Cadzand heeft de eerste overwinning binnen Axel zit Nieuwdorp dwars 12 DERDE KLASSE A DERBY Zeeuws-Vlaamse ploeg had vorig seizoen veel moeite met streekduels, maar lijkt nu niet te verslaan door de buurmannen. Hontenisse werd gisteren met 2-0 verslagen. Buffelend Bruse Boys gaat pas laat onderuit zv „Ik gun het mijn spelers het meest. Wat zijn die gasten gedre ven. Dit is wel een feestje waard", sprak De Meeuwen-trainer Daan Eikenhout. Voor rust was het kee per Jesse Kerkhove die Seroos kerke een aantal keer van de t-o afhield. Na rust voetbalde De Meeuwen volgens hun trainer vrijer en dat leverde goals op. Eerst kopte Erwin Huibregtse raak en daarna scoorde Menno de Nooijer een wereldgoal. Eikenhout: „De keeper heeft die bal niet gezien. Zo hard was dat schot." Den Bommel-Terneuzense Boys 4-3: Een degradatieduel met veel strijd. Ruud Hoogesteger zorgde voor de o-i, Patrick Verolme maakte gelijk en via Bart van Frae- ijenhove leidden de bezoekers bij rust. Kort na de pauze leek er na de 1-3 van Hoogesteger geen vuil tje meer aan de lucht, maar Den Bommel veerde op. De broers Jordy en Joris Buijs lieten de stand kantelen. Beide scoorden één keer, voordat Jordy Buijs in de slotseconden de 4-3 maakte. FC Axel-Nieuwdorp 2-1: „De eer ste verliespartij is nooit leuk", sprak Romeo van Aerde. De trai ner, die in elk geval tot aan de winterstop bij Nieuwdorp blijft, wist wel waarom zijn ploeg ver loor. „We zijn de eerste helft op inzet en beleving afgetroefd." Marco Plasschaert maakte zowel de 1-0 als de 2-0. Doelman Ruud la Grand stopte bij 1-0 een penalty van Bart Rijckaert en bij de 2-0 een penalty van Verstraeten. Na rust bracht Roderick Gakeer de spanning terug, maar grote kan sen op de 2-2 bleven uit. Zwaluwe-MZC'11 7-1: MZC'11 kreeg een ongenadig pak slaag. Jesse Groote hielp Zwaluwe met goals aan de 2-0 en daarna kreeg MZC-speler Sven Heijboer direct rood. Waar daarvoor nog sprake was een gelijk opgaande strijd, was dat na de rode kaart niet meer het geval. Voor de pauze liep Zwa luwe al uit naar 5-0. Bij 6-0 redde Martijn van Grunsven de eer. Arnemuiden-SSV'65 3-1: Uit een voorzet van Jordy van Koeveringe opende Ronaldo Meijer de score. Daarvoor en daarna misten Meijer en Jarco Boogaard elk twee goede kansen en raakte Claude de Smit namens SSV'65 de paal. SSV'65 kwam via Bas Biesterbosch in de 58ste minuut op 1-1, maar de Goese ploeg trok het punt niet over de streep. Jannick Schaier maakte uit een vrije trap de 2-1. Meijer zorgde in de extra tijd voor 3-1. Sander Versendaal maakte zijn debuut in de hoofdmacht van Oostkapelle. De ex-speler van FC Twente en JVOZ kreeg dispensa tie van de KNVB en bewees direct van waarde te zijn. In de 39ste mi- Terneuzense Boys gaf bij Den Bommel een 1-3-voorsprong uit handen nuut leverde hij een puike voorzet af op Jarno Poortvliet, die Oostka- pelles eerste kans omzette in een goal. Na rust had Prinsenland een veldoverwicht en verdiende het een punt, maar de ploeg kreeg de bal er niet in. PHILIPPINE Derby's waren in de vorige jaargang niet aan de ploeg besteed, maar dit seizoen lijkt Phi lippine af te rekenen met die slechte traditie. Na HW'24 werd gisteren ook Hontenisse opzij ge zet. In eigen huis werd het 2-0. De thuisploeg domineerde vooral na de rust, kreeg veel meer kansen, maar verzuimde de bezoe kers naar een ruime nederlaag te spelen. „Ik was tevreden over de eerste helft", keek Hontenisse-trai- ner Marco van Vlierberghe terug. „Toen voetbalden we redelijk mee, zoals we dat willen, zonder op de eigen zestien te blijven hangen." De gasten kwamen in de eerste 45 minuten tot zes hoekschoppen en een paar acties, waar dreiging van uitging. „Maar in de tweede helft hebben we geen kans meer gehad", was Van Vlierberghe realis tisch. „We kwamen elke keer een stapje tekort. Zij zaten er heel kort op en wonnen elk duel. Die gretig heid hadden wij niet. We hebben twaalf punten. Als we de winter stop in gaan met achttien, negen tien punten, dan hebben we stap pen gemaakt." Derby's Philippine won de slag op het middenveld, waar Ruben van der Meulen een hoofdrol vertolkte. De aanvoerder ging bij zijn ploeg voorop in de strijd. Dat had vooral met een slecht verleden in de strijd met streekgenoten te maken, ver telde hij. „We wisten dat we in der by's heel veel hebben laten liggen en waren er daarom extra op ge brand om deze wedstrijd te win nen. We hebben een selectie met veel kwaliteit, maar die is gaande weg door blessures niet zo breed meer. Wanneer het seizoen ge slaagd is? Wij moeten met onze ploeg zo lang mogelijk wedstrijden blijven winnen, maar nog geen doelen stellen. Dat hebben we van de competitie drie jaar geleden wel geleerd, toen we in de nacompetitie tegen Luctor na strafschoppen de gradeerden. We moeten onszelf We wisten dat we in de derby's heel veel hebben laten liggen niet te vroeg druk opleggen." De thuisploeg begon sterk, kreeg kansen via Roland van de Wege (rakelings naast), Sebastiaan de Meijer (kopbal op de lat) en zag een gekraakt schot via de binnenkant van de paal het veld in carambole ren. Dennis Malcontent tekende voor de beste mogelijkheden voor Hontenisse, dat de rust zonder kleerscheuren leek te halen. Op slag van rust sloeg Philippine toch een bres in de Oost-Zeeuws-Vlaamse afweer. Uit een vloeiende aanval over linmikte Jos Westerhout raak: 1-0. Snelheid Philippine buitte met dat doel punt veel snelheid in de voorste li nie uit. De van Sluiskil gekomen Westerhout (op rechts) en Roland van de Wege (op links) stichtten met hun loopvermogen en snel uit gevoerde dribbels voortdurend ge vaar. De eveneens rappe Sebastian de Meijer was in de punt van de aanval ook al sterk op dreef. Op de rechterflank bracht de geregeld mee opstomende back Jim van Vlierberghe de defensie van de be zoekers in verlegenheid. Ruben van der Meulen: „We hebben met die snelheid meerdere opties." Uit één van die acties tekende Roland van de Wege een kwartier na rust voor de tweede treffer. Hij VLISSINGEN Voor eigen pu bliek pakte Cadzand zaterdag in de vierde klasse B de eerste zege van het seizoen. Tegen Stave- nisse werd het 4-2. Rik van Hyfte was de gevierde man met vier doelpunten. Spui mocht tegen koploper Halsteren lang hopen op een goed resultaat, maar ging uiteindelijk met 4-2 onderuit. Cadzand-Stavenisse 4-2: Binnen vijf minuten stond het al ï-r. Rudy Ridderhof maakte 0-1 en Rik van Hyfte 1-1. Dit was niet de enige treffer van Van Hyfte, want hij maakte ok de 2-1, 3-1 en 4-1 voor Cadzand. Door de 4-2 van Ard-Jan Prins werd het weer spannend in Cadzand, maar de thuisploeg hield stand en won voor het eerst. Halsteren-Spui 4-2: Spui weerde zich kranig tegen de vlot scorende Brabanders. Door Twan van Me- chelen werd het 1-0, maar Rowdy Hooi frommelde de 1-1 in het doel. Op slag van rust kreeg Halsteren een makkelijk gegeven strafschop en die schoot Ad van Meel raak. Jari de Jonge maakte weer gelijk door ook een strafschop te benut ten. Spui leek op weg naar een grote stunt, maar in de laatste mi nuten lukte het Halsteren dan toch. Mike de Nijs en Roy van Gils bezorgden Halsteren de periode- titel. BRUINISSE In de eerste klasse B van het zaterdagvoetbal deed pro movendus Bruse Boys lang goed mee tegen Brielle. Toch trok de Zuid-Hollandse topploeg aan het langste eind: 1-3. De bezoekers kwamen voor rust op voorsprong. Stevie Soares zorgde voor de 0-1. Na rust maakte Yarick Dorst gelijk. Uit een strafschop - al weer zijn derde van het seizoen - schoot hij raak. Bruse Boys kreeg kansen op meer, maar kreeg dat niet. Brielle slaagde er wel in nog te scoren. Claudio Santos Silva maakte de 1-2 en 1-3. Martijn Lindhout kreeg nog rood namens de thuisploeg. maandag 20 november 2017 Eikenhout looft ploeg Geheel op eigen kracht ver overde De Meeuwen met een 2-0-zege bij Serooskerke de eerste-periodetitel in de tweede klasse E. Het feestje werd luister bijgezet door de 2- 1-nederlaag van Nieuwdorp bij FC Axel, waardoor De Meeuwen nu een marge heeft van zes punten op zowel Nieuwdorp, DBGC als FC Axel. Klaas Verspoor Vlissingen Serooskerke-De Meeuwen 0-2: Prinsenland-Oostkapelle 0-1: Philippine wint -Ruben van der Meulen Philippine viert de 2-0 in de derby tegen Hontenisse. fotocamile SCHELSTRAETE A Axel (blauw) bezorgde Nieuwdorp de eerste nederlaag van het seizoen, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40