Dolblije Van Kerkhof: Dit kan ook op de Spelen Kromowidjojo pakt twee plakken in Singapore 8 Was het gisteren de laatste ont moeting tussen de twee grootste darters aller tijden, Phil Taylor en Michael van Gerwen? Weliswaar was het slechts de halve finale van de Grand Slam of Darts, de kenners wisten dat het een historische partij zou kunnen zijn. De 57-jarige Taylor heeft zoals bekend zijn afscheid aangekondigd en zal na het WK eind dit jaar met dartspensioen gaan. Op het laatste toernooi dat nog rest voor de mon diale titelstrijd - de Players Cham pions Finals - ontbreekt zestien voudig wereldkampioen Taylor, die gistermiddag tegen Van Gerwen geen optimale weerstand kon bie den, hoewel 'The Power' zijn laatste twee ontmoetingen met 'Mighty Mike' toch had gewonnen. De Vlijmenaar was gebrand op revanche en dan is hij op z'n best. Zeker als Taylor tijdens de partij een beetje vervelend gaat doen. „Hij gaf me een zetje en zei dat ik niet zo overdreven moest juichen", ver klaarde Van Gerwen later zijn do delijke blikken en pijlen daarna. Geen Anderson In de finale kwam hij enigszins ver rassend niet tegenover Gary Ander son te staan, zijn opponent in de laatste twee WK-finales, maar te gen diens landgenoot Peter Wright die het Schotse onderonsje in de halve eindstrijd na een 8-14 acher- stand met 16-15 wist te winnen. Daardoor behield 'The Snakebite' zijn tweede plaats op de wereld ranglijst en mocht hij op voor zijn tweede Major-titel. In de weten schap dat Wright onlangs zijn enige grote toernooi tot dusverre (de UK Open) won toen Michael van Ger wen ontbrak vanwege een blessure. Winnen van de wereldkampioen zou dus een extra lading hebben gehad voor hem Het publiek was op zijn hand. Van Gerwen moest daarom soms irritante aanmoedigingen voor zijn opponent op ongelukkige momen ten zien te overwinnen. Het lukte het ijskonijn, maar hij kreeg heel wat meer tegenstand dan een paar uur eerder van Taylor. Tot 10-10 »Van Gerwen moest irritante aanmoedigingen voor zijn opponent zien te overwinnen hielden beide toppers gelijke tred, waarbij de Schot indruk maakte met uitgooien van 156 en 149. Van Gerwen had aan een kleine periode van verslapping van Wright vervolgens genoeg om de partij naar zich toe te trekken. Hij sloeg een kloof (13-10) om die voor sprong niet meer in gevaar te laten komen en de finale met 16-12 de boeken in te laten gaan. Zijn derde eindzege op rij bij het toernooi waarop naast spelers van profbond PDC ook de beste darters van ama- teurbond BDO mogen meedoen. Zij speelden echter geen enkele rol van betekenis. De speler die van Gerwen nog het meeste pijn deed, was 'coming man' Rob Cross. In de poulefase was de 27-jarige Engelsman dicht bij een zege op de wereldkampioen, maar nadat Cross enkele match darts had gemist greep 'MVG' als nog de zege: 5-4. In de kwartfinales kwamen ze elkaar weer tegen en werd het een mooie pot (16-13). Mindere periode Nadat Van Gerwen een wat min dere periode had enkele maanden geleden, onder meer door een rug- en voetblessure, lijkt hij op tijd klaar om weer te gaan pieken op het WK. De laatste drie grote toer nooien - de World Series Finals, het EK en nu dan de Grand Slam of Darts - schreef hij op zijn naam en hij zal daar komende week ook graag de Players Champions Finals aan toe willen voegen, om duidelijk te maken dat er maar één darter is die echt aanspraak maakt op de we reldtitel. SEOUL De Nederlandse equipe heeft op de slotdag van de wereld bekerwedstrijden shorttrack drie medailles veroverd. Goud was er voor de vrouwen op de aflossing. De mannen haalden zilver op deze discipline. Yara van Kerkhof behaalde individueel succes met brons op de 1000 meter. Rianne de Vries, Van Kerkhof, Suzanne Schulting en Lara van Ruijven troefden in de finale van de 3000 meter relay Rusland, Zuid-Korea en China af. Het was de eerste zege van het kwartet dit wereldbekerseizoen. Er kwam wat geluk bij, want de ploegen van China en Zuid-Korea beukten el kaar uit de race, waardoor Neder land de zege min of meer in de schoot kreeg geworpen. „Wat hier mogelijk is, is straks op de Olym pische Spelen ook mogelijk. Het vertrouwen is groot", aldus Van Kerkhof. De mannenploeg, bestaande uit Sjinkie Knegt, Daan Breeuwsma, Mark Prinsen en Itzhak de Laat, moest in de finale van de 5000 meter relay alleen Zuid-Korea voor zich dulden. Het was de tweede zilveren plak voor de af- lossingsploeg dit seizoen. Van Kerkhof was de lachende derde in de finale van de 1000 me ter. Ze gleed als vijfde over de meet, maar schoof op naar brons door een straf en een valpartij. Van der Poel blijft heersen Luiten blijft op nul zeges staan Geen eerste WTA-zege Rus SINGAPORE Zwemster Ra- nomi Kromowidjojo (foto) heeft gisteren op de laatste dag van de wereldbekerwedstrijden kortebaan nog een zilveren plak gepakt. De tweevoudig olym pisch kampioene tikte als tweede aan op de 50 meter vlin derslag in een tijd van 24,73. Haar Zweedse rivale Sarah Sjö- ström won goud in 24,61. Maaike de Waard werd vierde in 25,59. Kromowidjojo veroverde zater dag nog brons op de 100 meter vrije slag. Cate Campbell en Sjö- ström waren toen sneller. De Groningse was woensdag wel de beste op de 50 meter vrij bij de wereldbekerwedstrijden in Tokio. Ze versloeg toen haar twee grote rivalen. maandag 20 november 2017 A Michael van Gerwen met zijn dochtertje Zoë en vrouw Daphne na het verslaan van Peter Wright. FOTO LAWRENCE LUSTIG Wolverhampton VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (foto) heeft giste ren ook de vierde cross uit de wereldbeker gewonnen. In het Deense Bogense was de Nederlander op nieuw oppermachtig. De knie, die hem na een val in Gavere afgelopen week drie dagen van de fiets hield, leek de Europees kampioen niet meer te hin deren. Van der Poels rech terknie moest worden ge hecht. Hoewel hij er zater dag op de training nog maals op viel, kwam het goed. Van der Poel won eerder ook de Ameri kaanse wereldbekerveldrit- ten in Iowa en Waterloo en de derde cross uit de reeks in het Belgische Koksijde. GOLF Joost Luiten heeft een bijrol gespeeld in het slottoernooi van de Euro pese Tour in Dubai. Met een totaal van 284 slagen (-4) is de 44ste plaats voorlopig het eindresultaat. De Rotterdammer maakte het hele toernooi in Dubai eigenlijk te veel fouten om aanspraak te maken op een hoge eindklassering. Hij eindigt dit jaar op de Europese tour zonder overwinning. In de Spaanse Valderrama Masters kwam hij het dichtst in de buurt met de tweede plaats. Nog altijd zijn drie golfers in de race om de eindzege in de Europese Tour: de Engelsen Justin Rose en Tommy Fleetwood en de Spanjaard Sergio Garcia. Van Gerwen toont zich dominant richting WK Met dochtertje Zoë in zijn armen - en even later ook vrouw Daphne - vierde Michael van Gerwen gisteravond zijn eind zege in de Grand Slam of Darts. 'Mighty Mike' lijkt klaar om ook zijn werelditel binnenkort met succes te gaan verdedigen. Max van der Put TENNIS Arantxa Rus (26) heeft haar eerste finale in een WTA-toernooi niet kunnen bekronen met winst. De tennisster uit Monster verloor gisteren in het Taiwanese Taipei van de Zwitserse Belinda Ben- cic. Na vijf kwartier was de stand 7-6 (3) 6-1 in het voordeel van Bencic. De Nederlandse nummer 167 van de wereld kan echter terugkijken op een ge slaagd toernooi. Rus stond voor het eerst in haar loop baan in de finale van een WTA-toernooi. Ze reikte eerder dit jaar tot de kwartfinales van de Ricoh Open in Rosmalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36