1-1 4 EREDIVISIE FEYENOORD - VVV-VENLO A Met Feyenoord komt het wel goed, werd lang geroepen in de Kuip. Maar de landskampioen zit in een diepe, sportieve crisis en zelfs bij het legioen is het geduld op. Verbeek moet slikken na 0-4 Blije Sol niet blij met gelijkspel Seuntjens helpt AZ langs Roda Giovanni van Bronck- horst had het in juli nog krachtig uitge sproken. De op 14 mei 2017 veroverde landstitel werd volgens de trainer van Feyenoord geparkeerd, fraaie resultaten uit het verleden gaven geen garantie voor de toekomst. Het volksfeest van vijf maanden terug moest leiden tot een onge kende gretigheid, een niet te stil len honger en vastberadenheid in de Kuip. De concurrentie moest er rillingen van over de rug krijgen. De praktijk bleek heel anders. Dat begon, zo kan halverwege no vember worden geconcludeerd, al afgelopen zomer aan de tekentafel in Rotterdam. De contracten van alle kampioenen die wilden blij ven, werden met tromgeroffel ver lengd. Het was een manier om ze te bedanken voor wat ze de club in 2017 hadden gebracht. Ook spelers die vorig jaar niet meer dan een bijrol vervulden en van wie open lijk werd afgevraagd of ze ooit een meerwaarde zouden worden, kon den zonder enige twijfel in de Kuip blijven. Sommigen vertrokken, een en keling zette een punt achter zijn loopbaan. Ze werden door de landskampioen vervangen door de opvallendste spelers van Heeren veen, AZ en FC Utrecht. De subtop moest de top van Nederland aan vullen. Het kampioenselftal hier en daar repareren, in plaats van voorzien van de gedroomde kwa liteitsinjectie. Voor de broodno dige creativiteit in de voorhoede werd een verloren zoon (Jean-Paul Boëtius) bij FC Basel opgevist en telde Feyenoord toch maar miljoe nen neer bij Watford om Steven Berghuis te kunnen terughalen. Misschien waren ze de afgelo pen maanden in Rotterdam-Zuid allemaal wel iets te lief voor elkaar. Wie ook maar een steentje had bijgedragen aan het veroveren van de zo intens gevierde landstitel, kon rekenen op flink wat krediet. Een nederlaag in de eerste weken van de competitie? Dit waren toch gewoon de spelers die de landstitel hadden binnengehaald? Voortdu rend werd in de Kuip de indruk gewekt dat het allemaal wel weer op zijn pootjes terecht zou komen. 'Schaam je kapot' Tot het zaterdagavond zelfs aan de meest optimistische supporters onder de Feyenoorders begon te knagen. VW, de bescheiden ge promoveerde ploeg uit Limburg, pikte zomaar een puntje mee uit de Rotterdamse voetbaltempel. Het gefluit van de tribunes, het 'schaam je kapot' uit dezelfde ke len van de mensen die vijf maan den geleden nog huilend van blijdschap de titel hadden gevierd. Aanvoerder Karim El Ahmadi sprak na afloop van 'een schanda lige prestatie'. Het gelijkspel tegen VW was al weer de vierde keer op een rij dat Feyenoord in eigen huis niet won. De vierde keer op een rij ook dat Feyenoord er niet in slaagde om een voorsprong vast te houden. Van Bronckhorst repte wederom over het gebrek aan rendement, over het missen van kansen. Zoals tegen Roda JC (1-1) en ADO Den Haag (2-2). En ja, Feyenoord kreeg veel kansen tegen VW. En VW schoot maar eenmaal tussen de palen van keeper Brad Jones. „Maar wat je er ook over zegt of schrijft, Feyenoord mag gewoon niet gelijkspelen in de Kuip tegen VW", zei El Ahmadi. Dat was exact de boodschap van het legioen. Het krediet na de landstitel leek oneindig. Maar Fey enoord in geslaagd om het is er in vijf maanden te verspelen. En al lijken de mogelijkheden van Van Bronckhorst om echt iets te veran deren aan zijn elftal beperkt; zo verder gaan en hopen dat het kwartje wel een keer goed valt, is ook de oplossing niet. Zeker niet voor een regerend landskampioen. maandag 20 november 2017 Feyenoord heeft nu al het krediet opgebruikt Mikos Gouka Rotterdam 1 FEYENOORD-VVV-VENLO 54. J0rgensen 1-0 1-1 86. Van Bruggen Opstellingen Jones Unnerstall Nieuwkoop Janse 78. Diks 72. Opoku Van Beek Röseler St. Juste Promes Haps Janssen El Ahmadi Labylle Toornstra 38. Hunte 89. Kramer Van Bruggen Vilhena Seuntjens Berghuis Leemans Jorgensen Van Crooy Larsson Thy 70. Boëtius 90. Dekker 21 Doelpogingen 2 70% Balbezit 30% 10 Overtredingen 10 13 Hoekschoppen 1 1 Buitenspel 0 0 Reddingen keeper 7 Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 47.500 Feyenoord heeft met negentien punten na twaalf duels de slechtste start sinds het seizoen 2011-2012. Feyenoord stond toen achtste. Feyenoord verspeelde tegen VVV voor de tweede keer dit seizoen punten tegen een gepro moveerde ploeg. Tegen NAC werd het eerder al 0-2 in de eigen Kuip. Feyenoord won voor de vierde keer op een rij niet in eigen huis (twee keer gelijk, twee keer verlies). Dat gebeurde in januari-februari 2016 voor het laatst. Ontgoocheling bij aanvoerder Karim El Ahmadi. Ook in de Kuip wil het maar niet vlot ten met Feyenoord. FOTO PIM RAS VOETBAL Volgens Gertjan Verbeek, de nieuwe trainer van FC Twente, viel er wei nig tot niets af te dingen op de zware thuisnederlaag tegen sc Heerenveen. „Het is even slikken, maar 0-4 komt hard aan. Het was niet meer dan terecht. Kijk, Heerenveen heeft betere spelers en een beter team, maar dat kun je compense ren met strijd en beleving. Maar we misten de overtui ging." Verbeek debuteerde twee weken geleden met een late nederlaag bij PSV (4-3). Zijn collega Jurgen Streppel boekte met Hee renveen de eerste compe titiezege sinds 23 septem ber (1-2 bij Willem II). VOETBAL Fran Sol (foto) kwam zaterdag bij zijn ren tree voor Willem II niet tot scoren tegen Sparta (2-2), maar was blij terug op het veld te zijn. „Ik moet God bedanken dat ik weer kan spelen", zei de topscorer van de Tilburgse club. Sol maakte zijn rentree na een operatie, waarbij een tumor uit zijn teelbaal werd ver wijderd. „Ik ben kapot. Deze week heb ik pas twee keer volledig getraind en ik heb vandaag alles gege ven", zei de Spanjaard. „Ik ben wel blij dat de trainer me de kans gaf nu al te starten. Ik ben minder blij met het resultaat en hoe we begonnen: dat is niet zoals we getraind hebben." VOETBAL Dankzij invaller Mats Seuntjens heeft AZ drie punten gepakt in de uitwedstrijd tegen Roda JC (0-1). Beide ploegen kregen gisteren genoeg kansen op een doelpunt, maar spron gen daar niet efficiënt mee om. In de slotfase probeer den de Limburgers de stormloop van AZ tegen te houden. Op de rebound van invaller Seuntjens had Roda-doelman Hidde Jur- jus echter geen antwoord. Door de overwinning komt AZ op gelijke hoogte met Ajax. De achterstand op koploper PSV bedraagt acht punten. Roda JC blijft de hekkensluiter met zeven punten, twee minder dan NAC en FC Twente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32