13 VINCENT LUISTERT RADIO Ik wist dat hij vunzig was Intocht: 2 miljoen kijkers Fox bant Simmons Julia Roberts, vorige maand 50 geworden, kan haar moederinstincten helemaal uitleven in de speelfilm Wonder. Zij speelt een gelukkig getrouwde huismoeder die te maken heeft met haar ernstig misvormde zoontje Auggie. Nu hoor ik toch net op de radio dat ik 50 uur per jaar in de stank van mijn eigen poep zit en dat dat niet hoeft. Ik geloof mijn eigen oren niet. Echt? 50 uur? Nee, dat kan niet. Dat is 8,2 minuten per dag! Dat haal ik nooit. En als ik het al zou halen, so what. Bovendien, mijn poep stinkt niet, die ruikt naar bloemetjes. En dan, de manier waarop het gezegd wordt. Alsof er een audiodrol in je tronie wordt gegooid. Bah, excusez lezer, maar het moet mij even van het hart. „Surf naar stankhoeftniettestin- ken.nl." Nou, ik dacht het niet, daar ga ik mijn wifï niet mee bevuilen, straks raakt-ie verstopt. Ze doen het er natuurlijk om, ze willen dat ik me eraan erger, want dan onthoud ik, denken ze, waar de reclame over ging. Dan schrijf ik dat in de krant en dat is dan weer gratis reclame voor hun viezige stink- nerinkje. Ja, zo is het, maar ik kan nu even niet anders. Deze reclame komt wat mij betreft in aanmerking voor de Loden Radioleeuw, die consumentenprogramma Radar op 2 decem ber gaat uitreiken. Afgelopen zaterdag wer den de vijf genomineerden bekendgemaakt. Haar legendari sche schater lach. Wie Julia Roberts ont moet kan er op rekenen dat de actrice, niet voor niets bekend als America's Sweetheart, minstens een paar keer giert van de lach. Het min ste of geringste brengt haar aan het schateren. Geen wonder dat Chris Mar tin, de zanger van Coldplay, haar recent bij een galabijeenkomst, waar zij werd geëerd vanwege haar bijdrage in de strijd tegen aids, verraste met een speciaal lied. De titel: Julia Roberts' Smile. Haar brede lach werkt aanste kelijk, zelfs op een vroege zon dagochtend in Londen wanneer zij praat over haar nieuwe film Wonder. Hoewel het onderwerp van het familiedrama - pesten op school - behoorlijk aan de zware kant is. Roberts speelt de moeder van een jongen met een (aangeboren) mismaakt gezicht die tijdens zijn eerste weken op school voortdurend het mikpunt is van spot en getreiter. Hij ver toont zich in het openbaar het liefst met een astronautenhelm op. De vraag of Roberts op school niet zelf het doelwit is geweest van pesterijen, pareert zij met een wedervraag. „Daar hebben wij allemaal toch mee te maken gehad? Ik ook. Daarom is een film als Wonder zo belangrijk. Het straalt een positieve bood schap uit voor iedereen die met kinderen te maken heeft." De actrice solliciteerde min of meer zelf naar de moederrol toen zij hoorde dat het boek ver filmd zou worden. Zelf om schrijft zij het als 'smeken'. Roberts had de bestseller van de Amerikaanse schrijfster R.J. Palacio voorgelezen aan haar drie kinderen. „Dat is bij ons thuis een traditie. Mijn kinderen waarschuwen mij wel dat ik bij Julia 'America's Sweetheart Roberts, foto vera anderson het voorlezen geen gekke stem metjes mag doen. 'Mam, wel normaal doen hoor', krijg ik thuis vaak te horen." Waarna Roberts weer uitbundig lacht om haar familietafereel. Ik las het boek voor aan mijn drie kinderen. Dat is bij ons thuis een traditie Haar 50ste verjaardag vorige maand was voor Roberts, die door het Amerikaanse tijdschrift People vijf keer (1991,2000,2005, 2010 en dit jaar) tot mooiste vrouw van de wereld is uitgeroe pen, reden om terug te blikken. Zij kan terugzien op een van de meest lucratieve filmcarrières in Hollywood. Haar doorbraak was de romantische komedie Pretty Woman (1990), waarin zij zich als prostituee enkele dagen verhuurt aan zakenman Richard Gere. Het maakte haar op 23-ja- rige leeftijd in één klap tot een wereldster. Egoïstisch In een recent interview open baarde de actrice dat zij destijds niet lekker in haar vel zat. „Ik was egoïstisch, dacht alleen aan mijn carrière en amper aan de mensen om mij heen." Haar leven veranderde toen zij vijftien jaar geleden de camera man Danny Moder op de set van The Mexican (2001) leerde ken nen. Die ontmoeting maakte een einde aan een lange reeks affai res, onder anderen met Kiefer Sutherland, Lyle Lovett en Ben jamin Bratt. Haar huwelijk met Moder, die tijdens hun kennismaking nog met een medewerkster van de make-upafdeling was getrouwd, maakte van Roberts naar eigen zeggen een ander mens. Hoewel het enige tijd vergde voordat haar aanstaande kon scheiden van zijn toenmalige vrouw. Over dat verleden wil Roberts zich niet uitlaten. Feit is dat zij inmiddels moeder is van twee ling Hazel en Phinnaeus (12) en de 10-jarige Henry. Soms staat Roberts met Danny op dezelfde filmset. „Er is dan wel van extra druk. Vanwege het feit dat de man op wie ik de meeste indruk wil maken mij via zijn lens bekijkt." Het is niet de reden waarom Roberts de laatste jaren kieskeu rig met filmrollen is omgespron gen. „Ik ben niet meer zo fana tiek op zoek naar nieuwe projec ten. Ik wacht gewoon op wat er op mijn pad verschijnt. Zoals een mooie film als Wonder (vanaf donderdag in Nederland te zien, red.). Daar doe ik ook mijn kin deren een groot plezier mee." Quote van de dag Wat een irritante gast is dat zeg, met zijn seksistische geschreeuw. „Mannen van Nederland, Hans hier." Ik gooi onmiddellijk de radio op een andere zender als ik hem hoor. Zo'n man als die Kraaij wil ik niet zijn. Ik beland van de regen in de drup, en wat voor drup. Wolter Kroes, die kraaijt dat het zo fijn is als je een ster in je autoruit hebt. Weer een andere zender. Stomme klein kinderen die naar oma gaan, maar oma heeft geen tijd voor ze omdat ze aan het trampolinespringen is. Oké Piet, van welke kleur je ook mag zijn, neem Kroes en Kraaij, oma en die poep alsje blieft in je zak mee naar Spanje en doe dan ook die afgrijselijke man erbij die ons waar schuwt voor inbrekers met zijn 'ik blijf het toch zeggen hoor'. maandag 20 november 2017 'Ik smeekte om rol in Wonder' TELEVISIE De intocht van Sinterklaas in Dokkum trok zaterdag ruim twee miljoen kij kers. De aan komst, te zien in een extra lange editie van het Sinterklaasjour naalwas het best bekeken programma van de dag. MUZIEK Gene Simmons, voorman van Kiss, mag nooit meer bij Fox News komen. Simmons was te gast bij het pro gramma Fox Friends en wan delde de redac tieruimte op. Hij ontblootte zijn bovenlijf en riep: „Hé mokkels, klaag me aan!" Ergernis Ab Zagt —Acteur Ben Affleck reageert op de aantijgin gen tegen producent Harvey Weinstein, die hem zijn doorbraak be zorgde met Good Will Hunting. Hans Kraaij junior gooit ook hoge ogen. In wanhoop schakel ik naar het nieuwe pop-upsinterklaasstation van Sky Radio. Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13