Balende keeper Houwen: Ik moet nu door de kritiek heen 22 'Ik vind het helemaal niks.' tv VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE Feyenoord nadert het rechterrijtje in de eredivisie, maar moet zich vanavond staande houden in Engeland tegen de sterkste ploeg ter wereld. „Toch blijft het doel resultaat halen." Kort Oranje Kuipers leidt Atlético-Roma Scheidsrechter Björn Kuipers (foto) leidt morgen in de Champions League de wed strijd Atlético Madrid - AS Roma. Kuipers geeft om 20.45 uur het eerste fluitsignaal in Wanda Metropolitano, het nieuwe stadion van Atlético. De thuisclub heeft met drie punten uit vier duels nog maar een kleine kans op een plek in de knock-outfase. Kevin Blom gaat donderdag naar Zweden om de wedstrijd in de Europa League tussen Östersunds FK en Zorja Loegansk te fluiten. Voorzitter Italië stapt op Voorzitter Carlo Tavecchio heeft ontslag ge nomen bij de Italiaanse voetbalbond FIGC, een week nadat de nationale ploeg er niet in was geslaagd zich voor het komende WK in Rusland te plaatsen. Het missen van de eindronde kostte bondscoach Giampiero Ventura al zijn baan. WBA ontslaat Tony Pulis De Engelse club West Bromwich Albion heeft gisteren manager Tony Pulis (foto) ontslagen. De 59-jarige Welshman moet vertrekken vanwege de teleurstellende pres taties. Met tien punten uit twaalf wedstrij den staat WBA net hovende degradatie- streep in de Premier League. Flitsen Quote van de dag Stoppen Schaken Hij staat onder hoogspanning, maar gaat geen confrontatie uit de weg. Ook daags na zijn blunder in Groningen loopt Jeroen Houwen bij Vitesse met de borst vooruit. Open en eerlijk. Dat siert hem. „Ik heb nog redelijk geslapen", zegt hij. De Limburger heeft de ge wraakte beelden meermaals terug gezien. De eigen goal van Fankaty Dabo, waarbij hij geen hand uit steekt. Het komt vooral voorbij in zijn gedachten. Maar ook via You- tube. Houwen (21) is nu een ba lende blooperheld. „Natuurlijk had ik dit alles an ders voorgesteld", vertelt hij. „Op zich ging het goed. Maar in het voetbal is de realiteit soms hard. Een keeper ligt altijd onder een vergrootglas. Die ene fout is on vergeeflijk. Daarop wordt een kee per afgerekend. En dat is precies wat mij nu overkomt. Er is weinig ruimte voor nuance." Houwen, afkomstig uit Oirlo bij Venray, weet dat hij een enorme inschattingsfout heeft gemaakt. Hij had de bal gewoon kunnen vangen. Dan had scheidsrechter Manschot een indirecte vrije trap Op zich ging het goed. Maar in het voetbal is de realiteit soms hard Toen de selectie van Fey enoord gisteren nog op Nederlands grondge bied was, haalde Pep Guardiola in de riante perskamer van het luxueuze trai ningscomplex van Manchester City nonchalant zijn schouders op. Ja, natuurlijk overweegt de Spaanse manager van misschien wel het meest swingende elftal van Europa vanavond in de Champions League grote namen te sparen. Manchester City is immers al lang en breed ze ker van de knock-outfase. „En Phil, Brahim en Tosin zijn er klaar voor", zei Guardiola. Wie? De Engelse jongelingen Phil Foden (17) en Tosin Adarabioyo (20) en het megatalent Brahim Abdel- kader Diaz (18), zoon van een Spaanse moeder en een Marok kaanse vader. Ze maken kans op speeltijd. Is dat goed nieuws voor Feyenoord? Ongetwijfeld zijn de onervaren spelers nog lang niet zo ver als Kevin De Bruyne, David Silva, de op dit moment gebles seerde John Stones en Gabriel Jesus. Jupiler League Maar wie in de eigen Kuip niet eens kan winnen van NAC en VVV, clubs die net uit de Jupiler League komen, kan zich moeilijk verheu gen op een ontmoeting met drie toptalenten van de koploper in de Premier League. Zoals de combina tie verheugen en Champions League in Rotterdam-Zuid toch al is verdwenen. Feyenoord droomde een zomer lang van de ontmoetin gen op het allerhoogste voetbalni veau in Europa, maar de ploeg is een simpele figurant op het miljoe nenbal. En was daar afgelopen zo mer nog wel enigszins rekening mee gehouden aan de tekentafel in de Kuip, de ongekende malaise in de competitie was dat zeker niet. „Maar het spel van Feyenoord is toch echt beter dan de resultaten doen vermoeden, hoor", steunde Guardiola gisteren in Manchester zijn collega Giovanni van Bronck- horst. Het is de charmante kant van Guardiola, die hij ook al zo nadruk kelijk toonde vlak voor de eerste ontmoeting in Rotterdam. Daar zei hij dat de kampioen van Nederland een zware kluif zou worden, dat hij het cynisme van de Nederlandse pers over het krachtsverschil niet dinsdag 21 november 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Pierre-Emerick Aubameyang staat van avond in de basis in het duel van zijn club Borussia Dortmund tegen Tottenham Hots pur. Trainer Peter Bosz had zijn topschutter afgelopen week om disciplinaire redenen ge schorst voor de uitwedstrijd tegen VfB Stutt gart. Dortmund liet eerder al weten dat Au bameyang terugkeert in de selectie. PSV lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Excelsior weer over Santiago Arias te kun nen beschikken. De Colombiaan, die afgelo pen weekeinde tegen PEC Zwolle niet mee deed, trainde vandaag weer mee. - Max Verstappen gruwt van de 'halo' die de bolides in de Formule 1 in 2018 verplicht zijn te monteren op hun cockpit. De beugel dient als extra hoofd bescherming. «Sflf» Mobil O 3 De Neder landse hockey- sters plaatsten zich met drie zeges voor de kwartfinale van de Hockey World League. Gisteren werd met 3-0 van Zuid-Korea ge wonnen. Van Geffen, Kreke laar en Van Maasakker scoorden. Na 59 inter lands voor Fin land vindt Wer- der-verdediger Niklas Moisan- der (foto) het genoeg. De oud-speler van PEC, AZ en Ajax zet een punt achter zijn interlandcar rière. De Russische topschaker Peter Svidler doet in januari mee aan de tachtigste edi tie van Tata Steel Chess, het internatio nale toptoer nooi in Wijk aan Zee. O a <0 Jeroen Houwen krijgt bij Vitesse een spoedcursus stressverwer king. De jonge doelman is door zijn optreden bij de eigen goal in Groningen mikpunt van spot. Ondertussen droomt de Limbur ger van zijn debuut in de Europa League tegen Lazio Roma. Lex Lammers Arnhem - Jeroen Houwen Steven Berghuis schiet in het eerste duel met City tussen Otamendi en Fernandinho door. - FOTO SOCCRATES IMAGES Met een schuin oog kijken naar Groningen Mikos Gouka Manchester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22