Dimitrov de verrassende winnaar bij eindstrijd ATP Finals in Londen 9 Na slepend conflict met bond maakt judoka sensationele rentree in Den Haag Juul Franssen was 386 dagen zonder wedstrijden vanwege een slepend conflict met de judobond. Afgelopen weekeinde keerde ze terug met goud bij de Grote Prijs Den Haag. Ik wilde een signaal afgeven vandaag: hallo hier ben ik! conflict geen rol heeft gespeeld." De twee weken de hele dag niet van eikaars zijde en Bell was een uur na de winst nog altijd ontroerd door de toernooiwinst van zijn pu pil. Ondanks de lange afwezigheid kende Franssen vooraf weinig ze nuwen. „Ik kon mijn voorbereiding gewoon uitvoeren, maar naarmate de eerste ronde dichterbij kwam, spookten er wel pechscenario's door mijn hoofd." Maar alles klopte. In de eerste ronde rekende ze simpel af met de Belgische Sandrine Billiet, die - zonder ironie - getraind wordt door Van der Ham. Met de Canadese Ste- fanie Tremblay had de Limburgse meer moeite: pas in de laatste se conde forceerde ze een houdgreep en won alsnog met ippon. In de halve finales was ze landgenote Sanne Vermeer de baas. Achttien seconden voor tijd scoorde ze waza-ari. In de finale tegen Schle- singer, de nummer elf van de we reld, leek het lange tijd gelijk op te gaan. Pas in de Golden Score maakte de Britse een fout, waardoor de overwinning naar Franssen ging. „Ik wist eigenlijk de hele wedstrijd al dat ik ging winnen. Ik voelde ge woon dat ik sterker was." at doet een nor maal mens als hij na 386 dagen geen competitie voor het eerst weer de tatami betreedt? Waar schijnlijk stranden in de eerste ronde en toch tevreden zijn, ge zien de omstandigheden. Niet Juul Franssen. Die wint. Een paar duizend toeschouwers waren zaterdag tijdens de Grote Prijs Den Haag getuige van de meest beladen en succesvolle ren tree in de Nederlandse sportwereld dit jaar. Zij zagen hoe de tranen spontaan opwelden bij Franssen, toen de Roemeense scheidsrechter tijdens de finale tot 63 kilogram te gen de Britse Alice Schlesinger in de Golden Score-fase haar aanwees als winnaar. Bij het Wilhelmus zong de judoka uit volle borst mee, ook al miste ze hier en daar een re gel. Na de emoties volgde een salvo vlijmscherpe opmerkingen. „De af gelopen dertien maanden zijn weg gegooid. Die krijg ik niet meer te rug. Ik wilde vandaag een signaal afgeven: hallo, hier ben ik! Ze moe ten zuinig op me zijn." Ze, dat zijn de bobo's van de judobond die Franssen meer dan een jaar lang van de tatami hielden. Zij wilden dat ze fulltime op Papendal kwam trai nen, Franssen wilde in haar woon plaats Rotterdam trainen onder Mark van der Ham. De twee par tijen kwamen er niet uit en de bond besloot de Limburgse, op dat mo ment de nummer vier van de we reld, uit de selectie te zetten. In mei stelde de rechter, na een lang juri- disch gevecht, Franssen in het ge lijk. Er kwam een middenweg uit de bus: ze traint nu voor de helft op Papendal en voor de helft in Rotter dam. Franssen noemt het compromis 'een werkbare oplossing'. „Laten we het daar op houden. Een voordeel is dat mijn nieuwe trainer Jean-Paul Bell nieuw bij de bond is en in dit LONDEN De Bulgaarse tennisser Grigor Dimitrov heeft de ATP World Tour Finals op zijn naam ge schreven. De 26-jarige Dimitrov versloeg in de finale in de O2 Arena in Londen de Belg David Goffin met 7-5 4-6 6-3. Beiden debuteerden dit jaar op het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers van het seizoen. Dimitrov maakte in Londen de hele week een ijzersterke indruk en ver loor geen enkele partij. In de groepsfase had hij Goffin al met 6- o 6-2 van de baan gemept. De Belg stuntte in de halve finale door top favoriet Roger Federer te verslaan, nadat hij in de groep al Nadal de baas was. In zijn tweede ontmoe ting met Dimitrov bood Goffin meer tegenstand. De Bulgaar was sterker in de eerste set, maar Goffin zette dat vervolgens recht. In de be slissende derde set hadden beide spelers geregeld moeite om hun op slagbeurt te behouden. Goffin boog op 3-2, waarna Dimitrov die voor sprong vasthield en op eigen ser vice zijn vijfde matchpoint benutte. Federer De Bulgaar won dit jaar drie ATP- toernooien. Al vroeg in het jaar was hij de beste in Brisbane. Daarna versloeg hij Goffin in de finale in Sofia. De Belg revancheerde zich door in Rotterdam het onderlinge duel te winnen. Dimitrov won ook nog de masters in Cincinnati en staat na zijn prestatie in Londen derde op de wereldranglijst. Goffin werd door Dimitrov uit geschakeld in de kwartfinale van de Australian Open, maar kende een sterk najaar met toernooizeges in Tokio en Shenzhen. Hij leek na de stunt tegen Federer ook een sterke comeback te maken tegen Dimi trov, maar die gaf zijn break voor sprong in de derde set niet meer uit handen. Goffin poetste drie match points op eigen service succesvol weg, maar had geen antwoord meer op de service van de Bulgaar. maandag 20 november 2017 GO Juul Franssen slaat keihard terug met een gouden plak Robin van der Kloor Den Haag Juul Franssen wint goud in de categorie 63kg. In het wit: Alice Schlesinger. fotosanderchamid - Juul Franssen (27) Dimitrov: debutant en winnaar bij de ATP Finals. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37