O Tip van Google: denk goed na over wat je deelt Kustpark Egmond aan Zee E 17 52% minder ongewenste bijvangst -46% Exclusieve Lezersreis - - - wrikken. Bepalend zijn twee voorstellen die vandaag op tafel liggen. Eén van de (Franse) voor zitter van de visserijcommissie, de republikein Alain Cadec, die wil dat de pulskor verdwijnt, en een compromisvoorstel van diens Spaanse partijgenoot Gabriel Mato, waaraan ook ChristenUnie- parlementariër Peter van Dalen flink meeschreef. Dat van Cadec moet meteen van tafel, zegt Visser: „Die man wil de klok vijf, zes jaar terugzetten en alles wat met innovatie te maken heeft overboord gooien." Het compromisvoorstel van Mato/Van Dalen is wel oké. Het komt erop neer dat de tijdelijke ontheffingen waarmee 84 Nederlandse en tien Belgische kotters nu de pulsvisse rij kunnen uitoefenen, over twee jaar worden omgezet in perma nente vergunningen. Maar dan wel op voorwaarde dat weten schappelijk onderzoek in die tus sentijd uitwijst dat de pulsvisserij inderdaad volledig onschadelijk is. De Nederlandse vaste leden van de visserijcommissie, Peter van Alle onderzoek tot nu toe wijst uit dat dit een prima innovatie is Dalen en Annie Schreijer-Pierik (CDA), zijn voor dat laatste niet bang. Van Dalen: „Wageningen Universiteit is daar al druk mee bezig. Ongeveer elk plantje en diertje op de zeebodem wordt be keken." Zorgvuldiger dan het nu gaat kan het niet, zegt ook Schreijer: „Alles is al bekeken: welke vissen je er wel mee vangt en welke niet, welke een gebroken ruggetje heb ben. Alle onderzoek tot nu toe wijst uit dat dit een prima innova tie is. Wij zijn gewoon hét land van de pulskor." Mandaat Allebei gaan ze ervan uit dat stem ming nipt de goede kant uitvalt. „Voor onze kottervisserij, die flink heeft geïnvesteerd in de innovatie, is dat cruciaal", zegt Schreijer. Vol gens Van Dalen gaat het al snel om een half miljoen per kotter. „Geld dat onze vissers daar zelf in heb ben gestopt", benadrukt VisNed- voorzitter Pim Visser. Mét Van Dalen en Schreijer- Pierik hoopt Visser erop dat de visserijcommissie vandaag niet al leen kiest voor het compromis voorstel Mato, maar ze Mato met een ook een mandaat geeft om de 'triloog' (onderhandelingen met de Commissie en lidstaten) in te gaan. Die worden nog lastig ge noeg, maar met Commissie en parlement op één lijn krijgt Ne derland misschien deze keer ook een meerderheid van de lidstaten in het net. Google Backstage (achter de schermen) heet het voor Neder land ontwikkelde initiatief. Ge bruikers kunnen zich online als groep aanmelden om mee te doen aan een escaperoom-achtig spel. In het kantoor van Google aan de Amsterdamse Singel doorlopen ze kamers waarin ze opdrachten rond Googlediensten als Maps en You- Tube uitvoeren. Het spel is ont wikkeld met hulp van de interac tieve gamebouwer Sherlocked. „Eerder dit jaar hebben we een Privacy Tour gedaan, waarbij we met een bus langs twintig grote steden reden en informatie heb ben gegeven. Backstage is een nieuw initiatief om Nederlanders op het belang van privacy te wij zen." „Nederland loopt voorop met in ternet en daardoor is er ook veel aandacht voor privacy. Wij heb ben daar een rol in. Als Google roepen we iedereen op de Google Privacycheck te doen. Veel men sen denken dat dat veel tijd kost en lastig is, maar dat is niet zo. Denk na over wat je deelt." „Ik ben blij met die discussie, wij hebben niets te verbergen. Op onze site leggen we precies uit welke gegevens we verzamelen en wat we daar mee doen. Je kunt exact instellen welke info je deelt." „Natuurlijk hebben we bepaalde gegevens nodig, maar je hebt wel degelijk veel invloed. Neem Maps: als je je locatie deelt, kunnen wij je meldingen sturen wanneer de trein gaat. Je kunt echter kiezen dat niet te doen." „De meeste gebruikers hebben niets tegen advertenties mits ze relevant zijn. Dan helpt het als je goed nadenkt wat je met ons deelt. We willen diensten leveren die het leven van zoveel mogelijk mensen prettiger maken." Q reiskatern.nl dinsdag 21 november 2017 PC i i»p (ondermaatse vis en ander leven) Brandstofverbruik -Annie Schreijer-Pierik (CDA) Google start een privacy-be- wustwordingscampagne in Ne derland. Met een interactief spel attendeert de zoekgigant ge bruikers op de gebruikte per soonsgegevens en welke in vloed ze daar op hebben. Pim van der Feltz, directeur Google Nederland, licht toe. David Bremmer Amsterdam Waarom dit initiatief? Wat hopen jullie te bereiken? r Pim van der Feltz: „Wij hebben niets te verbergen." fotoanp Er is steeds meer kritiek naar de informatiehonger van techbe- drijven als Google. Maar tot op bepaalde hoogte: niets delen is geen optie. En zonder Google wordt het leven bijzonder lastig in 2017. Uiteindelijk willen jullie gewoon zoveel mogelijk advertenties verkopen, niet? li 4-persoons chalet Maand Weekend Midweek Week November 89,- 69,- 119,- December 79,- €59,- €99,- Januari 79,- 59,- 99,- Februari 79,- 59,- 99,- Maart €99,- €79,- €159,- Vanafprijs per maand Op minder dan 1 km. van het strand van Egmond aan Zee ligt Roompot Kustpark Egmond Aan Zee. Ga uitwaaien op het brede zandstrand, of maak een fietstocht door het prachtige duinlandschap. Op korte afstand vind je de gezellige stad Alkmaar met haar beroemde kaasmarkt. Je verblijft in een vrijstaande 4-per soons chalet van 45m2. De chalet is geheel gelijkvloers en beschikt over een woonkamer met open keuken. Op het park vind je o.a. een eetcafé, een gezellige bar en een supermarkt. De sportievelingen kunnen een fiets huren om de mooie omgeving te ont dekken. Kom je met kleine kids? Dan is een dagje Sprookjeswonderland in Enkhuizen een echte aanrader. Inbegrepen Weekend, midweek of week in een 4-persoons chalet Gratis: wifi, (indoor) speeltuin en sport en animatie Exclusief €27,- reserreringskosten, 65,- borg en lokale heffingen €2,66 p.p.p.n. O Meer informatie en boeken: Ga voor Kustpark Egmond naar onze website reiskatern.nl/pzc/zowegl720 of Zoweg.nl 0900-2359693 0,70 pg) Nieuw: PULSKOR Sleepdraden geven verborgen platvissen een stroomstootje. De geschrokken vis komt omhoog en wordt gevangen. Aan de kust gelegen! Aankomsten t/m maart Vrijstaande 4-pers. chalet Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17