O Student ook van pogingen beticht Een 21-jarige verzorgende van verpleeghuis 't Huys te Hoecke in Puttershoek, ten zuiden van Rotterdam, wordt verdacht van de moord op een oudere bewoonster van de zorginstelling. Walcheren Drie van de vier grote gemeenten in Zeeland leggen bij nieuwbouwwijken geen aardgasleiding meer aan. Verwarmen en koken gebeurt dan met aardwarmte en elektriciteit. Binnen dertig jaar moet Zeeland van het gas af zijn.zeeland2 De hulpverlener uit Rotterdam zou haar een dodelijke dosis insuline heb ben gegeven. Hij wordt ook verdacht van twee andere pogingen tot moord. De politie kwam de man op het spoor nadat begin november in het verzorgingshuis in Puttershoek een bewoonster onwel was geraakt. Tijdens de behandeling in het ziekenhuis ont stond het vermoeden dat haar zonder medische noodzaak insuline was toe gediend. De insuline zorgde ervoor dat haar suikerspiegel daalde, waardoor vi tale organen als het hart en de herse nen geen energie meer kregen, met als De verdachte zou een student zijn die bij verschillende instellingen als oproepkracht werkte gevolg dat ze overleed. De stichting Zorgwaard, eigenaar van 't Huys te Hoecke, deed aangifte waarna de politie en het Openbaar Mi nisterie (OM) het verdachte overlijden onderzochten. Daaruit bleek dat de hulpverlener uit Rotterdam bij nog twee incidenten in Puttershoek en Rotterdam is betrokken. Deze perso nen overleefden de hoge hoeveelheid insuline in hun lichaam en maken het 'naar omstandigheden goed'. De Rot terdammer werd vrijdag aangehouden. Volgens ingewijden in het verpleeg huis sloeg de verdachte toe bij demen terende bejaarden in een afdeling op de begane grond. „Op deze afdeling ligt ook de medicatie voor het laatste stukje, als het echt niet meer gaat", al dus een werkneemster die anoniem wil blijven. Omdat de verdachte in beperkingen vastzit is het OM terughoudend met commentaar. Wel bevestigt een woordvoerster dat het om 'bejaarde vrouwen' gaat. De verdachte zou een student zijn, die bij verschillende in stellingen als oproepkracht werkte. Rotterdamse zorginstellingen willen niet zeggen of hij bij hen werkte. In het kleine dorp Puttershoek is ge schokt gereageerd op de 'verpleeg- huismoord'. „Dit nieuws hakt er flink in", zegt Zorgwaard-directeur Nico de Pijper. „Dit is een signaal waar ieder een van schrikt. Zowel bewoners als fa milie, maar ook artsen en medewer kers. Je wilt dit liever niet meemaken. Maar nu het zo is, kunnen we maar be ter open en transparant zijn naar onze bewoners en hun familie." Agente Sarah mag toch hoofddoek dragen »ps Merkel met de handen in het haar 13°C Nieuwsmedia FOTOTHINKSTOCK Verzorgende verdacht van moord op bejaarde Bas Boerma Folkert van der Krol Puttershoek »P3 P15 dinsdag 21 november 2017 Kans op pzc.nl motregen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1