ftfc Overdracht gronden Perkpolder voor einde van dit jaar verwacht ONTDEK DE SALE! Burgemeester: Kinderen verdienen een prominente rol in de samenleving 5 Stichting Kinderen van de Voedsel bank wint de kinderrechten award. Middelburg reikt die prijs uit in het kader van de dag van de rechten van het kind. Stichting Kinderen van de Voedselbank heeft gisteren de kinder rechten award van Middelburg gewon nen. Leerlingen van basisscholen uit de Zeeuwse hoofdstad konden stemmen op hun favoriete initia tief voor kinderrechten. Kinderen van de Voedselbank kreeg 285 stemmen en dat was genoeg om de andere genomineerden, Stich ting longeren op een gezond ge wicht en Alliantie Stop Kinder- marketing ongezonde voeding, te verslaan. Kinderen van de Voedselbank zet zich in om de maatschappe lijke gevolgen van kinderarmoede in Nederland tegen te gaan. Kin deren van ouders die gebruikma ken van de voedselbank krijgen nieuwe kleding, schoenen en een aantal cadeautjes. De stichting is opgezet door vrijwilligers. Jongeren op gezond gewicht (JOGG) streeft naar een samenle ving waarin een gezonde leefstijl de normaalste zaak van de wereld is. Ze zetten zich in om kinderen met een gezond beeld overvoe ding en beweging te laten op groeien. De stichting werkt samen met bijna 130 gemeenten in Ne derland. Er is aandacht voor voe ding, sport en beweging. Alliantie Stop Kindermarketing ongezonde voeding maakt een vuist tegen marketing voor onge zonde producten die gericht is op kinderen. Eén op de zeven kinde ren in Nederland heeft overge wicht en marketing gericht op kinderen heeft daar een aanzien lijke invloed op. Stop Kindermar keting is een samenwerkingsver band van wetenschappers en maatschappelijke, consumenten en gezondheidsorganisaties. Zij willen een verbod op reclames die overgewicht bij kinderen tot ge volg kunnen hebben. De alliantie wil dit met een nieuwe wet berei ken, omdat de zelfregulering van de voedingsindustrie slechts met kleine stapjes vooruit gaat. Middelburg staat bekend als stad van de vrijheden en in het kader Af en toe een frietje kan geen kwaad, maar probeer het zoveel mogelijk af te wisselen met gezonde dingen van Middelburg 800 reikte het de award uit. Thema van de uitrei king was dit jaar vrijwaring van gebrek: recht op gezonde en eer lijke voeding. De prijs werd uitge reikt in de Zeeuwse Bibliotheek en de presentatie lag in handen van rapper en presentator Yes-R. Ook rapper Jasper van den Bovenkamp (Qube) uit Middelburg verzorgde een muzikaal intermezzo. Burge- meester Harald Bergmann vindt kinderrechten heel erg belangrijk. „Het is vandaag dag van de kinder rechten en daar willen wij als ge meente bij stil staan. We willen dat kinderen een prominente rol krijgen in de samenleving en daar zetten we ons met dit soort initia tieven voor in." De directeur van Unicef en twee vertegenwoordigers van Rotary Middelburg kwamen de aanwe zige kinderen vertellen over het belang van kinderrechten en ge zonde voeding. Harry van der Maas van de Provincie Zeeland gaf de kinderen ook nog een wijze les mee. „Af en toe een frietje kan geen kwaad, maar probeer het zo veel mogelijk af te wisselen met gezonde dingen." Door ziekte was er niemand van Alliantie Stop Kindermarketing ongezonde voeding. JOGG toonde zich een waardig verliezer en kijkt hoe ze samen kunnen werken met Kinderen van de Voedselbank. Gedeputeerde Staten hebben dit onlangs laten weten aan de leden van de commissie ruimte van Pro vinciale Staten. Begin juli gingen Provinciale Staten al akkoord met het GS-voorstel als provincie uit Plan Perkpolder te stappen. De voorbereidingen van het ontwik kelingsproject zijn afgerond, luidde de officiële argumentatie, en de uitvoering kan vanwege de slagvaardigheid het beste gebeu ren door één partij, Hulst. Sinds begin juli is, melden GS, druk onderhandeld over de te slui ten overeenkomsten voor de over dracht, waaraan vanuit de provin cie ook een garantstelling van maximaal 3,3 miljoen euro is ge koppeld. De ondertekening wordt Onderzoek zeedijk laat vooralsnog geen negatieve effecten zien voor eind dit jaar verwacht. GS gaan ook in op de discussie die enkele weken geleden los barstte over het gebruik van ther misch gereinigde grond in de kern van de zeedijk rond het nieuwe, ontpolderde natuurgebied bij Perkpolder. Via via kwam naar buiten dat Rijkswaterstaat bewo ners van het Veerhavenplein al in juni had ingelicht over een onder zoek naar de stabiliteit van de dijk en mogelijke gezondheidsrisico's vanwege het gebruik van de ther misch gereinigde grond. GS leggen daarvoor de verantwoordelijkheid volledig bij Rijkswaterstaat. Het onderzoek in opdracht van Rijkswaterstaat is naar verwach ting half januari gereed. De eerste meetresultaten wijzen uit, melden GS, dat er 'vooralsnog geen sprake is van negatieve effecten'. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat bevestigt dat, maar hij benadrukt dat het om 'zeer voorlopige resul taten' gaat. Spakenburg Het gebruik van thermisch gerei nigde grond in een dijk bij Spaken burg bleek eerder ernstige milieu gevolgen te hebben. 'Uperdry. dinsdag 21 november 2017 Kinderen Voedselbank wint Jari Klapwijk Middelburg - Harry van der Maas Stichting Kinderen van de Voedselbank heeft gisteren de Middelburgse kinderrechten award gewon nen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De overdracht van alle gronden en aandelen in Plan Perkpolder van de provincie aan respectie velijk Perkpolder Beheer BV en de gemeente Hulst vindt voor het einde van dit jaar plaats, verwachten Gedeputeerde Sta ten (GS). Harmen van der Werf Perkpolder DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33