Pils verliest terrein in sportkantine BEDANKT enlU Jori Linea is jarig 8 Kabinet peilt zorgen over Doel LOKALE POLITIEK DIGITALE COMMUNICATIE Ruim de helft van de partijen in de Zeeuwse lokale politiek heeft geen actuele website. Facebook is meer in trek om te communiceren. Nu de verkiezingen naderen, ontwaken veel partijen. bin n9n uit De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) is niet blij met de verkoop van speciaalbier of andere sterke drank in onder meer sportkantines. „Er ontstaat een oneerlijk speel veld", zegt Michel Kloeg, voorzitter van de regio Zeeland. Uit een rondgang blijkt dat in steeds meer Zeeuwse clubhuizen speciaalbieren te verkrijgen zijn. De donkerbruine Leffe, Westmalle dubbel en La Chouffe winnen het steeds vaker van het ouderwetse pilsje. Ook andere sterke dranken zijn er - soms stiekem - te verkrij gen. De tijd dat er alleen een pilsje werd getapt waarmee de overwin ning werd gevierd of de kater van de nederlaag werd weggespoeld is voorbij. Koninklijke Horeca Nederland ziet het met lede ogen aan. „De KHN ervaart de verkoop van alco holhoudende dranken via vereni gingshuizen, zaaltjes van kerken en in sportkantines als een vorm van paracommercie", laat Michel Kloeg van de regio Zeeland weten. „Dit soort gebouwen wordt vaak zwaar gesubsidieerd door lokale overhe den en daarmee wordt de reguliere horeca op achterstand gezet. De ho reca moet ook voldoen aan meer voorwaarden en maakt meer kos ten en dat komt tot uiting in de ver koopprijs." De Zeeuwse sportclubs mogen zelf bepalen wat ze schenken. Het enige wat ze nodig hebben is een diploma 'Sociale Hygiëne' voor het schenken van alcoholhoudende dranken en uiteraard een vergun ning van de gemeente. „Er is geen onderscheid tussen pils en bier ge- De horeca moet ook voldoen aan meer voorwaarden en maakt meer kosten maakt, partijen kunnen dus eigen lijk doen wat ze willen", meldt Kloeg. „Je kunt je afvragen of het een gewenste ontwikkeling is dat we de jeugd al in de kantine laten zien dat we na het sporten aan het bier gaan. Net als roken toch niet erg van deze tijd meer, lijkt me. De KHN begrijpt dat er na een wed strijd een drankje gedronken moet kunnen worden, maar de realiteit is echter wel een andere geworden." Dat er minder gewone pils wordt verkocht in sportkantines is voor de KHN geen verrassing. „Al jaren is er een dalende omzet in pils, het tap biertje zeg maar. Dat maakt men ruimschoots goed met de verkoop van speciaalbieren en wijnen, ook in de reguliere horeca." BERGEN OP ZOOM D66-staats- secretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) is gisteren in Bergen op Zoom op werkbezoek geweest om inwoners aan te horen, die zorgen hebben om de veiligheidssituatie rond de kerncentrale Doel. Van Veldhoven, die zich ook als Kamerlid bezig hield met Doel, wilde met haar werkbezoek ('het eerste formele werkbezoek dat ik als staatssecre taris breng') duidelijk maken dat het kabinet de zorgen uit de grens streek serieus neemt. „Mogelijk heeft u als inwoners zelf sugges ties waar ik mee aan de slag kan." Van Veldhoven beloofde dat zij de aangedragen zaken onder de aandacht brengt van haar Belgi sche collega, met wie zij over enige tijd overleg voert. Na Bergen op Zoom, bezocht de staatssecretaris de kerncentrale van Borssele. De bezoeker van de website van de WD in Kapelle wordt verwelkomd met een plaatje met de verkiezingsuitslag van 2014, toen de liberalen de grootste partij in de raad werden. „Via deze site trachten wij u op de hoogte hou den van alle actuele ontwikke lingen binnen de afdeling", zo staat er veelbelovend onder. Sindsdien is het echter stil gebleven op de pagina. De partij is geen uitzondering, blijkt uit een inventarisatie door deze krant. Bij 54 van de in totaal 103 fracties in de dertien Zeeuwse gemeenteraden da teerde op de peildatum (8 no vember) het laatste digitale te ken van leven al van meer dan een maand geleden. 21 partijen hadden al langer dan een jaar de website niet bijgewerkt, of be schikken helemaal niet over een website. Voor een deel zijn fracties in toenemende mate Facebook gaan gebruiken. Slechts 15 van de 103 hebben geen account. Bijna twee op de drie hadden op de peildatum minder dan een maand geleden een bericht ge post. In de lokale politiek van In de gemeenten Middelburg, Tholen en Goes is men over het algemeen het meest up-to-date Kapelle, Reimerswaal en Borsele wordt nauwelijks partijmatig ge bruik gemaakt van Facebook. De PvdA in Goes heeft de meeste paginalikes (919), ge volgd door Leefbaar Schouwen- Duiveland (721) en POV in Vlis singen (558). Opvallend: de laat ste twee hebben geen (actuele) website. Bij Leefbaar Schouwen- Duiveland, die in 2014 de lokale verkiezingen won, lijkt er sinds dien niet meer naar omgekeken. 'Kiezers bedankt!' staat er nog al tijd prominent op. Twitter speelt een veel minder prominente rol bij de partijen dan Facebook. Ongeveer een op de drie liet recentelijk op dat platform van zich horen; 43 van de 103 fracties hebben helemaal geen partijaccount op Twitter. Vooral de partijen in de ge meenteraad van Middelburg zijn wél actief op Twitter en hebben ook de meeste volgers, met als dinsdag 21 november 2017 PC Een trappistje bestellen na af loop van de wedstrijd. Het kan tegenwoordig in de meeste Zeeuwse sportkantines. Het tra ditionele pilsje wordt steeds minder verkocht, ook in club- en buurthuizen. Maurice Steketee Vlissingen -Michel Kloeg, KHN Vraag naar de voorwaarden WOONPLAZA Rolf Bosboom Vlissingen Steun onze campagne Kapelle Schouwersweg7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Koopt u in 2017 een LINEA sofa van Jori, dan betaalt u de voordeligste stof- of lederprijsKom snel langs bij Binnenuit Meubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36