Hollands Hood hand van vijf thema's KENSINGTON In vijf avonden trekt rockband Kensington deze week 85.000 mensen naar de Amsterdamse Ziggo Dome. Volgend jaar volgt de Johan Cruijff Arena. Zanger Eloi Youssef (30) en drummer Nile Vandenberg (36) over hun v ongekende succes aan de ANGELA ZIGGO DOME Pinkpop is. Dit zijn nóg meer mensen." Niles: „We gaan meer dan ooit uitpakken. Vanwege de twee extra shows was er meer budget. Nou, dat wilden we uitgeven ook. Het moet elk jaar groter, vernieuwen- der. We willen het internationale randje aanraken. Daarom komt er voor de visuals iets heel speciaals vanuit Amerika. Sommige bezoe kers hebben ons al eerder gezien, maar zullen toch weer verrast zijn." Eloi: „We moeten die show nog wel spelen, hè." Ik stond letterlijk voor consumptie bonnen op te treden Laat ik dit hoekje van de krant vandaag gebruiken om een lans te breken voor Hollands Hoop. Want hoe kan het toch dat die fantastische serie maar 376.000 kijkers trekt, zoals zaterdag? Toegegeven, de drama reeks is nogal lastig in een hokje te stoppen: het ene moment is het grimmig en bloedstol lend spannend, het andere absurdistisch en op sommige momenten heeft het bijna iets weg van een klucht. Maar veel ingewikkelder of gewelddadiger dan Penoza is het niet. De moeizame onder linge omgang van die Groningse boeren an nex wiettelers, is even komisch als het be moeizuchtige gekonkel en de rozekoekenaan- slag in het bejaardenhuis van Hendrik Groen. En absurder dan die incestueuze RTL Late Night van vrijdag met Marco Borsato wordt het al helemaal niet. Aangezien daar moeite loos 1,2 miljoen mensen bij bleven hangen, moet twee of drie keer meer kijkers voor Hol lands Hoop ook haalbaar zijn. Het heeft natuurlijk alles te maken met dat beroerd gekozen uitzendtijdstip van half negen zaterdagavond. Welke suffende NPO- bobo zonder opgroeiende kinderen heeft dat bedacht? Dit is toch geen serie die je eens lekker aanzet met je prepubers naast je op de bank? Veel te ingewikkeld voor ze en boven dien wil je het als ouders gezellig houden en geen discussie vol voetangels over softdrugs hoeven voeren boven de thee met choco- ladekruidnoten. De vraag of je anno 2027 nog hardop mag zeggen of je de witte lekkerder vindt dan de zwarte, is al heikel genoeg in huize De Jong. Waarom Hollands Hoop niet een uurtje naar achteren schuiven, als de kinderen lig gen? Of, nog beter: naar zondagavond, op het Penoza-tijdstip, want Voetbalmaffia gaat het toch niet worden. Aan de ene kant is het natuurlijk hopeloos ouderwets gedacht van mij, met alle mogelijkheden tot terugkijken. En dat doen gelukkig ook veel mensen. Maar het zal bij u niet anders zijn dan bij mij: het lijstje in te halen programma's is eindeloos, de tijd helaas niet. En door de dagelijkse drukte vergeet je het dan weer. Daarom deze column vandaag. Als geheu gensteuntje, als symbolische knoop in de zak doek: vanavond die aflevering van afgelopen zaterdag meteen terugkijken. En een welge meend advies aan iedereen die nog nooit een minuut heeft gezien: benut de donkere, gure avonden die voor de boeg liggen en haal als de wiedeweerga alles van Hollands Hoop in. Quote van de dag Spullen Lennon zijn terug Jort zoekt Nederlandse cultuurtrots Eloi Youssef„We beginnen top- fit. De laatste jaren deden we voor afgaand aan onze Ziggo Dome- show steeds een toertje. Vorig jaar combineerden we dat zelfs met een nieuw album. We wilden niet meer moe aan de start komen." Niles Vandenberg: „Ik vond drie shows achter elkaar vorig jaar al best pittig. Nu zijn het er vijf." Eloi: „85.000 mensen komen er in totaal. Als je daarbij nog de kaarten optelt die we voor de Am sterdam Arena hebben verkocht, is dat echt surrealistisch. We weten hoe bizar groot een menigte op Kensington (vinr): Niles Vandenberg, Casper Starreveld, Eloi Youssef, Jan, HaJpr.Deband speelde vorig jaar ook in de Ziggo Dome. FOTO'S RAHI teittiSpPI ANP KIPPA/PAUL BERGEN, Stefan Raatgever —Cabaretier Soundos El Ahmadi in Beau Monde. Ze kan er tegenwoordig goed van leven. FOTO ANNE VAN ZANTWIJK dinsdag 21 november 2017 MUZIEK De politie heeft in Berlijn een man gearres teerd die gesto len spullen van John Lennon wilde verkopen. De dagboeken en de bril van de in 1980 ver moorde Beatle werden in 2006 gestolen bij Lennons we duwe Yoko Ono. TELEVISIE Jort Kelder gaat voor een tv-pro- gramma op zoek naar de culturele trots van Nederland. In Hef pronkstuk van Nederland vraagt hij kijkers wat voor kunst, ontwerp en erf goed de aard van het land het beste vertegen woordigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20