Moeder en dochter slaan dubbelslag Van der Werf piekt op het juiste moment II Scheldesport haalt de 100 Volleyballers Stevo trekken lijn door 17 Moeder Jose en dochter Naomi Faas (Breskens) waren gisteren, op de selectiewedstrijd voor het Indoor dressuurkampioenschap Regio Zeeland van de Vlakteruiters in Westdorpe, succesvol. José ging in L met de hoogste eer strijken. Na omi eiste in M de overwinning op. Jose Faas stuurde in Li de met veel uitstraling door de arena lo pende kolossale merrie Guusje naar de overwinning. De score van 66,83 procent was voor de West-Zeeuws- Vlaamse combinatie ook goed voor een ticket voor de provinciale titel strijd. „Dit had ik absoluut niet ver wacht", was de eerste reactie van Jose Faas. „Dit is ook niet mijn ver dienste, maar van Guusje. Het wij ken is een sterk punt van haar. Van daag scoorde ze daar ook weer ach ten voor. Maar door slordigheidjes van mij gaat het wel eens mis. Ge lukkig zat ik Guusje vandaag niet in de weg." Sabine de Cock (Kloosterzande) moet voor dit ticket nog even op herhaling. Met de fraaie score van 65,83 procent eindigde De Cock met de vosmerrie Hinde op een verdienstelijke tweede plaats, maar kwam dertienhonderdsten tekort voor het felbegeerde startbewijs. Naomi Faas liep met de mooi bergopwaarts en veel afdruk door de piste gaande ruin Gilroy in Mi naar een afgetekende overwinning (64,16). De pas twaaljarige ama zone verwees Jessamy van de Voorde (IJzendijke) met de vos- merrie Astona naar de tweede plaats (60,33). Eline van der Werf (Terneuzen) deed zaterdag in de klasse M2, in de selectiewedstrijd voor het dres suurkampioenschap van de KNHS Regio Zeeland van De Haringrui- ters, met de ruin Borek goede za ken. Van der Werf stuurde de Akri- bori-zoon naar een afgetekende overwinning (66,00). Het gat met naaste concurrente Helena Yse- baert (Eede), met de Spielberg- dochter Gorgeous Ginny, bedroeg bijna zes procent. „Ik ben er vooral blij mee, omdat ik me met deze score heb geplaatst voor het kampioenschap. De limiet ligt best hoog. Ik werk in de kraam zorg en kan daardoor maar één wedstrijd per maand rijden. Het moest dus vandaag gebeuren", ver telde de zichtbaar opgeluchte Eline van der Werf. „Ik heb altijd ver- zorgpaarden op maneges gereden. Borek is mijn eerste wedstrijd- paard. Hij is ook niet van mezelf. Ja nuari 2015 vroeg de eigenaresse Christie Kerkaert of ik hem voor haar wilde rijden. En dat loopt su per. Borek is een fijn paard om mee te werken. Het is een paard met een super karakter. Drie goede basis gangen, met de draf als sterkste punt. Hij leert snel. En we hebben een klik. Ik ben met hem in de klasse B begonnen en zitten nu in M2. Dus het loopt lekker." Met een overtuigende overwin ning plus een ticket voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap was Marijke van Giesen (Zaamslag) in de klasse Z2 succesvol. In een met veel allure en gedurfd gereden proef liet de amazone van de Hexa gon Stal van Leunis van Lieren uit Schore met de merrie Glamour-Es ther de teller oplopen tot 66,67 pro cent. „Dit was een heel goed begin. Daar kan ik mee thuiskomen", re ageerde ze. „Esther kwam een half jaar geleden bij ons op stal. Ze was zadelmak en kon verder nog niet veel. Ik heb haar thuis wedstrijd- klaar gemaakt. Vandaag was haar eerste wedstrijd en dan meteen in de Z2." noodzakelijk is. Grochal bereidde zich in aanloop naar het Open Zeeuws kampioenschap rapid- schaken bijvoorbeeld niet speci fiek voor op partijen van een kwartier. „Ik ken dat tempo toch wel redelijk goed. En verdiepen in je tegenstanders heeft ook vrij weinig zin. Bij langere partijen doe ik dat wel, maar hier zie je wel wat er van komt. Veel van die tegen standers ken ik toch wel." Grochal rekende vooraf drie van de 22 schakers tot kanshebber voor Je doet bepaalde zetten die niet helemaal goed zijn, maar vanwege de tijdsdruk kan je er mee wegkomen de winst. Het kampioenschap mondde uit in een tweestrijd tus sen Grochal en Stefan Colijn van Schaakvereniging De Pion uit Roosendaal. Grochal won de partij van de Brabander en had mede daardoor in de laatste ronde ge noeg aan een remise. De Goese- naar behaalde 6,5 punten uit zeven partijen. Colijn kwam uit op zes punten. „Ik ben wel tevreden", verkondigde Grochal nadien in de door hem zo kenmerkende ingeto genheid. Vrouwen. Scheldesport-Agathos 2 34-39: De Zeeuws-Vlaamse ne derlaag was onnodig. De thuisclub miste tegen Agathos met Gözde Dere niet alleen de spelverdeelster, maar ook een gemakkelijk sco rende speelster. Zo werd een aan tal goede kansen verputst. Lay-ups strandden op de ring van de basket of ketsten via het bord terug. „Daardoor hebben we de wed strijd verloren", keek coach Martin van Ham met een slecht gevoel te rug. In de derde periode leek het bij een voorsprong van 27-23 nog de goede kant op te gaan voor Schel desport. De tegenstander boog met vier driepunters op een rij de achterstand echter om in een 27- 37-voorsprong. Van Ham: „We verdedigden niet goed." Het was de genadeklap voor Scheldesport, dat nog terugkwam tot 34-37. Met twee vrije worpen besliste Agathos het duel. Em- maly van Zunderd maakte de meeste (10) punten voor Schelde sport. Mannen. Scheldesport-Agathos 101-57: De cijfers spreken voor zich. De Terneuzenaren liepen in de tweede periode al uit naar een riante voorsprong. Het duel was halverwege gespeeld. De koploper wilde meer en ging op jacht naar de honderd punten. Dat lukte uit eindelijk, getuige de score van 101- 57. In de derde periode behield Scheldesport de controle. Floris Jan Beumer was topscorer bij Scheldesport met 29 punten, Alexander van Glansbeek was goed voor 25 punten. VLISSINGEN De volleyballers van Stevo blijven boven verwachting presteren. De Zeeuws-Vlamingen boekten ten koste van Skunk de vierde zege in een reeks van vijf du els: 3-1. Stevo is op Volley2B na het team met de minste verliespunten. Op de ranglijst, die door een groot ver schil in gespeelde duels een verte kend beeld geeft, neemt Stevo met achttien punten uit vijf wedstrij den de zesde plaats in. Kraftwell Symmachia Roosendaal 2 voert de ranglij st met 25 punten uit acht du els aan. Stevo was in de eerste twee sets tegen Skunk prima op dreef. Dege lijk spelend en met veel service- druk werd de bezoekers het initia tief ontnomen. Dat leidde tot twee ruime setzeges: 25-20, 25-16. Een slap begin van de derde set kon bij tijds worden rechtgezet (25-21). In de vierde set gingen beide teams gelijkop tot 23-23. De laatste twee aanvallen van Stevo eindigden in het blok van de gasten Stevo staat zesde, maar dat geeft een vertekend beeld maandag 20 november 2017 Lucien Roelandt Westdope Lucien Roelandt Axel - Joey Grochal markten thuis De basketbalsters van Schelde sport hadden de 34-39-neder- laag tegen Agathos 2 in de tweede klasse aan zichzelf te wijten. De ploeg van coach Martin van Ham faalde in de af werking. De mannen van Schel desport deden het beter tegen Agathos 2. De koploper in de derde klasse behaalde een monsterzege: 101-57. Aector Doorns Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45