Het dondert en het bliksemt O O) 0) O II 10 De Nooijer pakt titel met Sheriff Tiraspol Hoek in derde ronde beker tegen Baronie Niels Mesu eindigt op zevende plaats HOOFDKLASSE A VIERDE NEDERLAAG Wat de hoofdklasser in 's-Gravenzande laat zien, is van een bedroevend niveau. De ploeg van Jannes Tant verliest opnieuw, nu met 2-0. „We hebben de trainer vandaag in de steek gelaten." Jeremy de Nooijer is zaterdag met zijn club SheriffTiraspol kampioen van Moldavië ge wonnen. In een rechtstreeks duel met num mer twee FC Milsami Orhei won de ploeg van de Vlissingse middenvelder met 0-2. De Nooijer speelde de laatste 35 minuten. Sheriff Tiraspol is door de zege niet meer te achterha len. Nu het kampioenschap binnen is, kan De Nooijer zich met zijn ploeg in alle rust voor bereiden op de laatste duels van 2017. Donder dag speelt Sheriff in de Europa League tegen FC Zlin. Een overwinning kan al plaatsing voor de knock-outfase betekenen. Op 7 de cember wacht nog de uitwedstrijd tegen FC Kopenhagen. In de derde ronde van de districtsbeker is eer steklasser Kloetinge aan hoofdklasser Goes gekoppeld. Zaterdag-hoofdklasser Hoek neemt het op eigen veld op tegen zondag hoofdklasser Baronie. Vlissingen gaat in Dor drecht op bezoek bij EBOH, een zaterdag-der deklasser. De wedstrijden in de derde ronde staan gepland voor dinsdag 12 december om 20.00 uur. De loting voor de derde ronde: Kloetinge-Goes, Oranje Wit-Luctor Hein- kenszand, FC De Westhoek-Heerjansdam, Terneuzen-Philippine, EBOH-Vlissingen, Walcheren-ZSC'62, Hoek-Baronie, Tholense Boys-Hoeven, Hoedekenskerke-Patrijzen en Papendrecht-RCS. Niels Mesu moest tijdens de vijfde etappe van de KPN marathoncompetitie genoegen ne men met de zevende plaats. Broer Erwin ein digde in Haarlem op de veertigste plaats. De Middelburgers reden voorin mee, maar moes ten net als de rest van het peloton toezien hoe Mats Stoltenborg halverwege als enige een ronde voorsprong pakte. Daarna zat de wed strijd op slot. In de sprint van het peloton werd Niels Mesu zijn zevende, zijn broer Er- win werd veertigste. Bij de beloften werd Joe- rec Cijsouw 29ste en finishte de sterk rijdende Laurent Janse uit Yerseke op de 38ste plaats. Rico van Damme (Yerseke) kwam ten val. zv Magito Amsterdam Want, zo liet Karelse in woord en gebaar duidelijk merken, de manier waarrop hij wil werken komt op dit moment niet overeen met de wijze waarop de selectie van Vlissingen bezig is. De trainer beende na zijn uitval richting de kantine, waar hij even afkoelde. „Het is allemaal veel te plichtmatig", zei hij even later, in de gang bij het sponsorhome. „We hebben nu drie keer op rij verloren. Dat heeft niet met voetbalkwalitei ten te maken, maar met instelling en beleving." Er was weinig tegen in te bren gen, want Vlissingen liet tegen Meerssen weer eens twee gezichten zien. Het eerste kwartier was nog prima, zo analyseerde Karelse. Daarna zakte het niveau van de thuisploeg, maar opende de van een blessure teruggekeerde Yves Nyemb wel de score. Een schot van Renzo Roemeratoe viel via het been van Mart de Kroo voor de voe ten van de spits, die met links af rondde (1-0). „Ie zag het er toen al insluipen", aldus Karelse. Minder kwaliteit Twee weken geleden ging Vlis singen kansloos onderuit bij Groene Ster (4-1), vorig weekend werd de derby tegen Goes met 1-2 verloren. Karelse miste toen de juiste mentaliteit en dat was giste ren niet anders. „Meerssen heeft veel minder kwaliteit dan wij. Ze speelden achterin met een verdedi ger die volgens mij 104 kilo weegt. Maar die gasten gaan er wel voor. Ze laten werklust zien en stralen ple zier uit. Dat heb ik bij ons weer niet Kokend van woede beende Jannes Tant nog geen tien minuten na de wedstrijd de kleedkamer uit, rich ting de spelersbus. In 's-Graven- zande had hij met Hoek de vierde nederlaag van het seizoen moeten slikken (2-0), in een wedstrijd die duidelijk maakte dat de hoofdklas ser een zielloze en dolende ploeg is geworden. Hoek speelt zonder ver trouwen en is aanvallend al weken onmachtig, ook doordat van echte concurrentie nauwelijks sprake is. Hoe moet het verder met de club waar ze altijd roepen zo am bitieus te zijn? Van die ambitie is de laatste jaren weinig te merken. Sinds de degradatie uit de top klasse in 2015 is het kommer en kwel bij Hoek. Alleen een beker- We moeten ons diep schamen dat we de trainer zo laten vallen wedstrijd (FC Lisse, Heracles) zorgt af en toe eens voor een ople ving. Maar in de hoofdklasse speelt Hoek al drie seizoenen geen rol van betekenis meer. De club hob belt mee als een grijze middenmo ter, met een elftal dat vanuit Zeeuws perspectief weinig her kenbaarheid heeft. De duels in de voorbereiding te gen onder meer Deinze (1-1), FC Dordrecht (2-2) en ASWH (3-1- zege) zorgden voor een vertekend beeld. Hoek bleek niet zo goed als iedereen dacht en leek vooral erg vroeg te hebben gepiekt. „Ze roe pen altijd maar dat Hoek kampi oen moet worden", zei Niek van Sprundel zaterdag. „Maar dat gaat met een man of 12 echt niet luk ken. Er zit best potentie in deze ploeg, als iedereen fit en top is. Maar als dat niet zo is, hangen we." Discussiëren Van Sprundel, die na 74 minu ten geblesseerd uitviel toen Tant al drie keer had gewisseld, stak zijn frustratie niet weg. Waar veel van zijn (Belgische) ploeggenoten stil letjes en met gebogen hoofden het complex verlieten, hield de spits samen met Fabian Wilson en Rik Impens vlak bij de kleedkamer halt, om te discussiëren over de huidige staat van Hoek. „Het was voor rust niet slecht; het was droevig", vond Wilson. Van Sprundel: „Soms leek het wel of we met tien man speelden." Zonder namen te noemen was het wel duidelijk waar hij op doelde. Tant begon zater dag met Titas Vitukynas op het middenveld, als vervanger van de geblesseerde Aaron Verwilligen. Na 45 minuten werd de Litouwer al gewisseld. Op basis van wat hebben ze bij Hoek eigenlijk be sloten hem naar Nederland te ha len? Vitukynas trainde vorig sei zoen twee weken mee en kreeg van de trainer en technische com missie een groen vinkje achter zijn naam, terwijl veel spelers hun twijfels hadden. Die twijfels zijn de afgelopen tijd niet weggeno men. Tegen 's-Gravenzande werd Vi tukynas - een paar keer letterlijk - onder de voet gelopen door de fy siek sterke Zuid-Hollanders. De thuisploeg kwam na 24 minuten volledig verdiend op voorsprong (Frank Broos kopte aan de tweede paal raak) en kwam vlak voor rust ook op 2-0. Het recept was het- maandag 20 november 2017 VOETBAL VOETBAL Derdeklassers Philippine en Terneuzen treffen elkaar in de beker, foto peter nicolai SCHAATSEN De Goes Zierikzee Combinatie veroverde zaterdag de eerste prijs in een sneldamtoer- nooi voor viertallen in Aagtekerke. Het kwartet Kees Rijk, Jos de Wild, Aart Walraven en Cor Boot schreef het toernooi in 2016 ook op zijn naam. DSVF eindigde op de tweede plaats, voor het team van Lammerenburg. ID-renner Joannathan Duinkerke is Neder lands kampioen veldrijden geworden. De 28-ja- rige Goesenaar nam in de eerste ronde met een een flinke voorspong, maar toen zijn rem afbrak moest hij van fiets wisselen. Daarna vergrootte hij zijn voorsprong weer en reed naar de titel. Tonny Hoogstraate uit Terneuzen finishte als tweede, zijn plaatsgenoot Walter Pollet pakte de bronzen medaille. 2 Danny Magito is aan zijn laatste seizoen bezig bij Oostburg. De trai ner vertelde het bestuur van de vierdeklasser gis teren na het duel met Clinge dat hij het na twee sei zoenen voor ge zien houdt bij Oostburg. Zevenheuvelen Tim van den Broeke is in de Zevenheuvelen- loop op de 29ste plaats geëindigd. De atleet uit Vlis singen deed 47.34 minuten over de 15 kilometer lange loop en kwam als achtste Nederlan der binnen. Pa trick de Vos uit Goes kwam in Nij megen als 55ste over de streep. 1-2 Thomas van den Houten was giste ren opnieuw tref zeker voor AFC. De verdediger uit Goes opende de score (0-1) in de stadsderby tegen De Dijk. AFC won met 1-2 en verliet daardoor de laat ste plaats in de tweede divisie. Jong Sparta is nu hekkensluiter. Zielloos Hoek is com John Karelse is een emotioneel mens. Dat weten de spelers van VC Vlissingen al een tijdje, maar gistermiddag maakten ze nog eens kennis met die karakterei genschap van de oud-prof. Ka relse ontplofte na afloop van de 1-3-nederlaag tegen Meerssen en smeet een paar keer keihard met de kleedkamerdeur. Er vie len harde woorden en Karelse riep de spelersraad op om maar eens in gesprek te gaan. Barry van der Hooft Vlissingen a Barry van der Hooft 's-Gravenzande - Niek van Sprundel V»;-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38