Daar is Sint... en... wie? 18 WALC Naam en locatie veranderen volgend jaar ;fr i tJrJZ Het bestuur van het Odensehuis heeft dat besloten, omdat Middel burg en Veere hun bijdrage hebben verlaagd en liever in hun eigen ge meente een Odensehuis of soortge lijke voorziening willen hebben. „We zien ons genoodzaakt het huis in Vlissingen nu te versoberen", zegt voorzitter Dick van den Bout. Het Odensehuis verkast volgend jaar van het Pablo Picassoplein naar woonzorgcentrum De Schutterij in de Schutterijstraat in Vlissingen. Beide locaties zijn van WVO Zorg, dat vanaf het begin nauw betrok ken is bij het Odensehuis. Dat is in 2013 opgericht als een ontmoe- tings- en inloophuis voor mensen met geheugenproblemen en hun familie en verzorgenden. Er is tijd voor activiteiten en gesprekken. De drie gemeenten betaalden aanvankelijk elk een derde van de benodigde 90.000 euro. „Gaande weg zijn Middelburg en Veere gaan tellen hoeveel van hun inwoners er gebruik van maken en hebben hun Wij denken dat één Odensehuis voor heel Walcheren voldoende is bijdrage aangepast. Veere naar 15.000 en Middelburg naar 7.000 euro. De financiële basis is voor ons nu veel te kwetsbaar", stelt Van den Bout. „We zijn ongelooflijk tegen de lamp gelopen. Ze zouden het sa men doen, maar zijn voor zichzelf gaan rekenen." Het klopt wel dat het grootste deel van de deelnemers en mantel zorgers uit Vlissingen komt, beves tigt hij. „Als Vlissingen naar rato van deelnemers zou betalen, zou het waarschijnlijk meer zijn dan die 30.000 euro. Maar wij denken dat één voorziening voor heel Walche ren voldoende is en dat je die sa men moet betalen. Drie aparte Odensehuizen kosten toch weer 30.000 euro per huis." Van den Bout betwijfelt ook of er nu al vol doende draagvlak is voor twee extra Odensehuizen op Walcheren. Per dag komen er nu tussen de twintig en dertig mensen. „Dit neemt ge staag toe door de vergrijzing. Maar voorlopig is één voorziening ge noeg." Stichting Odensehuis Walcheren zal zelf geen initiatieven nemen om in Middelburg en Veere nieuwe huizen te openen, zegt Van den Bout. „Zulke initiatieven moeten uit de bevolking komen." En zolang er in Middelburg en Veere geen al ternatieven zijn, blijven inwoners uit die gemeenten welkom. De naam van de stichting wordt dan ook gewijzigd in Odensehuis Vlis- singen/Walcheren. „Om aan te ge ven dat het open blijft voor niet- Vlissingers." - Aimée Luijcks drukt zaterdag aan het begin van de middag haar geschminkte neus tegen het raam van de woonkamer die uitkijkt op het Dorpsplein. Vol verwachting klopt ons hart is met zwierige let ters op het raam geschreven. Aimée (6) heeft haar pietenpak al aan en speurt naar links, naar rechts, maar ze moet echt nog even geduld heb ben. Tegen half twee verzamelen hon derden kinderen en ouders zich rond de kiosk bij de kerk. De eerste Zwarte Pieten komen nu ook, om iedereen op te warmen voor de aankomst van de Sint. En omdat het koud is door de snijdende wind die rond de kerk waait. En dan... dan is-ie er eindelijk. Niet op zijn witte schimmel, maar in een open auto. Wat doet die paardentrailer daar trouwens? Zit Amerigo is oud en Sint ook. Daarom worden hulpsinten en -paarden opgeleid daar de oude Amerigo in? Te oud om zelf te lopen? Dat is Amerigo niet, dat is... een mini-Amerigo! Een klein wit paard. En, hé? Een kleine Sinterklaas? „Dat is een hulpsinterklaas-in-oplei- ding", vertelt Wilma de Groot, die er met een aantal dorpsbewoners voor heeft gezorgd dat Sint welkom wordt geheten in Koudekerke. „Amerigo wordt oud en Sint is ook oud. Daarom worden er paarden en hulpsinten opgeleid." Sinterklaas bezocht zaterdag ook Middelburg, Vlissingen en Westka- pelle. In Vlissingen opende hij een sinterklaashuis. Daar kunnen kinderen onder meer knutselen tij dens de koopweekeinden van za terdag 25 en zondag 26 november en zaterdag 2 en zondag 3 decem ber, van 12.00 uur tot 16.30 uur. IN DE REGIO Veiligheid van kinderen Wintergroene planten Prijzen voor studenten MIJN DORP, MIJN STAD maandag 20 november 2017 WA Odensehuis alleen voor Vlissingen Het Odensehuis Walcheren gaat volgend jaar verder als een puur Vlissings huis voor mensen met dementie en hun mantelzorgers. De naam verandert en de locatie ook. Maurits Sep Vlissingen -Dick van den Bout, voorzitter Vol ver wachting drukt Aimée Luijcks haar neus tegen het raam. Zou Sinterklaas wel komen? FOTOLEX DE MEES TER De discoversie van Daar wordt aan de deur geklopt schalt over het nog lege Dorpsplein van Koudekerke. Sinterklaas moet nog in Dokkum arriveren, dus het duurt wel even voor hij op Walcheren aankomt. Maurits Sep Koudekerke -Wilma de Groot MIDDELBURG In de foyer van ZB| Planbureau en de Bibliotheek van Zeeland in Middel burg wordt vandaag een bijeenkomst gehouden over kin dermishandeling. Het gaat om een 21 minuten-bijeen komst die gehou den wordt als start van de Week tegen Kindermishande ling. Ervaringsdes kundigen vertellen wat veiligheid en onveiligheid voor hen als kind bete kenden. De bijeen komst duurt van 11.55 tot 12.16 uur. SEROOSKERKE Cor van Gelderen van PlantenTuin Es- veld in Boskoop houdt woensdag 22 november een le zing in Serooskerke (Walcheren) over wintergroene en winterbloeiende planten. Van Gelde ren ging op zoek naar attractieve planten, ook voor de moderne tuin. Hij toont aanwezigen zijn vondsten in een presentatie. De le zing begint om 19.30 uur in vereni gingsgebouw de Zandput aan Zand- put 5. Gratis voor leden van Groei Bloei, niet-leden betalen 5 euro. MIDDELBURG De tweejaarlijkse Roggeveenprijzen worden morgen uit gereikt in de aula van de bibliotheek in Middelburg aan de Kousteensedijk. De prijzen zijn voor studenten die een masterscriptie of een onderzoekspa per hebben ge schreven over een Zeeuws cultuurhis torisch onderwerp. De bijeenkomst be gint om 20.45 uur. Toegang gratis. RADIO ZEND AMATEURS VLISSINGEN Van grote ouderwetse bakbeesten tot de kleinste en modernste computergestuurde radio's. Zend amateurs kwamen zaterdag bijeen in Vlissingen voor het 25- jarig jubileum van de Vereniging van Radio Zend Amateurs afdeling Zuidwest-Nederland. Het pand aan de Binnenhaven van Vlissingen liep vol met radiofanaten en nieuwsgierige leken. Robert Poortvliet, secretaris van de vereniging, de monstreerde de werking van amateurtelevisie. „Dit kunnen ze tot in Bergen op Zoom ontvangen." foto lex de meester KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55-plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal Ons huis, Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur- Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Park Veldzigt 67, 18.30-20.00 uur - Informatieavond over eczeem en al lergie. OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur - Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek; Mae Uku, 19.45 uur - Work shop linedance VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit GALM, Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass oplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night; De Burgerij, Van Hogendorpweg 58a, 20.00-22.00 uur - Maandelijkse bijeenkomst com puterclub HCC met als thema De slimme auto VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18