SCHRIJVER LEEST of 6AjS T R f Yb Ik lees nu... voor het leesplezier gedaan als de Itali aanse muis met zijn kazige (Britse) achter naam, stelt Mollinger. „Het is geen literatuur", zegt zij, „maar een overgang tussen prentenboeken en boeken zonder plaatjes. De grootste gekte was in 2010, toen waren de boeken niet aan te slepen. Nog steeds verkopen we van elk Fantasia- deel zo'n 40.000 exemplaren. We gaan graag door met Geronimo. Ook omdat zo veel kinderen erdoor aan het lezen slaan." Een van de fans is Sem Donkers (10) uit Coevorden, die geen genoeg kan krijgen Anoniem Op de avontuurlijk vormgegven van Geronimo. „Eigenlijk ben ik er te oud voor, maar ik vind de verhalen nog steeds heel leuk", zegt hij. „Ik ben een heel grote fan." Hij weet nog welk deel hij het eerst kreeg: De Tovenaar van Oz. „Ik ging naar die musical en heb het boek daar gekocht." Sindsdien heeft Sem veel boeken van de dappere muis gelezen. In zijn boekenkast staan bijna honderd titels, schat hij, ook Engelse en Italiaanse exemplaren. „Gero nimo is net als wij, maar door wat hij doet, wordt hij een held. Hij ontdekt bij voorbeeld dat de spelers in het voetbal team van zijn zus Thea allemaal blessures krijgen omdat de sponsor van de tegen standers insecten in hun kleding heeft gestopt." Rondom Geronimo is een imperium geschapen, met talloze afgeleide boeken, zoals die over Thea Stilton en de krank zinnig populaire, vuistdikke Fantasia- boeken. Het twaalfde deel, Het vlammen- ravijn, is net verschenen. Ook zijn er voorleesboeken met Benjamin, het neefje van Geronimo, speciaal voor de kleintjes. Topstuk is volgens de uitgever het jubi leumboek (46 bij 41,5 cm; €70) dat van daag verschijnt. Het heet Lang leve Fantasia en bevat paginagrote prenten, spelletjes en een betoverende geur. 41 Als ik schrijf, lees ik... Wat ik altijd nog wil lezen... Wat ik maar niet M E T E 0 wg magazine 19 De Italiaanse Elisa- betta Dami (1958) is de bedenker van Geronimo, maar zij wilde graag onbe kend blijven. Je komt haar naam niet tegen op de boekcovers. Het geheim van Bol.com. Ongelofelijk interessant om te lezen hoe het bedrijf in relatief korte tijd is uitgegroeid tot een waan zinnig succes. zo min mogelijk. Omdat ik niet afgeleid of beïnvloed wil worden. Hoewel ik voor het nieuws een uitzonde ring maak. Dat lees ik on line, terwijl ik op de wc zit. een kinderboek waar ik geen jeuk van krijg en dat ook leuk is voor ouders. Er valt veel te weinig te la chen in kinderboeken. Wim is weg is een uitzondering. is mijn boodschappenlijst. Eindeloos lang is die. En hij is er ook meerdere keren per week. Kan ook niet anders, met een gezin van vijf plus mijn gezonde eetlust. EERSTE ZIN De dokters behandel den 111e alsof ik een champignon was: ik lag' in hel donker en leefde van bullshit. The reason you're aliveMatthew Quick Fabelachtig Veel kinderen maken na de boeken over Geronimo de overstap naar jeugdliteratuur. ATLANTYCA SPA. 2017 wr GASTROFYSICA Waarom smaakt ijs uit een witte schaal zoeter dan uit een zwarte? Char les Spence zoekt het uit. (Prometheus, €25) VERDWENEN Thriller van Haylen Beck over Audra die in problemen komt als de politie haar kofferbak doorzoekt. (Q, €20) METEOOR Drie mensen zoeken uit wie piloot X was. Klassieke roman van Karei Capek. (Wereld bibliotheek, €20) Van Dirk Zeelenberg verscheen zojuist Ode aan de liefde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83