JnumHiunnMuJ EUWS 11 Internationale zoekactie in zuiden Atlantische Oceaan Er zijn tekenen van leven. De Argentijnse paus en heel Argentinië leven mee met de 44 opvarenden van de'San Juan'. Er gloort wellicht enige hoop voor de 44 opvarenden van de vermiste Argentijnse onderzeeër ARA San Juan. Een niet nader genoemd maar 'gespecialiseerd Amerikaans be drijf is door de Argentijnse autori teiten ingeschakeld om de moge lijke locatie van het vaartuig te ach terhalen. De bemanning deed za terdag zeven keer een poging een boodschap uit te sturen via een sa telliettelefoon. Die boodschappen- in tijdsduur variërend van 4 tot 36 seconden - konden echter niet worden getraceerd. Mogelijk lukt dat alsnog. Heel Argentinië leeft al dagen in tens mee met de bezorgde familie leden van de marinemensen aan boord. Het is de tweede nationale tragedie die het land in korte tijd treft. Recent kwamen bij een jiha- distische terreuraanslag in New York vijf Argentijnse vrienden om het leven toen ze moedwillig wer den geschept op een fietspad. Marinewoordvoerder Enrique Balbi sloot niets uit, maar hield re kening met problemen als gevolg van een stroomstoring. „Mogelijk drijft het schip rond. We bestude ren stromingen om het zoekgebied in kaart te brengen. Volgens de pro cedure moet een duikboot in geval van communicatieverlies naar de oppervlakte komen. Maar het is moeilijk het schip te herkennen vanwege de schutkleuren." Extra probleem is het zeer slechte weer. Paus Aan de internationale reddingsac tie wordt inmiddels meegedaan door tien Argentijnse marinesche pen, een Brits poolschip en drie vliegtuigen uit de Verenigde Staten. Ook uit Engeland, Brazilië, Chili, Uruguay en Zuid-Afrika is hulp aangeboden. De eerste commandant van de Het is moeilijk om het schip te herkennen vanwege de schutkleuren ARA San Juan, Carlos Zavalla, sprak de familie en vrienden van de op varenden moed in. „Tot nu toe is er alleen een communicatieprobleem, niets anders." Ook andere specialis ten stellen dat de boot aan de op pervlakte een veilige plek is voor de bemanning. De van origine Argen tijnse paus Franciscus zei te bidden voor de vermisten. „Die telefonische signalen heb ben ons hoop gegeven, er is nog le ven", zei Claudio Rodriguez giste ren op de Argentijnse televisiezen der A24. Zijn broer Hernan is ma chinist en werkt al elf jaar op de San Juan. Foto's van Hernan en andere opvarenden zijn door familieleden op Facebook gezet. Het regent daar steunbetuigingen. „Het is pijnlijk zoals de uren verstrijken. Het is een mengeling van vreselijke gevoelens en stilte. Ik wil dat hij weer thuis komt", aldus de vrouw van de ma chinist, Marcela Moyano, op de te levisie. Eerste vrouw Onder de opvarenden ook luite nant Eliana Maria Krawczyk (35), de eerste vrouwelijke onderofficier aan boord van een onderzeeër in Zuid-Amerika. Haar vader vertelde hoe ze voor de marine had gekozen nadat een van haar broers was om gekomen bij een verkeersongeluk en haar moeder door een hartaan val. „Ze was gelukkig aan boord", aldus haar vader Eduardo. Volgens de broer van Eliana had zijn zus voor vertrek gemeld dat er proble men waren met de onderzeeër. De in 1985 door Duitsland gele verde - en in 2008 volledig gerevi seerde - ARA San Juan is een van de drie dieselduikboten van de Argen tijnse marine. De bijna 66 meter lange onderzeeër had deelgenomen aan een oefening en was vertrok ken uit Ushuaia in Vuurland naar de onderzeebootbasis in Mar del Plata, 400 kilometer ten zuiden van Buenos Aires. Bij het laatste contact voer de duikboot ongeveer 430 ki lometer van de kust van Patagonië. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express Zwitserland 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Italië Bloemenrivièra 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust maandag 20 november 2017 GO Argentinië bidt voor bemanning duikboot Bob van Huët Rotterdam/Buenos Aires Eliana Maria Krawczyk koos voor een baan bij de Argentijnse Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Mouten en prijswijzigingen voorbehouden. Buenos Aires ARGENTINIË Ushuaia De ARA San Juan was in 2008 nog volledig gerevi seerd. FOTO AP Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Brochure en (Q318J 58 0g 58 oe ringen. www_b0lderman.nl Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11