Springplank naar het grote podium 20 ZE BOEREN ZIEN EIGEN PORTRET PZC ONLINE Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is het nieuwe album van Marco Borsato. PC De organisatie van Concer ten Vlissingen presenteert elk jaar iets nieuws. Vorig seizoen werden vier pianoduo's op het programma gezet. Dit jaar ko men vier duo's piano/viool een re cital verzorgen, met als rode draad de vertolking van een sonate van Ludwig van Beethoven. Svenja Van Driessche (viool) en Stephanie Proot (piano) lardeer den de 7e sonate met de 2e sonate van Maurice Ravel, waarin invloe den van jazz en blues uit Amerika te horen zijn en met Poème van Chausson, opgedragen aan de be kende violist EugèneYsaye. De recitals in Ter Reede zijn voor veel jonge musici een springplank naar het grote podium gebleken. Ste phanie Proot (2987) trad al twee maal op in Vlissingen. Zij is een geweldige soliste, maar ook een goede begeleidster. Haar toucher is licht en toch stevig, haar speel wijze vlot en haar inleving in de muziek uit verschillende stijlperi odes, is groot. Svenja Van Dries sche (1994) staat aan het begin van een carrière. In de Ravel Sonate klonk de vi ool af en toe scherp in de hoge to nen en Van Driessche maakt graag gebruik van vibrato. In het Alle gretto kwam het thema waarin de piano mooie legato akkoorden liet horen en de viool een zangerige melodie speelde, expressief over. In het ritmisch sterke deel: Blues kwam de imitatie van banjo en sax (viool) en percussie (piano) goed uit. Het perpetuum mobile viel op door de geweldige syncopische pi anobegeleiding en de bijna zoe mende melodische lijn door de vi ool. De 7e sonate van Beethoven is geschreven in het begin van de 19de eeuw. Het is een meester werk. De rust in het Adagio canta bile kwam niet volledig tot zijn recht door het groot vibratoge- bruik. In de klassieke periode hoeft niet op elke noot gevibreerd te worden. Heel geraffineerd klon ken de zachte passages. Het Scherzo werd goed uitgevoerd met een klein intonatieprobleem in de hoge tonen en de Finale met veel modulaties klonk knap en virtu oos. De overgang van een perfect gecomponeerde sonate in c van Beethoven naar het erg melancho lische Poème van Chausson is groot. Het werk begint met een mooie langzame intro door de pi ano, de smartelijke ondertoon blijft doorzingen in de vioolpartij. De nostalgie verdwijnt even in het geanimeerde middendeel, maar keert terug in de Finale waarin de rustige koraalpassage en de hel dere vioolklanken met vele trillers opvielen. Het slot was mysterieus en de laatste maten werden super- zacht gebracht, echt overtuigend. Werken van Beethoven, Ravel en Chausson. Door Stephanie Proot (piano), Svenja Van Driessche (viool). Zondag 19 november in 't Speelhuus Ter Reede, Vlissingen. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Paradise Papers Met de Paradise Papers (6 no vember) komen er steeds meer kwalijke geuren uit de beerput die 'Ruling' wordt genoemd. Of tewel een voorkeursbehandeling voor multinationals waarvan het mkb alleen maar kan dromen. Het mkb, de echte banenmotor, mag bij de fiscus de hoofdprijs betalen, terwijl de berg wegge sluisde miljarden bij de multina tionals groeit en groeit. Tegelij kertijd dragen deze bedrijven niets bij aan de samenleving: niet aan de infrastructuur, onderwijs of zorg. Wordt het niet eens tijd dat onze regering schoonschip maakt met deze maffiapraktijken in plaats van het aan het volk te verkopen 'omdat het zo goed is voor de werkgelegenheid'. Gerrit Dieleman, Kloetingseweg 18, 's-Heer Abtskerke Plaatwerkerij De gerenoveerde Zware Plaat werkerij (13 november) ziet er na renovatie prachtig uit, hoewel de plaatwerkerij bijna niet meer te herkennen is. Enkele kleine spo ren verwijzen nog naar de werk plaats en de herstelde deuren zijn een schot in de roos. Wat ik wel jammer vind is dat het gebouw Scheldehof gaat heten. Waarom is De Plaatwerkerij als naam niet aangehouden? Ook de Kop van het Dok (het volgende bouw plan) komt als naam vreemd over, waarom geen Helling- baan? Laat ook de namen Machi nefabriek, Timmerfabriek en Ke telmakerij voortbestaan! Waar mee we Werf De Schelde met na men die ernaar verwijzen, een blijvende plaats geven. P.LBrounts, Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen J.M. Geldof, Groenewoud 152, Vlissingen Kerkrel Intussen is Gods eer flink geweld aangedaan in deze onverkwikke lijke zaak. Ronduit beschamend hoe een en ander via de media uitgestald is geworden. Hoe moe ten niet 'Ger-Gemmers' naar deze zaak kijken!? En hoe is de kerk en haar leden te kijk ge zet! Heel verdrietig, en mede in strijd met de geloofsbelijdenis. En dat voor Broeders van de Ker kenraad en de Dominee. Het zou de schoonste weg zijn dat zowel de Dominee als de voltalige ker kenraad terug zou treden. Zodat er ruimte komt om de gemeente opnieuw herderlijk te leiden. Mart-Jan Waverijn, Oude Singel 114, Goes maandag 20 november 2017 HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Merijn @MerijnAAA Sinterklaas is weer in het land. De intocht van de goedheiligman ging ook dit jaar, door de voortwoeke rende Zwarte Piet-discus sie, weer niet zonder slag of stoot. Ondertussen pro mootte Marco Borsato bij RTL Late Night zijn nieuwe cd, maar deed dat zo schaamteloos dat hij op Twitter het mikpunt van spot werd. ONLINE TOP-5 Deze artikelen werden het vaakst gelezen op PZC.nl: 1. Dienst nieuwe kerk Krui- ningen trekt 150 man 2. Grote en kleine Sinter klaas bezoeken Koude- kerke 3. Steekpartij in hotel 't Klooster in Rilland 4. Moed indrinken voor eerste bezoek aan prosti tuee kost man rijbewijs 5.3-jarig meisje gewond na botsing met fietser Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie MIDDELBURG Ze keken za terdag toch wel met enige ver wondering naar zichzelf, de Zeeuws-Vlaamse boeren die hun hoofd hadden geleend voor het project Landschappen van filmmaker Jos de Putter (tweede van rechts). Van zes bejaarde boeren maakte De Putter een videoportret op de rand van hun akker. Zaterdag was het resultaat voor het eerst te zien voor het publiek. De letterlijk haarscherpe por tretten worden om beurten vertraagd vertoond. De exposi tie Landschappen is tot en met 6 mei volgend jaar te zien in het Zeeuws Museum. Vlnr: Machiel Vinke, Jas Haak, filmmaker Jos de Putter en Adriaan van der Ree. FOTO LEX DE MEESTER Jeanette Vergouwen RECENSIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20