Alex Roeka PEER speelt op festival in India Classis hekelt actie dominee Bredeweg 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Zondag gaat in De Kleine Ko medie in Amsterdam het theaterconcert En toen ineens van zanger Alex Roeka in pre mière. Daarin kijkt hij terug op een carrière van 25 jaar. Hij praat zijn beste liedjes, de meeste voorzien van een nieuw arrangement, aan elkaar met mooie verhalen over kroegentoch ten, zijn eerste twee gitaarakkoor den en de kermis in Ravenstein, het Brabantse dorp waar hij op groeide. Een popster zal hij nooit worden, maar in een kwart eeuw is Roeka uitgegroeid tot een van 's lands meest gewaardeerde liedjes schrijvers, geen onbekend gezicht meer in De Wereld Draait Door. Dus gaat zijn show in première in De Kleine Komedie. Mooi thea ter, op loopafstand van de tram halte op het Rembrandtplein en het metrostation Waterlooplein. Wie het kan betalen, zet zijn auto in een van de nabijgelegen par keergarages. Ik zag dat er nog maar een paar kaartjes te koop zijn. Afgelopen zaterdag speelde Roeka ook voor een vrijwel uitver kocht huis. Ik was bij een try out in De Wegwijzer, dat prachtige theatertje aan de Molenweg in Nieuw- en Sint Joosland. Met zijn 'kop als een gehavende biet' - zoals Roeka zelf zei - zong hij puntgave liedjes. Naar Nieuw- en Sint Joosland rijdt geen tram of metro, voor de fiets was het te donker en te guur, maar je kunt er gratis parkeren, dus we pakten de auto. We von den een plekje op het parkeerter rein voor de deur van het voorma lige truckerscafé De Rode Leeuw. De weinige ramen die niet waren dichtgetimmerd, bleken inge gooid. Er reden vrachtwagens af en aan. Niet voor een drankje in het café, maar voor het slechten van een muur van suikerbieten. Ook om middernacht was de bieten campagne nog in volle gang. Tuurlijk, aan de overkant van de snelweg heb je inmiddels Studio A58, maar op veel plekken in Zee land gaat uitgaan zo. Parkeren tus sen de bieten, door het slik naar een dorpshuis of minitheater, waar enthousiastelingen gewel dige artiesten naartoe hebben ge lokt. Ik zie het hem zondag zo vertel len, in De Kleine Komedie: „Vo rige weekwas ik in Zeeland..." Parkeren tussen de bieten, door het slik naar het theater DESTELLING Vandaag: Ik kan niet zonder gas Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Vrouw overleden na ongeluk op A58 Jan Terlouw krijgt Landschapsatlas Gascentrales in het rood BRESKENS Vertraging bouw rioolzuivering „Het is echt een soort van unbelie vable", glundert drummer Renzo Rijn. „We hadden nog nooit van het festival gehoord, maar het schijnt echt heel groot te zijn, een soort van Sziget in Hongarije." Het festival van het Indian Insti tute of Technology nam zelf con tact op met de band. Of hun optre dens op International Pop Over throw in Liverpool in mei van dit jaar daarbij een rol hebben ge speeld, weet Renzo Rijn niet. „Mis schien wel, in de zin van: die jon gens hebben ervaring in het spelen voor een internationaal publiek." Het land India zal een cultuur schok zijn, verwacht de drummer. Met het publiek zal dat wel meeval len. „Naar dat festival komen ook veel westerse mensen en het vindt plaats in het rijkere deel van Bom bay." De band wil wel inspelen op de omgeving. „De sitar vinden we een super-instrument. En we heb ben een nieuw nummer, Piranha, met een Indiaas intro. Dat past dus perfect." Het festival in India vormt voor PEER de 'super-kers op de taart', zegt hij. „We blijven er nuchter on der, maar we zijn ook enorm dank baar voor de kansen die we krij gen." Toch verandert de druk wel een beetje. „India is groot en de kans dat er belangrijke mensen uit Het schijnt echt een heel groot festival te zijn, een soort van Sziget in Hongarije de muziek in het publiek staan die ons weer verder kunnen helpen, is daardoor misschien ook wel groter. Maar ach, je weet nooit precies voor wie je speelt. Er kan altijd iemand tussen staan. Daar zijn we niet echt mee bezig. Goed spelen en relaxed blijven, dat is het beste." I De mannelijke leden van de Gere formeerde Gemeente Kruiningen krijgen vrijdag uitleg over de ge beurtenissen die hebben geleid tot het vertrek van dominee Gerrit Bre deweg en de scheuring van de ge meente. Dominee De Heer uit Middelburg heeft dat zondag tijdens de dienst in Kruiningen bekendgemaakt. Hij zal ook de vergadering leiden. Leden moeten hun vragen vooraf schrifte lijk stellen, zodat 'weloverwogen doordachte antwoorden' kunnen worden gegeven. In een brief die vrijdag is verstuurd, heeft de over koepelende classis Goes geen goed woord over voor de manier waarop dominee Gerrit Bredeweg uit het kerkverband is gestapt en een eigen kerk in Kruiningen is begonnen. Bredeweg maakte zijn besluit be kend via de PZC en had dit niet eer der aan de overkoepelende classis la ten weten. De classis is daardoor 'diep geraakt'. Een commissie van twee ouderlingen uit een andere ge meente, een oud-predikant en do minee De Haan uit Tholen begeleidt het proces van herstel in Kruinin gen. MAM AGRESSIEF OVER LEGITIMERING HOOF&bOEK AGENTE UNbERCOVERPOUTIE dinsdag 21 november 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Drie uur gym moet verplicht worden op basis scholen 698 reacties GOES Een 54-jarige vrouw uit Oostkapelle die in de nacht van vrijdag op za terdag betrokken raakte bij een ernstig ongeluk op de A58, is overleden. Dat heeft de politie gisteren bevestigd. De vrouw zat in een auto, die rond kwart over één tegen een vrachtwagen met opleg ger reed. De auto raakte aan de voorzijde zwaar beschadigd en vatte vlam. In de auto zaten een 55- jarige man (de bestuur der) en een 25-jarige bijrij der. Allen raakten zwaar gewond. GOES Oud-politicus en schrij ver Jan Terlouw krijgt 6 december het eerste exemplaar van de Land schapsatlas van de Oos- terschelde. Het boek telt 440 pagina's en vertelt de geschiedenis van het grootste nationale park van Nederland, maar geeft ook een toekomst visie. De atlas is geïllu streerd met afbeeldingen van schilderijen, prenten en een groot aantal foto's in zwart-wit en kleur. NIEUWDORP Energiebedrijf PZEM wil niet zeggen of ze gaat be zuinigen op het onderhoud van de gasgestookte Sloe- centrale. Onlangs liet energiebedrijf Engie weten geen geld meer te steken in haar gascentrales in Ne derland en België. Gas centrales draaien verlies door de groei van duur zame energie, maar zijn nog nodig om het elektrici teitsnetwerk stabiel te houden. Engie wil daarom een andere vergoeding voor stroom. De bouw van de rioolwa terzuiveringsinstallatie bij Breskens loopt op nieuw enkele maanden vertraging op. Ditmaal is het tekort aan heipalen de oorzaak. Het project, dat ruim 11 miljoen euro kost, had al te maken met problemen met de aanbesteding waardoor het fors duurder werd. PEER rijgt dit jaar de avonturen aaneen. Na de presentatie van de debuut-EP en optredens in Liverpool, De Wereld Draait Door en de Popronde sluit de Middelburgse band het jaar af met drie concerten in India. Daar staat PEER op het grootste culturele studentenfestival van Azië: Mood Indigo UT Bombay Festival. Maurits Sep Middelburg -Renzo Rijn, drummer PEER Info: peerofficial.com Renzo Rijn (links): „We hebben een nieuw nummer, Piranha, met een Indiaas intro. Dat past dus perfect." foto henk van de haar Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2