Julia Roberts Kabinet ziet af van uitbreiding aantal sporturen op basisschool Van minimaal drie uur gymles per week op basisscholen die het vorige kabinet voorstond, is niets terechtgekomen. Walcheren rol in Wonder Actrice smeekte om Bij PSV zit alles mee, koploper wint bij PEC in blessuretijd »sport2 Gerrit Bredeweg (foto) hield gistermorgen zijn eerste dienst in het Dorpshuis van Kruinin- gen. Na een conflict met oud-diaken Henk Jansen besloot de dominee af gelopen week voor zich zelf te beginnen. Zo'n 150 gelovigen woonden de eerste dienst van de 'Vrije Gereformeerde Gemeente' bij. Basisschoolleerlingen krijgen het zelfde aantal minuten gym per week en kleuters sporten zelfs nog minder minuten per week dan vier jaar geleden. Het nieuwe kabinet maakt geen werk van meer gymles. Het kabinet-Rutte II had de wens vastgelegd in het regeerakkoord: er moest ten minste drie uur per week worden gegymd op basisscholen. Er werd zelfs 8 miljoen euro voor uitgetrokken. Een rapport van het Muiier Insti tuut voor sociaal-wetenschappelijk sportonderzoek, dat afgelopen week verscheen, stelt dat er geen verschil was in het aantal gymles sen tussen schooljaar 2012-2013 en afgelopen schooljaar. Gemiddeld sporten de groepen drie tot en met acht 89 minuten; exact even lang als in 2012-2013. De kleuters bewegen zelfs minder dan vier jaar geleden: 113 minuten (was 121 minuten). Dat doen de scholieren ook meestal zonder begeleiding van een gymleraar. Bij de kleuters staat in 77 procent van de gevallen de regu liere leerkracht voor de klas. Bij de oudere groepen is dat minder: 40 procent van de gymlessen is daar voorbehouden aan de groepsleraar. Het aantal docenten lichamelijke opvoeding op basisscholen is wél gestegen, vooral in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De wens van het vorige kabinet werd in 2014 vastgelegd in een be stuursakkoord, waarin een mini mum van twee uur gym werd afge sproken en scholen beloofden te streven naar drie uur. Volgens de PO Raad, de koepel van basisscho len, kan de norm nu niet worden opgelegd. „Zolang het niet wordt Terwijl de gymleraar 3 uur lesgeeft, kan de reguliere leerkracht rapporten schrijven verplicht via het curriculum en niet wordt bekostigd, kunnen de scho len het zelf bepalen", zegt een woordvoerder. SP-Kamerlid Mi chiel van Nispen diende in 2015 een initiatiefwet in om scholen te ver plichten wekelijks drie uur te gym men onder leiding van een vakdo cent. „Het onderwijs klaagt terecht over de hoge werkdruk, maar als een gymleraar drie uur gymles geeft, betekent dit dat de reguliere leerkracht die drie uur per week is uitgeroosterd. Dan kan hij rappor ten schrijven of oudergesprekken plannen. Dat geeft lucht." Binnen kort dient hij opnieuw zijn wets voorstel in, dat 'tussen de 250 en 275 miljoen euro per jaar' kost. Nieuwsmedia ZEELAND 1 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Geen minuut gymles erbij Hanneke Keultjes Den Haag Michiel van Nispen, SP-Kamerlid maandag 20 november 2017 XXXXXXX XXXXXXX XXXXXXX XX°C »P24 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1