M 9 Brute overval op wethouder Briemen vreesde, gebeurt. In de kerk ontstaan lege plekken. Een huwelijk hoeft zij plots niet meer in te zege nen. In de winkel keren sommige mensen haar de rug toe. Preekbeur ten buiten Boskoop worden plots af gezegd. „Er was ook verwarring, ver driet, teleurstelling en pijn. Daar heb ik begrip voor. Maar er waren ook mensen die oordeelden dat ik van mijn geloof was gevallen, terwijl ik door deze worsteling juist zo veel dieper verankerd raakte in de liefde van God." In het oog van de storm ontstaan gesprekken, over wat er werkelijk toe doet in het geloof. „Doordat ik open werd, werd de gemeente dat ook. Het bracht ons terug bij de basis. Mijn collega's en het pastorale team van onze kerk voerden veel gesprekken. Ze hielden mij uit de wind omdat het zo heftig was. Ik werd wel 'eventjes' beoordeeld op het diepste van me zelf: mijn geloofsidentiteit en mijn seksuele identiteit. Maar binnen in me was een vrede die mijn verstand te boven ging." Tijdens de conversaties die Van Briemen zelf met gemeenteleden heeft, merkt ze wat openheid doet, wat kwetsbaar zijn teweeg kan bren gen. Nu kan ze écht delen: de pijn, de moeite, de weg die ze gaat. Ze vindt anderen in het geloof. Er blijkt ruimte voor haarzelf, in alle fa cetten, net zoals er ruimte is voor an deren. „Zelfs als je het niet eens wordt, kun je elkaar tot zegen zijn, ook al is het moeilijk en is er soms veel tijd voor nodig om elkaar te aan vaarden. Maar de Heer houdt van ie der mens, homo of hetero. Dat zorgt voor verbinding." Rafelranden Toch blijven er de lege plekken, als Van Briemen voorgaat. „Het doet me pijn, voor de mensen die wegblijven, voor de gemeente. Het raakt me elke keer weer om te zien dat er rafelran den zijn, want we zijn één gemeente, aan elkaar gegeven." Het is niet niks over dat alles te ver tellen. Toch doet Van Briemen het. Afgelopen vrijdag voor het eerst op de Generale Synode, waar het be- spreekpunt het homohuwelijk is en haar toehoorders met tranen in de ogen luisteren. Na een aarzeling volgt nu de krant. Afgelopen zondag besprak ze haar keuze daarvoor tijdens de dienst die ze leidde. „Liever vertel ik mijn ver haal helemaal niet, daar houd ik hele maal niet van, maar ik moet het doen omdat we het in onze kerken zo moeilijk vinden te praten over ho moseksualiteit, wat het betekent voor mensen, wat voor pijn dat geeft. Eind van het liedje is, dat het geen discussie over standpunten is, maar dat we het hebben over mensen." „Ik gun niemand zo'n weg die ik gegaan ben. Daarom wil ik getuigen van de goedheid van God, die zo veel groter is dan ik dacht." Van Briemen dient God nu samen met de vrouw die ze liefheeft. Het is goed zo, einde lijk. Op de synode is besloten meer tijd te nemen voor het gesprek over het homohuwelijk. „Een mooi teken dat de kerk er zorgvuldig mee om wil gaan." De dominee die ooit zocht naar een voorbeeld om met haar ge aardheid om te gaan, is nu zelf dat voorbeeld geworden. De wethouder van financiën van Maassluis, Sjef Evers, is overvallen in zijn woning. Zijn vrouw en hij raakten daarbij licht gewond. Evers en zijn vrouw, beiden 68 jaar, za ten vrijdagavond op de bank toen ze rond 20.30 uur gelui den hoorden in de tuin. Drie mannen met bivakmutsen stonden voor de deur en pro beerden binnen te komen. Ze sloegen een ruit in en betra den de woning aan de Maria Rutgersstraat in Maassluis. De wethouder kwam in een ge vecht met de daders. Hij hield hier grote schaafwonden aan over. Ook zijn vrouw kreeg er flink van langs. Ze liep een forse hoofdwond op. Een van de mannen had iets bij zich wat op een mes leek. Of de drie insluipers een diefstal wilden plegen of andere plan nen hadden, is voor de politie nog niet duidelijk. Ze gingen er uiteindelijk vandoor zon der buit. De politie en ambu lance kwamen snel ter plaatse, maar de mannen wa ren al gevlogen. De politie heeft nog geen verdachten in het vizier. Hillary Clinton is de grootste loserooit Bezoeker prostituee drinkt zich moed in Een 37-jarige automobilist uit Veldhoven had zaterdag nacht een bijzonder excuus voor het veel te hoge alcohol promillage in zijn bloed. Hij verklaarde tegenover de politie dat hij zenuwachtig was voor zijn eerste bezoek aan een prostituee. „Daarom had hij zichzelf moed in ge dronken. Nu werd het een erg dure en gevaarlijke aan gelegenheid", aldus de poli tie. De man moest zijn rijbewijs inleveren, omdat hij 2,0 pro mille had geblazen bij een ademanalyse. 'Gasclaim snel afhandelen' Platina bruiloft koningspaar Doden bij uitdelen eten God zag me, gaf houvast. Ik hoorde Zijn stem: 'Ik ben die ik ben, waarom ben jij niet wie jij moet zijn?' zou vallen." Van Briemen begrijpt: als het misgaat, kan ze haar boeltje pakken en vertrekken. Ze durft de liefde dan ook niet aan, maar betaalt daarvoor een hoge prijs. „Ik ging eraan kapot. Liefde onder het tapijt stoppen omdat het te lastig is, dat kan gewoon niet." Van Briemen vindt steun bij twee collega's in het dorp. Zij helpen haar overeind te blijven. En ze bidt. „In al mijn wanhoop gebeurde er iets. God zag me, gaf houvast. Ik hoorde Zijn stem: Ik ben die ik ben, waarom ben jij niet wie jij moet zijn?" Het zorgt voor een ommekeer. Van Briemen vindt het doodeng, maar ze kan niet anders. Ze volgt de liefde. Ze heeft niets meer te verber gen, niets om zich voor te schamen. Ze heeft God, de liefde en ze wil er eerlijk en oprecht over zijn. Bloemen Het stormt in Boskoop. Wekenlang. Misschien wel maanden. De kerken raad steunt Van Briemen, net zoals leden van de gemeente. Ze gunnen haar de liefde, sturen kaarten, mails, bloemen. „Er waren mensen die zei den: wie zijn wij, om hier wat van te vinden?" De keerzijde is er ook. Wat Van maandag 20 november 2017 Anne-Marie van Briemen: „Er waren mensen die oordeelden dat ik van mijn geloof was afgevallen." FOTO MARLIES WESSELS MAASSLUIS De Amerikaanse president Donald Trump twittert naar aanleiding van een interview, waarin Clinton zegt dat er niets is waarvoor zij Trump bewondert. VELDHOVEN De 56 dagen oude Cinta Lestari (Eeuwige Liefde) ligt te vreden te slapen in de dierentuin van Bandung (Java). Ze is de eerste dochter van Kiki, een Borneose orang-oetan die eveneens in gevangenschap is geboren. De mensapen wor den ernstig bedreigd door jacht en bosbouw, fotoafp GRONINGEN De afhandeling van schadeclaims van Groningers die ge dupeerd zijn door de gaswinning, moet voor het einde van het jaar sterk zijn verbeterd. Dat wil René Paas, commissaris van de Koning in de getrof fen provincie. „Het is van groot belang dat tussen de NAM en de overheid een afspraak wordt ge maakt waarin bur gers beter worden behandeld." LONDEN Koningin Elizabeth en prins Philip vie ren vandaag in fa miliekring dat ze 70 jaar geleden zijn getrouwd. Gisteren heeft het paar in Windsor Castle ge poseerd voor een nieuwe gezamen lijke foto. MAROKKO Bij het uitdelen van voedsel zijn giste ren in Marokko vijf tien doden gevallen. Het zou vooral gaan om vrouwen en ouden van dagen, meldt de Marok kaanse zender 2M. Zeker vijf mensen zouden gewond zijn geraakt. De slacht offers raakten in de verdrukking toen voedsel werd uitge deeld in het dorp Sidi Boualam, in de buurt van de kust plaats Essaouira. M SCHOONHEIDSSLAAPJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9