Liever de straat op dan druk bezig op internet Politieke partij hóórt digitaal actief te zijn 9 koplopers Groenlinks (792 vol gers) en CDA (784 volgers). Ook de VVD in Terneuzen heeft een behoorlijk bereik, met 699 vol gers. Sommige fracties vertonen zich digitaal helemaal niet. De VVD in Kapelle, bijvoorbeeld, ontbeert behalve een actuele website ook een account op Facebook en Twit ter. Progressief Hulst is alleen op Facebook terug te vinden, maar het laatste bericht ('Iedereen een fijn en mooi weekend toege wenst') dateert van 29 augustus 2014. Ook bijvoorbeeld Hulst Anders, Gemeentebelang in Kapelle en Lokale Partij Borsele zijn (vrij wel) onzichtbaar op internet. Een op de acht partijen is op alle fronten (website, Facebook, Twitter) nadrukkelijk actief. In de gemeenten Middelburg, Tholen en Goes is men over het algemeen het meest up-to-date. In Kapelle en Hulst het minst. Twitteraccount afgestoft Nu de gemeenteraadsverkiezin gen (21 maart 2018) dichterbij ko men, worden partijen weer merk baar actiever. Niet zelden worden digitale kanalen alleen als cam pagnemiddel gebruikt. Zoals bij de VVD in Reimerswaal, die - naast de wél actuele website en Facebookpagina - haar twitterac count eens in de vier jaar afstoft. In maart 2014 meldde de partij zich voor het eerst sinds april 2010: „We zijn er weer", klonk het monter. Na 19 maart 2014 volgde opnieuw een jarenlange radio stilte voor de 125 volgers. Tot eind vorige week, toen melding werd gemaakt van de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen. Met internet breng je de politiek niet dichterbij Andere partijen zie je nu uit hun winterslaap komen PZC ONLINE Voorde duidelijkheid: dit gaat over haar specifieke zaak. Dit zegt niets overagenten met hoofddoek op straat. Wel startpunt voor discussie. dinsdag 21 november 2017 PC Bedankt voor uw stem (en tot over vier jaar) „We moeten toch weer eens ie mand vinden die dat gaat oppak ken", zegt Peter Ganseman van Gemeentebelang Kapelle. De partij is tot nu toe digitaal vrijwel onzichtbaar. „Dat internet... ik heb er zelf ook minder mee. Ik ben ie mand die liever de straat op gaat. Ik vind internet voor de politiek een moeilijk instrument. Het is toch afstandelijk, eenrichtingsver keer. Daarmee breng je de politiek niet dichterbij." Fractievoorzitter Tiny van Loon van de VVD in Kapelle betreurt het dat haar partij de afgelopen vier jaar zich op internet in stil zwijgen hulde. „Dat heeft er heel simpel mee te maken dat we nie mand beschikbaar hebben die de website bijhoudt en ook bijvoor beeld een Facebookpagina aan maakt en daar actief mee is. We hebben bijna allemaal een baan naast ons raadslidmaatschap en het ontbreekt ons zelf aan de tijd ervoor. Maar het hoort er tegen woordig wel bij. Dit is hoe je men sen bereikt, zeker de jongeren." „Wij kiezen voor persoonlijke con tacten", zegt Jos Verdurmen van -Peter Ganseman, Gemeentebelang Kapelle TOP/Gemeentebelangen. De grootste partij in Terneuzen is nauwelijks actief op de diverse di gitale platforms. „Richting de ver kiezingen zal de website wel wor den geüpdatet, maar er wordt heel weinig naar gekeken, is onze ervaring. En Facebook, daar ont breekt me de tijd voor. Ik pas er ook voor om met mezelf te gaan leuren. Met sociale media bereik je in mum van tijd veel mensen, maar die contacten zijn wel erg vluchtig." Hulst Anders is ook digitaal afwe zig. Dat heeft te maken met in terne strubbelingen, zegt Theo Rombout. „We hebben geen con tact meer met de voorzitter, Jan van Puyvelde. Hij is zeer moeilijk te bereiken voor ons. Mijn vrouw en ik zijn de enige twee die nog acte de présence geven. Dan kun je ook geen website onderhou den, al zou ik dat best willen." De PvdA in Goes is een van de partijen die het digitaal goed doen. Vooral op Facebook is de fractie nadrukkelijk aanwezig met inmiddels bijna duizend vol gers, de meeste binnen de Zeeuwse lokale politiek. Dat doet fractievoorzitter Wiert Omta deugd. „Het is de beloning voor bijna zes jaar stug volhouden. We zijn er toen mee begonnen en er consequent mee doorgegaan. Daar ben ik erg blij mee. Op onze website wordt wel gekeken, maar op Facebook heb je meer interac tie. Je kunt heel snel communice ren en meningen vragen over een onderwerp." Een politieke partij hóórt digitaal actief te zijn, vindt Omta. „Mensen worden overal geïnformeerd. Dan is het heel raar als je daar als partij niet aan mee doet. Op die manier heb je een band met de kiezers erbij. We gaan ook nog steeds de straat op, maar dit is een goede aanvulling." Alleen campagnemiddel „Andere partijen laten veel lig gen", zegt Omta. „Die zie je nu uit hun winterslaap komen en na de verkiezingen weer inzakken. Die gebruiken sociale media alleen als campagnemiddel, terwijl kiezers mogen verwachten dat je altijd communiceert over je politieke standpunten." -Wiert Omta, PvdA Goes UW REACTIE Mozaïekeend Spartel, die aan de Vlissingse Nieuwe Bonedijkelaan zetelt, is zondagavond opnieuw ver nield. Het kunstwerk werd in brand gestoken. 'Dood en doodzonde.' Petra Coret is verontwaardigd. 'Waarom kan men niet af blijven van andermans ei gendom. Waarom je be hoefte om iets te willen vernielen hierop uiten?', schrijft ze op Twitter. Op Facebook regent het ook reacties. Liesbeth van Boven: 'Zo zonde! Favo riete eendje van mijn doch ter, 10, als we naar opa en oma gaan.' Patrick Faasse: 'Misschien de locatie van de eend veranderen.' TWITTER Nadia Ezzeroili @NadiaEzzeroili Het College voor de Rech ten van de Mens vindt dat de de politie zich schuldig maakt aan discriminatie. Het oordeelt dat de Rotter damse politievrouw Sarah Izat een hoofddoek moet kunnen dragen als ze een uniform aan heeft. De uit spraak leidde tot veel reac ties. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Geen treinverkeer tussen Bergen op Zoom en Roo sendaal 2. Dode en twee zwaarge wonden bij zware ontplof fing 3. Delta begint met ver nieuwing netwerk 4. Amerikaanse bluesband rijdt zich klem in Zierikzee 5. Parkeeroverlast rond dorpshuis Kruiningen; 'Buren de pineut van kerk- ruzie' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fj facebook.com/depzc is) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37