeg gen dat ze hier knettergek zouden worden. Eventjes vinden ze het leuk, maar dan willen ze terug naar de stad. Maar wat is er nou mooier dan wakker worden in de stilte? Als ik mensen wil zien, zoek ik ze op." dinsdag 21 november 2017 3D A Anthon en Fetty de Bruijn vonden hun droomplek op het meest noordwestelijke puntje van Ouwerkerk. fotosernestaverburg 'Wat is er nou mooier dan wakker worden in de stilte?' Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: OUWERKERK Valeska Nastaly - Anthon de Bruijn Marijke Berrevoets en haar gezin willen hier niet meer weg. T 1 jr r A Anthon en Fetty de Bruijn genieten van de rust aan de rand van het dorp. De tuin, met uitzicht over de polder, is waar Fetty de Bruijn voor was gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60