Joris Zaman schrijft weer podiumplek bij Doeltreffende straf corner brengt Rapide derbyzege Meyvis profiteert zonder moeite 18 Nederlaag Dallinga.com Zonder de splinternieuwe wereld kampioen Frédéric Caudron, die de finale speelde en verloor van Dick Jaspers van een invitatietoernooi in Lausanne, heeft Dallinga het moei lijk. Voor de pauze zag het er al don ker uit na een kansloze nederlaag voor de oude meester Raymond Mijn afstoot was niet goed en het tempo dat ik meegaf aan de ballen ook niet Ceulemans tegen zijn jonge land genoot Kenny Miatton, 31-40 in 47 beurten. „Ik had niet het gevoel vandaag. Mijn afstoot was niet goed en het tempo dat ik meegaf aan de ballen ook niet." Berry Dallinga leed een ongeluk kige 39-40-nederlaag tegen Jerry Hermans. Pech en een twijfelachtig punt voor Hermans kostten hem de zege of tenminste een remise. Steven van Acker verloor matig spe lend kansloos van Kurt Ceulemans 32-40 in 35 beurten. Daarna redde Jean Paul de Bruijn de eer redde met een moeizame zege op Frans van Kuyk, 40-38 31 beurten). Bekercompetitie. Schroeven- groothandel.nl-Dallinga.com 2-6, 4-8 in sets: De thuisploeg, koplo per in de tweede divisie, maakte het Dallinga knap lastig. Alleen Patrick Vasseur won overtuigend (1.071) en foutloos met 0-3. Jean Paul de Bruijn en Steven van Acker stonden een set af (1-2) en Berry Dallinga verloor met 2-1. De volgende ronde kwam niet in gevaar, maar moeite kostte het wel. Eerste divisie. La Plaza Hoens- broek-Pearle Opticiens 7-1: Zonder kopman Pascal Claus kregen de be zoekers een harde draai om de oren te verwerken. Eventuele aspiraties op meedoen bovenin kunnen wor den opgeborgen. Jens van Dam liet in de eerste helft nog wat hoop le ven door een gelijkspel tegen Roy Zielemans. Het was op moyenne (1.176) zijn beste partij dit seizoen. Hij kon het echter niet afmaken. „Een combinatie van druk en con centratieverlies denk ik", zei de ge legenheidskopman. Veel verschil maakte het niet, want zijn teamge noten Piet Rodts, Jeffrey de Witte en invaller Dion Bergmans lieten hem lelijk in de steek. Derde divisie, 't Tapperijke 2-Bott- les Dockside 4-4: De winstpartijen voor de bezoekers kwamen voor de uitstekend spelende Bart Rossel, 17- 30 in 34 en Luc Wulfranck 12-25 in 38. Raf Hofman en vooral Peter Snelders verloren kansloos. De Distel 4/TMG-'t Bierwinkeltje 6-2: Er had meer ingezeten voor 't Bierwinkeltje, maar na verliespar- tijen van Cees A. Wissel en Albert van Leeuwen was een gelijkspel het hoogst haalbare. Echter Fons Baart en Joke Breur kwamen in hun par tijen remise overeen. Tot een paar jaar geleden zette Joris Zaman goede resultaten neer op de triatlon. Inmiddels is Zaman de veertig ruim gepasseerd en heeft hij zich toegelegd op de langere afstan den van de Zeeuws-Vlaamse en Belgische trimlopen. Zaterdag werd hij in de Juul van de Walle-loop in grensdorp Kieldreht derde. Bij de vrouwen werd Renate van Huffel uit Sint-Jansteen eerste. Voor Joris Zaman is de derde plaats geen uitzondering. De laatste maanden grijpt hij steeds ereplaat sen. Zaterdag had hij wel een be hoorlijke achterstand op winnaar Pieterjan Debosscher die 48.13 no dig had en voor Zaman werd een tijd van 51.29 geklokt. Op de tweede plaats finishte Terneuzenaar San- der van Doorn in 51.03. Die laatste boekt ook uitstekende tijden en is toe aan een overwinning. Ook Renate van Huffel, de atlete uit Sint-Jansteen, slaagt er telkens in om bovenin te eindigen. Voor Van Huffel is dit niet zo verwon derlijk. „Ik train behoorlijk wat ki lometers en dan kom je uiteindelijk tot goede tijden en blijf je meedoen om de plaatsen op het erepodium." Cathy Poppe (Terneuzen) won de middenafstand (31.03). Een speelster van Rapide strijdt fel om de bal in de gewonnen derby tegen HC Walcheren, foto lex de Een bij vlagen goede spelend Ra pide opende sterk en kwam al na enkele minuten aan de leiding uit een verzilverde strafcorner van Teddie van Remortele. De strafcor ner was toch een genadeloos wa pen bij Rapide, want in de 23ste minuut was Tatsjana van den Eynde eveneens trefzeker uit zo'n spelhervatting. Na rust zorgde Teddie van Re mortele opnieuw uit een strafcor ner voor de 0-3. Even veerde Wal cheren op toen Alicia Windt de 1-3 maakte. De 1-4 van Frederique van Tatenhove was de definitieve klap. Vierde klasse. Wateringse Veld- Olympia 2-0: Olympia kon zich niets verwijten. Het toonde een voorbeeldige inzet en speelde bij vlagen goed mee. Het kreeg ook kansen, maar miste net de fysieke kracht en het raffinement om te scoren. Dat deed de thuisploeg wel. Na een kwartier werd het uit een strafcorner 1-0. Tien minuten voor het einde werd het 2-0 en was het duel beslist. Mannen. Wateringse Veld-Olym- pia 3-4: Olympia dicteerde in de eerste helft. De 4-0-voorsprong van 4-0 was daarvan een goede af spiegeling. Twee treffers van Rinke Wijffels en twee van Gideon van Ee leken het duel een beslissende wending te hebben gegeven. Niets bleek minder waar. Olympia was in de tweede helft een schim van het team voor de rust. Wateringse Veld kwam terug tot 3-4. In de slotfase moest Olympia alle zeilen bijzetten om de winst over de streep te trekken. Liberty-Rapide 2-0: Rapide bood in dit aantrekkelijke schouwspel vrijwel gelijkwaardig tegenstand aan het hooggeklasseerde Liberty. De wedstrijd had vermoedelijk een ander verloop gekend als Ra pide één van de drie goede kansen die het in de beginfase kreeg had benut. Nu was het Liberty dat na 21 mi nuten de leiding nam, Zeven mi nuten later viel de 2-0. In de tweede helft bleek Rapide on danks het nodige blessureleed manmoedig overeind. De hockeyers van Olympia geven bijna een marge van vier goals uit handen Daardoor kon hij geen nieuwe punten scoren en scherpte zijn opponent middels een nieuwe overwinning zijn totaal aan. In de komende weken zullen de twee elkaar het vuur na aan de schijnen leggen. Vincent Meyvis draait inmid dels al heel wat jaartjes mee. De 28-jarige Belgische coureur be haalde redelijk goede prestaties bij wegwedstrijden, maar nadat hij het veldrijden ontdekt had, verlegde hij zijn blik naar het veld en de mountainbike. In die laatste discipline behaalde hij al verschil lende ereplaatsen, waardoor hij nu kan meedoen om de overwin ning in de ATB Wintercomptitie. Spanning Zaterdag, op het fraaie parkoers in Sportpark De Koepel van Oude- Tonge was de spanning al meteen na de start weg. Meyvis versnelde direct en kon door niemand meer achterhaald worden. De plaatse lijke Wouter Harteveld werd tweede en Joey de Decker derde. Bij de 40+ was er zelfs een com pleet Belgische dominantie met Danny Sleeckx als winnaar en ook de vrouwen kregen met Mieke de Craene een Belgische zege. Komende zaterdag is de vol gende wedstrijd om de ATB Win tercompetitie in het Schouwse Westenschouwen. Thijmen van de Vrede kan door ziekte niet de strijd met Vincent Meyvis aangaan maandag 20 november 2017 Ceulemans kan gevoel niet vinden Ook al waren de schikgodinnen de driebanders van Dallinga.com niet gunstig gezind in het eredivi sieduel met Team Eekhoorn, op de nederlaag viel niets aan te merken. Die was simpelweg te recht. Net als de zware nederlaag van Pearle Opticiens 1 in de eer ste divisie tegen La Plaza. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Dallinga.com-Team Eekhoorn 2-6: - Raymond Ceulemans Wim de Vos Kieldrecht MEESTER De provinciale hockeyderby tus sen Walcheren en Rapide ein digde in de derde klasse van de vrouwencompetitie in 1-4 voo de Zeeuws-Vlaamse bezoeksters. Een klasse lager verloor Olympia met 2-0 bij het fysiek sterke Wa- teringse Veld. Bij de mannen won Olympia tenauwernood met 3-4 bij Wateringse Veld. Rapide speelde een dijk van een wed strijd tegen nummer twee Liber- try, maar moest wel met 2-0 bui gen. Peter Snelders Vlissingen Vrouwen. Walcheren-Rapide 1-4: De tweestrijd tussen Thijmen van de Vrede en Vincent Mey vis bleef uit in de ATB-wed- strijd om de Wintercompetitie van Oude Tonge. Van de Vrede moest zaterdag wegens ziekte afzeggen. Wim de Vos Oude-Tonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46