O CD O Janisse knalt naardetop 10 ZE Knappe zesde plek voor Nard Tieleman Boot en Van Slooten stranden op Aruba Tovaal behoudt de ongeslagen status Belgische trainer is aan zijn eerste seizoen in Nederland bezig. Zaterdag pakte hij met zijn ploeg een punt tegen Yerseke. SUCCESJE TEGEN KOPLOPER YERSEKE r71 Nard Tieleman kan terugkijken op een ge slaagd Jeugd WK trampolinespringen in de categorie 13/14 jaar. De inwoner van Oostburg, die uitkomt voor Forza Gymnastica uit Goes, haalde in Sofia met zijn synchroonpartner Ralph van Tilborg (Apeldoorn) de finale. Daarin eindigden Tieleman en Van Tilborg in de Bulgaarse hoofdstad op de zesde plaats. Bij zijn individuele oefening bracht Tieleman zijn persoonlijk record tot 90.715 en eindigde op de 32ste plaats. De andere Zeeuwse deelne mer, Iris Schrier (12) uit Goes, maakte haar de buut in de leeftijdsklasse 11/12 jaar. Ze kwam uiteindelijk tot een puntentotaal van 80.440 en een 47ste plaats. Beachtennissers Pieter Boot en Ronald van Slooten hebben niet kunnen stunten in het ITF-dubbeltoernooi van Aruba. Flet Schouwse duo ging met 1-6 6-4 en 2-6 strijdend ten on der tegen de Griek Ioannis Dimopoulos en de Italiaan Alex Mingozzi, beiden top 50-spelers. In het enkelspel wist Boot, die voorafgaand aan het toernooi zes weken op trainingskamp in Rio de Janeiro ging, de poulefase en een ronde in het hoofdschema te overleven. Bij de laatste zestien werd hem een halt toegeroepen door de Spaanse kampioen Antomi Ramos Viera. Van Slooten mistte in het enkelspel de boot en strandde reeds in de poulefase. Taekwondo De rugbyers van Tovaal sloten de eerste com petitiehelft af met een ruime 34-14-zege op hekkensluiter Breda 2. Daarmee blijft de Goese ploeg ongeslagen aan de leiding in de derde klasse, met zes punten voorsprong op Oemoemenoe 2 en URC 2. Nadat Breda 2 op een 7-0-voorsprong was gekomen, bracht Je roen van Stee de achterstand terug tot 7-5. Via twee try's van Jorian Broekmeijer kwam To vaal op 7-15, daarna zorgde Thomas Griep voor 7-17. Na rust werd het niet echt meer span nend. Dankzij Griep, Broekmeijer en Jordan Paterson werd het uiteindelijk 14-34. Rugby Record Het eerste gelijkspel in een reeks van acht duels werd in het kamp van Zaamslag als een zege gevierd. De ploeg van Dominique D'Hooge bezorgde koploper Yerseke zater dag het eerste puntenverlies (1-1) en dat leverde alleen maar tevre den gezichten op. „Dit is dik ver diend en een morele overwin ning", glunderde de trainer. Met een piepjonge selectie kre gen de Zeeuws-Vlamingen loon naar werken, toen invaller Wesley Dieleman in de slotfase de gelijk maker uit een hoekschop aan de eerste paal binnen kopte. Zaam slag moest toestaan dat de bezoe kers meer balbezit hadden, maar weigerde zich in te graven. Doelman Dominique Pijpelink groeide uit tot man van de wed strijd, omdat hij na de 0-1 oog-in- oog met drie spelers van de tegen stander als winnaar uit de strijd kwam en na de gelijkmaker een loeiharde vrije trap van Arjen de Koeijer uit de bovenhoek haalde. „De manier waarop we dit hebben bereikt, vind ik heel belangrijk", blikte D'Hooge terug. „We hebben geen ploeg die een tegenstander naar huis kan spelen." Vertrouwen De Belgische oefenmeester is in Zaamslag aan zijn eerste seizoen bezig en spreekt van een goed be gin. „Als een club interesse in je toont, vind ik dat je uit respect moet gaan praten. Het eerste ge sprek voelde goed aan, maar ik heb niet direct beslist. Het seizoen was al voorbij, Zaamslag was gedegra deerd. Ik kende de competitie en het Nederlandse voetbal niet. Ik heb heel veel moeten vertrouwen op mensen die Zaamslag kenden. Ik heb contact gehad met Johan van Rumst (oud-speler van Zaam slag) en krijg nu veel informatie van Henk Michels (de assistent trainer). We begrijpen elkaar heel goed, dat werkt makkelijk. Ik wist dat veel spelers met ervaring zou den stoppen en dat de club een nieuwe start zou maken. Dat vond ik een grote uitdaging. Ik heb me er tot de dag van vandaag nog niet over beklaagd." Jan Ceulemans D'Hooge, die als speler met Een dracht Aalst onder Jan Ceulemans Europees voetbal speelde en later onder meer voor Sint-Niklaas, KV Oostende en Roeselare uitkwam, treft met Zaamslag zijn tweede club als hoofdtrainer. „Ik heb als trainer nog veel te leren, maar wel een schat aan ervaring als speler. Ik was polyvalent op de linkerflank. Als er geschoven moest worden, was ik één van de eersten met wie dat gebeurde. Op lager niveau ben ik op 'tien' gaan spelen. Wat ik heb meegekregen, wil ik aan de spelers overbrengen. Ik sta graag tussen de spelers. We maken plezier met el kaar, maar als er gewerkt moet worden zijn de lijnen duidelijk. Dat pakken de spelers goed op." Hij vindt het een voordeel dat Zaamslag een jonge groep heeft. „Je moet als trainer een bepaald idee over kunnen brengen. Ik had Yerseke aanvallender verwacht. We hebben ons aangepast en speelden 4-5-1. Zij hadden een paar bepalende spelers. Als je die eruit kunt halen, weet je dat ze procen tueel minder in te brengen heb ben. Normaal spelen we 3-5-2. Daar waren de spelers hier niet bekend mee. Na een paar weken heb ik bij Ik heb heel veel moeten vertrouwen op mensen die Zaamslag kenden VLISSINGEN Marlo Janisse meer dan verdubbelde in één wedstrijd zijn totale productie van dit sei zoen. De aanvaller van RCS had tot zaterdag zes keer gescoord, maar schoot ze tegen Bevelanders als een mitrailleur af. Maar liefst zeven keer trof hij doel in Kamperland (0-12). Door die productie heeft hij plots ook weer zicht op de Zeeuwse topscorerstitel. Arjen de Koeijer (Yerseke) gaat op die ranglijst nog altijd aan kop, al kwam hij tegen Zaamslag (1-1) niet tot scoren. Dave den Boef is sinds zaterdag de nummer twee. Hij hielp Tholense Boys met vier goals langs VVC'68 (3-5-zege) en kwam op vijftien goals. Dat zijn er nog twee minder dan De Koeijer. Topscorer i 7 7 7 dinsdag 21 november 2017 VOETBAL BEACHTENNIS Ronald van Slooten (links) en Pieter BOOt. FOTOMARCELLEDAVIDSE RUGBY Waterpoloër Owen Riemens (12) van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen is door bonds coach Zeno Reuten opgenomen in de selectie van Jong Oranje voor het oefenduel met Bel gië. Die wedstrijd staat wordt zondag afge werkt in Mechelen. Riemens traint al sinds begin maart mee met het nationale jeugdteam. Dit wordt zijn eerste interland. In de PZC van zaterdag stond abusievelijk dat de beste rolstoelhockeyers van Nederland het afgelopen zaterdag in het Omnium in Goes tegen elkaar zouden opnemen. Dat is niet cor rect. De door Sportclub Gehandicapten Be veland (SGB) georganiseerde competitiedag staat pas voor komende zaterdag gepland. Vanaf 10.30 uur wordt in verschillende klassen gespeeld. i Tijdens het NK taekwondo pro longeerde Merel de Rijke (13) haar drie Nederlandse titels. Het talent uit Arnemuiden pakte, net als een jaar geleden, op drie onderdelen goud en kreeg ook de Overall Champion Beker. N- Het vrouwenteam van Oemoeme- noe/Tovaal ging op eigen veld knullig ten onder tegen Wagenin- gen. Na een 12-12- ruststand verloren de Zeeuwse rug- bysters met 17-22. Voor het Zeeuwse team zorgden Ro- sanne den Toon der en Danielle Burema voor de punten. U. Bij de Zevenheu- velenloop liepen twee atleten naar een nieuw Zeeuws records. Bij de masters H60 fi nishte Sjaak Lu- teijn in 56.27 mi nuten. Bij de H70 realiseerde Frans Bos een tijd van 1.04,36. Hij werd daarmee derde in de categorie 70- 75-jarigen. cl Het bevalt D'Hooge Zaamslag Dominique D'Hooge bekijkt de verrichtingen van zijn ploeg tegen Yerseke. Links van hem verzorger Emardo de Rijck en materiaalman Jan de Koeijer. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Dominique D'Hooge, trainer van de zaterdag-derdeklasser Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 17 1,5 25,5 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 15 13 1,5 1,5 22,5 Marlo Janisse RCS 3Azat 19,5 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand Hoofdplaat 4Azat 15 1 15 Wouter Ghijs 5Azon 15 1 15 Jean-Paul Harthoorn £j Apollo'69 4B zat 14 1 14 Robin Dek De Meeuwen 2Ezat 8 1,5 12 Cahit Arslanlar Bevelanders 3Azat 8 1,5 12 Bart van den Hemel Groede 4Azon 12 1 12 Sander Vroegop Smerdiek 4Bzat 12 1 12 Daniel Wissel Goes HBzon 6 2 12 Bas Biesterbosch f SSV'65 2Ezat 1,5 10,5 Bart Chermin Walcheren 3Azat 1,5 r 10,5 Tom Rijk Hontenisse 3Azon 7 f5 10,5 Chris Koremans Duiveland 3B zat 1,5 10,5 Ricode Putter Krabbendijke 3B zat 45 1 10,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38