HVV'24 pakt zege tegen koploper Zeelandia Middelburg boekt weer uitzege ll Zaamslag snoept met remise eerste punten af van Yerseke Feyenoord is veel te sterk voor Kloetinge 13 In de onderste regionen van de derde klasse A van het zondagvoet bal lieten HVV'24, Terneuzen en Breskens zich gisteren allen gelden met een zege. HVV'24 versloeg koploper Hoeven met 1-0, Terneu zen was RBC met 3-0 de baas en Breskens won met 2-1 van FC Ber gen. HVV'24-Hoeven 1-0: De wedstrijd was van matig niveau, maar de spanning vergoedde veel. Beide ploegen blonken niet uit in verfijnd voetbal, maar kregen wel kansen. Nadat de rust was ingegaan met o- 0, bezorgde Rick Everaard HVV'24 in de 57ste minuut een voorsprong. Hoewel Hoeven daarna vooral met lange ballen ging werken, kwam de thuisclub slechts zelden in de pro blemen. „We hebben de wedstrijd gecontroleerd kunnen uitspelen", constateerde HVV-trainer Pieter Ongena na afloop tevreden. Terneuzen-RBC 3-0: Terneuzen had vanaf de eerste minuut een overwicht, kreeg ook de beste kan sen, maar moest tot de 38ste mi nuut wachten voordat het de score kon openen. Jarno Waebeke kreeg de bal wat gelukkig mee, maar maakte het wel fraai af: 1-0. Na de hervatting bleef het lange tijd bij die ene treffer, maar toen RBC wat nadrukkelijker de aanval ging zoe ken, kreeg de thuisclub de ruimte die het nodig had. Op aangeven van Jasper van den Ouden scoorde Said Bouzambou de 2-0, waarna het via Jamie Rademaeker in de 88ste mi nuut nog 3-0 werd. We hebben de wedstrijd gecontroleerd uit kunnen spelen Breskens-FC Bergen 2-1: Voor de rust was de wedstrijd bijna niet om aan te zien. Waar Breskens geen en kele kans kreeg, kon FC Bergen nog bogen op twee mogelijkheden. Uit een van die mogelijkheden werd het vijf minuten voor de rust 0-1 door Jeffrey Francke. Onder impuls van invaller Jelle de Vreeze pakte Breskens de zaken in de tweede helft energieker aan. In de 55ste mi nuut werd het ook 1-1 door die zelfde De Vreeze. Vijf minuten later kopte Soufian Dooms de 2-1 bin nen. De druk die FC Bergen daarna ontwikkelde, bleef zonder resul taat: 2-1. LOON OP ZAND Zeelandia Mid delburg pakte gisteren alweer zijn derde uitzege in vier wedstrijden. Uit tegen Uno Animo werd het 2-4 voor de ploeg van Dennis de Nooi- jer, die daarmee revanche nam voor de 0-1-nederlaag van twee weken terug tegen Moerse Boys. „Jammer dat we thuis niet kun nen brengen wat we uit wel doen", zei De Nooijer na afloop. Toch over heerste gisteren de euforie van de overwinning, omdat Zeelandia niet alleen een prima wedstrijd op de mat legde, maar ook een veelheid aan doelkansen afdwong. Het enige verwijt dat De Nooijer zijn spelers na afloop maakte, was dat zij in de slotfase nog twee tegendoelpunten toestonden. Van 0-4 werd het 2-4. Nadat Zeelandia in de eerste helft het initiatief naar zich toegetrokken had, was het Thomas de Rijke die in de 19de minuut de score opende. Jorn Soethout zorgde zes minuten later voor de 0-2. Uno Animo kreeg daarna nog wel een aantal kansen, maar de 15-jarige Pepijn Tulen weerde zich in het doel als een ge arriveerde senior. Kort na de rust gooide De Rijke de wedstrijd met zijn tweede goal van de dag definitief in het slot. Ook Soethout scoorde nog eens. Nu nog winnen van Terneuzen en Breskens en dan is het compleet promoveerde een vloeiende aan val over rechts aan de tweede paal tot doelpunt: 2-0. „Een Fifa- goal", vond de doelpuntenma ker. „Aannemen, en via de han den van de keeper en de paal bin nen. Nu nog winnen van Ter neuzen en Breskens, dan is het compleet", verwees de aanvaller naar de rivaliteit tussen alle streekgenoten in de derde klasse. KARAKTERISTIEK Zaamslag-Yerseke 1-1: „We moe ten nu kijken of we het direct af kunnen maken", sprak Yerseke- trainer Harro Hazelaar na het ver overen van de periode. Voor rust raakte Ruben Pekaar (Yerseke) de paal. Invaller Michel de Rooij zette Yerseke tien minuten na rust op 0-1. Hazelaar: „We ver zuimden om de 0-2 te maken." De Rooij was niet zelfzuchtig en wilde de bal op Guus de Leeuw breedleggen, wat werd doorzien. Wesley Dieleman bezorgde Yer seke met het hoofd toch nog de eerste schade van het seizoen. GPC Vlissingen-Wemeldinge 2-1 (2-0). Mike Schrooten 1-0, Carlos Pereira 2-0, Pieter Bolle 2-1. Kruiningen-Kapelle 0-4 (0-1). Reinier Goedemondt 0-1, Wout Vink (strafschop) 0-2, Salim Achoui 0-3, Jasper Vink 0-4. KLOETINGE Op eigen veld heeft Kloetinge een flink pak slaag gekre gen. De amateurs van Feyenoord, koploper in de eerste klasse B, wa ren zaterdag met 0-5 te sterk voor de ploeg van Marcel Lourens. Kloetinge begon voor eigen pu bliek sterk. Het kreeg in het eerste halfuur de beste kansen, maar scoorde niet. Zo werd een inzet van Jeroen de Jonge van de lijn gehaald en kon ook Maarten van Vooren een prima kans niet verzilveren. Hoewel de thuisploeg dus het ge vaarlijkst was, sloeg Feyenoord na 34 minuten toe. Junior Obiku, zoon van voormalig Feyenoorder Mike Obiku, bracht de bezoekers aan de leiding. Daarna ging het ineens hard. Via Adil Akanioui en Quincy Oosterom (strafschop) werd het voor rust ook nog 0-3. Daardoor leek de tweede helft slechts een formaliteit. En dat bleek ook. Kloetinge kreeg het niet voor elkaar door de Rotterdamse defen sie heen te breken en de Feyenoor- ders hadden de buit al lang binnen en hoefden niet meer zo nodig. Toch gaven de bezoekers de zege in de slotfase nog extra elan. Obiku maakte met zijn tweede van de middag de 0-4 en het prachtige slotakkoord was voor Christiaan Adelmund, die met een wereldgoal de 0-5 maakte. maandag 20 november 2017 Eddy van der Hooft Vlissingen -Pieter Ongena derby's nu wel -Roland van de Wege Philippine-Hontenisse 2-0 (1-0).: 45. Jos Westerhout 1-0, 59. Roland van de Wege 2-0. Scheidsrechter: J. Pleijte Middelburg). Gele kaart: Hu- bert-Jan Roelans (Honte- nisse). Aantal toeschouwers: 150. Hoewel Yerseke voor het eerst dit seizoen punten morste (1-1- gelijkspel bij Zaamslag) pakte de ploeg van trainer Harro Ha zelaar de eerste-periodetitel in de derde klasse A. De ploeg is ook nog steeds koploper. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-Vlissingen 1-0 (1-0). André Goedhart 1-0. Zaamslag-Yerseke 1-1 (0-0). Mi chel de Rooij 0-1, Wesley Diele man 1-1. Lewedorpse Boys-'s Heer Arendskerke 1-2 (1-0). Wesley Sarijoen 1-0, Michel Harinck 1-1, Marijn Corstanje 1-2. Walcheren-VCK 1-1 (1-1). Gino Zu- pelli 1-0, Pieter Hage 1-1. Bevelanders-RCS 0-12 (0-6). Mario Janisse 0-1, 0-2, 0-7, 0-8, 0- 9, 0-11 en 0-12, Mervin Niemants- verdriet 0-3, 0-4 en 0-5, Quinten Leenpoel (e.d.) 0-6, JoeyKatzen- bauer 0-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41