LEADERSHIP f* IS NOT i SEXUALLY n transmitted t O West Side Story 7 Zimbabwaanse dictator wacht afzetting en corruptieproces In een toespraak die live op tv werd uitgezonden, bezwoor de president dat hij in december het partijcon gres van de Zanu-PF zou voorzit ten. Maar eerder dit weekeinde werden Mugabe en zijn vrouw Grace (52) juist uit de partij gezet. Mugabe wacht nu een officiële afzettingsprocedure. De kans is ook groot dat hij en zijn door de bevol king gehate echtgenote terecht moeten staan wegens corruptie. Het Zimbabwaanse parlement komt morgen bijeen. Er zou nu een ruime meerderheid zijn om de pre sident af te zetten. t Dictator verwerpt ultimatum om af te treden en spreekt volk live op televisie toe Lange tijd werd aangenomen dat de dictator eieren voor zijn geld zou kiezen, omdat er diverse malen werd onderhandeld. Het leek vooral te gaan om de kwestie of de pre- sient amnestie zou worden ver leend voor hemzelf en familiele den. Het leger is bevreesd dat nu de dictator niet zelf terugtreedt er een volksopstand kan komen. Zaterdag riepen al tienduizenden mensen in de hoofdstad Harare om het vertrek van 'oom Bob'. Onafhankelijkheid Volgens medewerkers van de natio nale omroep in de hoofdstad was een televisiewagen op weg naar de residentie van de president. Gister avond bleek dat dit niet was om zijn aftreden aan te kondigen maar zijn halsstarrige weigering. Het was voor de Zimbabwanen een ongekend weekeinde. Zaterdag waren er massademonstraties te gen de dictator en zondag werd de 'vader des vaderslands' al afgezet als partijleider van de regeringspartij ZANU-PF. Tegelijkertijd werd zijn ambitieuze vrouw Grace - die zelf een gooi wilde doen naar het presi dentschap - door de partij het lei derschap ontnomen van de in vloedrijke vrouwenbeweging in de partij. De partijleden werden toege sproken door Obert Mpofu, voor malig minister van mijnbouw die zichzelf ooit had omschreven als 'meest gehoorzame zoon' van de president. Deze keer zei Mpofu (66) dat hij met 'pijn in het hart' voor de afge vaardigden stond, omdat velen de fragiele Robert Mugabe nog steeds zagen als de 'grand old man' die in 1989 de onafhankelijkheid van het land had bevochten. Instemming Mpofu hekelde daarentegen Grace Mugabe, de vrouw van president die „samen met naaste medewer kers misbruikt heeft gemaakt van de fragiele gezondheid van de pre sident." Op straat was er ook gisteren al leen maar instemming met de ont wikkelingen. „Ook al heeft het even geduurd, dit is een goede beslissing. Mugabe is al heel lang een pro bleem", aldus Trymore Chabata, een straatverkoper in Harare. Kort na het besluit van ZANU-PF zouden partijleden in juichen zijn uitgebarsten. Mugabe wordt opge volgd door zijn voormalig vice-pre sident Emmerson Mnangagwa. De oud-strijdpartner van Robert Mu gabe in de onafhankelijkheidsstrijd in Zimbabwe was tot voor kort al een van de favorieten om de 93-ja- rige Mugabe op te volgen, en dus een grote rivaal van presidents vrouw Grace Mugabe. Vanwege een slaande ruzie met de Mugabes moest hij het land ontvluchten. Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Tot 20,-korting op alle rangen maandag 20 november 2017 PC -4A Mugabe spreekt live het volk toe op tv. Hij wei gert af te treden. Maar het volk is hem, en zeker ook zijn vrouw, Grace, beu. fotosafp/epa/reuters Mugabe weigert af te treden Het Zimbabwaanse leger en de regeringspartij ZANU-PF heb ben een ultimatum gesteld aan Robert Mugabe. De 93-jarige president moet uiterlijk vanoch tend tien uur zijn ontslag heb ben ingediend. Mugabe weigert categorisch, zo werd gister avond duidelijk. Bob van Huët Harare/Rotterdam 1 Het meest aangrijpende liefdesverhaal aller tijden! Zestig jaar na de wereldpremière keert de klassieke Broadway- musical West Side Story voor slechts vier weken terug naar Nederland! De hitmusical, die wordt beschouwd als de beste musical ooit, zal dit najaar worden uitgevoerd door een bijzondere en energieke Amerikaanse cast en met de briljante oorspronkelijke Broadway-choreografie van Jerome Robbins. 12 december 2017 t/m 7 januari 2018 World Forum Theater, Den Haag MartiniPlaza, Groningen Bestel uw tickets op pzc.nl/westside

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7