3E 0-1 I De zege van Ajax in acht records 3 Grootste uitzege ooit Nooit eerder won Ajaxook cijfer matig, zó makkelijk een uitwed strijd. Tien jaar terug rolde het eens De Graafschap op met 1-8. Ook toen was Klaas-Jan Huntelaar van de partij en scoorde vier keer. De spits, die weer genoegen moest nemen met een reserverol, wist het zich nog exact te herinneren. Als sco rende invaller oogde hij zaterdag weer heel gretig. Het meest bizarre was nog de slotconclusie van Hun telaar die helemaal niet zo enthou siast was. „Ik miste soms toch de scherpte. Klinkt gek misschien. Maar je moet altijd blijven kijken wat beter moet. We hadden hier nog dikker kunnen winnen." Eerste hattrick Aardig moment voor Donny van de Beek om zijn eerste hattrick in Ajax 1 te maken. De middenvelder gaf grif toe dat de reserverol tegen FC Utrecht hem een knauw had gege ven. Het debuut in Oranje vorige week tegen Roemenië was de op steker die hij nodig had. „In de jeugd heb ik ook wel eens hattricks gemaakt. Maar deze is natuurlijk specialer. Ik kwam met een heerlijk gevoel bij Oranje vandaan en dat heb ik doorgetrokken. Een lange neus naar de trainer? Geen stoere praat doen nu. Gewoon doorgaan." Grootste thuisnederlaag Ajax deed het natuurlijk meer dan prima, maar allemachtig wat was NAC slecht. De 0-8 tegen Ajax gaat de boeken in als de grootste thuis nederlaag ooit. De zege is natuurlijk meer dan welkom voor Ajax en vooral trainer Marcel Keizer. Of de winst voor een definitieve omme keer kan zorgen, is nog maar de vraag. Wel is er waarschijnlijk weer een puzzelstukje op de juiste plek gelegd. Daley Sinkgraven kreeg na lang blessureleed zijn eerste basis plaats van het seizoen als linksback. Positief punt: hij maakt de boel zo veel dynamischer. Twee goals De Ligt Weer een unicum: centrale verde diger Matthij s de Ligt die twee keer scoort in het eerste van Ajax. En dat kon hij zelf, gezien zijn verbaasde manier van juichen na zijn tweede doelpunt, ook amper geloven. De Ligt, door Spaanse media in ver band gebracht met FC Barcelona, had een moeizame seizoensstart. Maar komt langzaam terug in vorm. Hij speelde al een prima pot met Oranje tegen Roemenië en voegde daar dus tegen NAC een nog een goede wedstrijd aan toe. Huntelaar houdt van NAC Toch nog even terug naar Klaas-Jan Huntelaar. NAC was al de favoriete tegenstander van de spits en dat re cord heeft hij zaterdag aange scherpt. In tien wedstrijden tegen de club uit Breda scoorde Huntelaar tien keer. Ook opvallend: Kasper Dolberg, die van Keizer weer de voorkeur kreeg, maakte geen goals terwijl NAC toch echt fijn mee werkte. Bij een 5-0-tussenstand werd de Deen na een uur vervan gen door Huntelaar die dus wel weer het doel vond. De spitsendis- cussie is nog lang niet afgelopen. Ziyech creëert er op los Hakim Ziyech was goed voor twee assists en creëerde daarnaast nog eens vier kansen. Dat brengt zijn totaal dit seizoen op vijftig. U raadt het al: niemand anders doet hem dat na. Uitreeks met goals Ajax heeft nu zes achtereenvol gende wedstrijden buiten Amster dam (inclusief beker) minimaal drie doelpunten gemaakt. Zo'n reeks zetten de Amsterdammers ook neer in i960 en 1993. Prachtig natuurlijk zulke cijfers. Tegelijker tijd is het contrast met de thuis wedstrijden wel heel groot. Vijf snelle goals Alsof het een oefenwedstrijdje was in de voorbereiding, tegen pakweg Kozakken Boys of Noordwijk. Vijf goals in een tijdsbestek van twintig minuten (tussen minuut 13 en 33). We moeten terug naar 1966 toen Ajax nóg sneller met dezelfde cij fers voor stond. Dat was toen tegen Elinkwijk. In 1966 dus, het geeft des te meer aan hoe surrealistisch de wedstrijd in het Rat Verlegh Sta dion was. maandag 20 november 2017 GO PSV, nu in Zwolle PEC ZWOLLE -PSV 0-1 90+3. Isimat-Mirin Opstellingen Boer Zoet Ehizibue Luckassen Sandler Isimit-Mi 79. Freire Brenet Israelsson 79. Nijland Lozano 90+2. Maher Vlokthar De Jong 90+1. Ondaan Locadia 18 Doelpogingen 12 57% Balbezit 43% 14 Overtredingen 17 6 Hoekschoppen 5 2 Buitenspel 2 4 Reddingen keeper 6 Doelpuntenmaker Nicolas Isimat-Mirin springt Jürgen Locadia in de armen. Ook Steven Bergwijn (I) en Marco van Ginkel (r) vieren de late treffer in Zwolle, foto pim ras Van Polen Van Ginkel Saymak Pereiro Dekker 66. Bergwijn Hendrix 43. Rosario Ajax verpulverde zaterdagavond het armetierige NAC (0-8). De monsterzege was zeer welkom. Ajax, gevat in acht records. Daniël Dwarswaard Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31