0) O O lil 16 De Nederlandse visserij beleeft een spannende dag vandaag. In het Europese parlement wordt besloten of het afgelopen moet zijn met het pulsvissen of juist niet. VISSERIJ EUROPA AAN ZET Kort FNV wil nieuw overleg Unox Vakbond FNV wil nogmaals met Unilever overleggen over de verkoop van de Unoxfa- briek in Oss. De stakingen die voor deze week zijn gepland, gaan overigens gewoon door. In de Unoxfabriek worden rookwor sten, soepen en sauzen gemaakt. Unilever verkoopt de fabriek aan vleesverwerker Zwanenberg. De nieuwe eigenaar zou wil len morrelen aan de arbeidsvoorwaarden. Beleggers boeren goed Het beheerd vermogen van Nederlandse be leggingsinstellingen heeft een recordom- vang bereikt. Vooral aandelenfondsen doen het goed. Ook is er sprake van aanhoudende groei bij alternatieve beleggingen zoals hy potheekfondsen, grondstoffen en infra structuur. Het totale beheerd vermogen van de beleggingsinstellingen liep op tot 870 miljard euro. Dat betekende een rende ment van 2,9 procent op beleggingen. Bij aandelenfondsen was sprake van een rende ment van 4,6 procent tot 321 miljard euro. VW scherpt doelen aan Autofabrikant Volkswagen heeft zijn finan ciële doelstellingen aangescherpt. Eerder kondigde het bedrijf al aan dat het de ko mende vijfjaar 34 miljard euro investeert in technologie voor elektrische en autonoom rijdende auto's. VW gaat er nu vanuit dat de omzet in 2020 minstens een kwart hoger ligt dan de 217 miljard euro van vorig jaar. EU: voorrang voor vrouwen Vrouwen die even goed zijn als mannen moeten bij benoemingen voor topfuncties in het bedrijfsleven voorrang krijgen. Ook moeten er meer vrouwen in de politiek, moeten ze beter worden betaald en moeten thuis de zorgtaken beter worden verdeeld. Eurocommissaris van Gendergelijkheid Vera Jourava (foto) legt die eisen op tafel in een actieplan voor de komende twee jaar om de loonkloof tussen mannen en vrou wen te dichten. Ondanks alle mooie plan nen uit het verleden, is er de afgelopen tien jaar nauwelijks vooruitgang geboekt. Nieuwsflits Altice Galapagos DSM ABN Amro Voor Nederland is het vissen met stroomstootjes een innovatieve manier om de schol of tong snel en met weinig milieuschade van de zeebodem op het bord te krijgen. Andere landen zijn als de dood dat hun concurren- tieachterstand nóg groter wordt. Dat is in Brussel natuurlijk geen argument en dus proberen ze de pulsvisserij met verhalen over mi lieuschade in diskrediet te brengen. „Zoveel nepnieuws en broodjeaap- verhalen heb je zelden gezien en gehoord, Trump is er niks bij", ver zucht VisNed-voorzitter Pim Vis ser kort na een bezoek aan Londen. Eerder ergerde hij zich al rot aan een Franse journalist die maar over zijn hand blééf wrijven nadat hij die in een bak water met stroom pulsen had gestoken. Visser zelf zwéért bij de pulsvis serij, waarmee Nederland al sinds, Zoveel nepnieuws en broodjeaapverhalen heb je zelden gezien en gehoord 2009 op steeds grotere schaal expe rimenteert. Door de platvis met kleine stroomstootjes op te schrikken en de netten in te jagen, hoeven vissers niet meer met zware netten en kettingen de totale zee bodem om te woelen. Zo pakken ze minder ondermaatse vis, planten, zeesterren en zee-egels mee, en sparen ze tot wel 50 procent brand stof uit. Voorstellen De Europese Commissie is zó over tuigd van de voordelen van de puls visserij dat ze die al volledig wilde vrijgeven, maar de lidstaten hielden dat tegen. En nu onder neemt het Europese parlement een nieuwe poging de deur open te OVERNAME BEHEERD VERMOGEN PROGNOSES EMANCIPATIE Het draagvlak voor het pensioenstelsel 'brokkelt langzaam af', stelde minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) gisteren vast. Werkgevers- en werknemers moeten volgens hem snel overeenstemming zien te bereiken over vernieuwing van de oudedagsvoorzie ning. Koolmees vreest dat ouderen en jonge ren anders 'lijnrecht tegenover elkaar komen te staan' als het gaat om het pensioen. Ver nieuwing van de pensioenen vraagt voor alles 'een goede samenwerking met alle partners'. O m De kabelaar was na de klap pen van vorige week nu eens de grote win naar in de AEX. W, Het biotechnolo giebedrijf had goed nieuws voor patiënten met taaislijm- ziekte. m Het chemiecon cern kreeg een adviesverhoging door UBS. ■1IA De bank sloot de rij in de AEX met NN Group. dinsdag 21 november 2017 Erop of eronder voor de pulskor Nederland experimenteert sinds 2009 met pulsvisserij. De voordelen: Oude methode: BOOM KOR Zware kettingen woelen de zeebodem om. Platvissen en andere bodemvissen worden in het net meegesleept. Frans Boogaard Brussel - Pim Visser, VisNed E o c (Hfin acne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16