Vrouwenvleugel Vlijmscherp Jij beslist! Lees mee met de boekenredactie recensies Hoe kinder achtig de titels ook zijn (lene, miene mutte, Klik spaan), de thrillers van de Brit M.J. Arlidge zijn wél spannend. Dat geldt ook voor het zesde deel in de serie rond rechercheur Helen Grace, Wie niet weg is (Boekerij, €20). De hel din, verdacht van moord, zit in de gevangenis in af wachting van haar proces. Niet bepaald het paradijs voor Grace, waar enkele criminelen door haar toe doen zijn beland. En er waart een nietsontziende moordenaar rond. Arlidge schreef tv-scenario's en dat merk je. Geen mooi schrijverij, maar korte, sterk visuele hoofdstuk ken met een hoog adrena- linegehalte. Peter Kuijt Wie Tim Parks volgt, zal in zijn nieuwe roman In extremis (Arbeiders pers, €22) alles herken nen. De worsteling van Thomas met zijn pijnlijke plasdrang, zijn mislukte huwelijk, zijn kinderen en het gezin waaruit hijzelf stamt. Is dit boek overbo dig? Zeker niet: moeders brute dood aan kanker veroorzaakt een gedachte- stroom, die knettert van zwarte humor en wan hoop. Vlijmscherp wordt Thomas' gemis aan liefde ontleed: hem werd thuis de christelijke maat geno men, hij werd niet gezien. —Esther Wils - OP HET NACHTKASTJE Geronïmo Stilton verleidt Nederlandse kinderen al 12,5 jaar met succes tot lezen. De muis doet dat met zijn boeken die opvallen door de kleurige letters, grappige avonturen en heel veel afbeeldingen. De 16-jarige Martha heeft nog zeven te dagen te leven: ze is opgepakt met een pistool bij het lijk van de geliefde multimiljonair Jackson Paige. Het volk zal stemmen of ze de dood straf krijgt. Superdemo- cratisch toch? Bewijs, onderzoek en getuigen doen niet ter zake: er wordt besloten op basis van onderbuikgevoelens en gemanipuleerde infor matie. O ja, je moet beta len om te stemmen. In Cel 7 van Kerry Drewery (14+, Luitingh-Sijthoff, €17) wordt het lot van een tie ner bepaald door de (soci ale) media, nepnieuws en geld. Een beangstigend toekomstbeeld. Alhoe wel... hoe futuristisch is dit nog? Annet de Groot at is dat toch met muizen en kinderen? Is het de aaibaarheid? Wekken ze sympathie omdat ze zo klein zijn? De bekendste stripmuis is natuurlijk Mickey, maar zijn Italiaanse 'neef Geronimo Stilton is al net zo wereldberoemd. Sinds zijn ge boorte dertien jaar geleden in Italië, is Stilton bestseller-auteur: wereldwijd zijn zo'n 130 miljoen van 'zijn' boeken ver kocht. Nederland nam er daarvan 4 mil joen voor zijn rekening. Niet zo verwonderlijk misschien als je weet dat de Kinderjury in 2010,2011,2012,2013, 2014 én 2015 een Fantasia-boek (met Ge ronimo als hoofdpersoon) uitriep tot mooiste boek van het jaar. Deze maand viert de muis zijn koperen jubileum in Nederland. „De bedenkster, Elisabetta Dami, wilde schrijven over een muis in wie kinderen zichzelf herkennen. Omdat zij ook bang voor het donker zijn. Of hoogtevrees heb ben", zegt Iris Mollinger van uitgeverij De Wakkere Muis, die de boeken in 2005 naar ons land haalde. Op de avontuurlijk vormgegeven pagina's is altijd veel te zien. Met de letters - in alle kleuren van de regenboog - is van alles gedaan: als het gaat over golven, deinen de letters mee, en vaak krijgt een personage een eigen lettertype en -kleur. Mede door dat visu ele spektakel zijn de boeken al jaren bij zonder populair. Weinig andere boeken hebben zoveel Wie niet weg is Thriller IN EXTREMIS PARKS In extremis Roman lezen Supermuis Ruud Roodhorst: Ik nog wel van jou van Elke Geurts - openhartig en rauw verslag van een mislukkend huwelijk. Ellen den Hollander: Om nooit te vergeten van Thomas Olde Heuvelt - deze fantasy- en griezelverhalen en sprookje zijn helaas niet aan mij besteed. Tekst ELLEN DEN HOLLANDER Cel 7 Young adult 181 zaterdag 18 november 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82