Luxe in de tropen 1 Gekl geluk Amber en Fabrizio wonen in een gehuurd penthouse in de Thaise hoofdstad Bangkok. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Je kunt in Thailand super goedkoop wonen, maar wij wilden wel wat luxe. We hebben een heel mooi apparte ment van 145 vierkante meter." Fabrizio: „We betalen 2200 euro per maand. We leven luxueus, maar dat deden we altijd al. In onze studietijd gingen we al drie, vier keer per week uit eten. Sinds we hier wonen, hebben we mis schien twee keer zelf gekookt." Amber: „De supermarkt is hier best duur. Op de markt betalen buitenlanders vaak meer dan de locals." Fabrizio: „Wat wij lekker vin den, importproducten zoals een Nederlands kaasje of een Itali aanse worst, is duur. Ik denk dat we 1000 euro per maand aan eten uitgeven." Amber: „Ik denk meer." Fabrizio: „Misschien 1300 euro." Amber: „De airco kost veel. Je bent hier aan energie hetzelfde kwijt als in Nederland. Ongeveer 4500 baht, dat is 225 euro per maand voor elektriciteit." Fabrizio: „Internet kost het zelfde als in Nederland." Amber: „We reizen veel, maar dure spullen kopen we niet. Kleding ook niet." Fabrizio: „Ik loop altijd in korte broek en slippers op kantoor. Het is tien minuutjes met de scooter taxi. Of we pakken een Uber voor tweeënhalve euro. In Thailand kun je voor 1 euro heerlijk eten." Amber: „Doen we ook weieens." Fabrizio: „We wisselen het af met restaurants die qua prijs vergelijkbaar zijn met Neder land. Je kunt hier van 500 euro per maand ook goed leven." Amber: „Er zijn hier ook wel echt arme mensen. Ik geef elke dag aan een oud vrouwtje dat bedelt." Fabrizio: „Jij wel. Ik niet." Amber: „Ik vind het belang rijker dan jij om de medemens te helpen. Ze hebben geen pensioen hier. Ik geef haar dan 20 baht, 50 cent. Voor ons is het een kleine moeite, voor hun is het best veel geld. Onze schoonmaakster geef ik ook vaak wat extra's." Fabrizio: „Ik vind het fijn dat we van mijn salaris kunnen leven. Amber kan nu wat ze verdient investeren in haar eigen bedrijf." Amber: „Mijn bedrijf richt zich voorlopig op de Neder landse markt. Ondernemers kunnen bij mij een programma kopen voor iroo euro of 1300 euro. We hebben weieens discussies over sparen. Fabi is bezig met Ecoins." Fabrizio: „Cryptocurrency. Bitcoins en dergelijke. Circa 70 procent van wat ik heb, is daarin gegaan. De resultaten zijn goed. Ik word onrustig van geld op mijn rekening. Als student stond ik altijd in de min. Ik hou niet van sparen." Amber: „Ik ben een heel keu rig, zuinig opgevoed meisje. We realiseren ons dat we in een unieke situatie zitten. We zijn heel dankbaar voor waar we nu 'MISSCHIEN GAAN WE OOIT TERUG NAAR NEDERLAND' staan. We geven misschien maar ro procent uit van wat er binnenkomt." Fabrizio: „Nou... laten we zeg gen, dat er genoeg binnen komt." Amber: „We hebben twee Thaise rekeningen, in Nederland hebben we een gezamenlijke rekening en ieder een privé- rekening, en ik heb mijn zakelijke bankrekening." Fabrizio: „In totaal zes rekenin gen dus." Amber: „We zijn voorbeelden van de jonge geglobaliseerde generatie die online werkt. Dat kan op de hele wereld. In Amster dam hebben we een heel mooi huis waar we maar een paar maanden hebben gewoond. Ooit willen we terug naar Neder land. Misschien als we kinderen krijgen." Fabrizio: „Dat zit nog niet in de planning." Tekst EDITH ANDRIESSE Foto TUM ATTHAPHOL KAN Amber van Leeuwen (27) Instagram- marketingexpert Fabrizio Manese (26) Directeur van een affiliate internet- marketingbedrijf Gezamenlijk netto-inkomen: Amber: professio nele zwemkleding - drie keer gebruikt Fabrizio: spullen voor gewichtheffen - bijna niet gebruikt Amber: ons huis in Amsterdam Fabrizio: kaartjes voor internationale sumo-finale in Japan (duurde twee minuten) Amber: Amber: „Nog niet." <1 H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG magazine 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95