'Ze heeft het dat ik mijn best niet doe' LIEVER DIT DAN EEN VRIENDIN DIE GEEN SEKS WIL Die uan mij j Philip (29) en Lieke (26) zijn heel gelukkig samen, maar in hun seksleven zitten ze niet op één lijn. Lieke is geweldig. Ze is lief, zorg zaam, mooi en we lachen wat af samen. Onze relatie is nagenoeg perfect, het enige ding is ons libidoverschil; Lieke wil veel vaker seks dan ik. Het liefst elke dag. In het begin is het misschien logisch dat je elke dag de kleren van eikaars lijf wil scheuren, maar na drieënhalf jaar relatie is dat toch niet normaal? Voor mij is twee keer per week in ieder geval meer dan genoeg. Het klinkt voor sommige mannen mis schien als een droom, een vriendin die altijd wil, maar in de praktijk valt dat tegen. Elke keer als Lieke mijn been begint te strelen, weet ik dat ze wil. Een paar dagen zonder seks vindt ze heel hef tig. Hierdoor voel ik constant druk, wat er weer voor zorgt dat ik er minder zin in heb. Soms geef ik toch maar toe om er weer een paar dagen vanaf te zijn. Het feit dat ze toch altijd wel seks wil, maakt dat ik ook niet de drang heb om mijn best ervoor te doen. Ik hoef maar een gil te geven en ze heeft, bij wijze van spreken, haar kleren al uitgetrokken. Ze maakt ook vaak seksgerelateerde opmer kingen of grapjes. Die probeert ze wel voor zich te houden omdat ze weet dat ik dat irritant vind, maar dat lukt niet altijd. Daarbij: ook zonder die opmerkingen weet ik wel hoe laat het is. Lieke voelt zich vaak gekwetst door mijn afwijzingen. Dan heeft ze haar best gedaan en iets leuks aangetrokken, en dan wijs ik haar weer af. Voor haar voelt het op zulke momenten alsof ik haar niet mooi of geil vind en dat een Lieke in lin geriesetje me koud laat, maar dat is niet zo. Die druk, het gevoel dat het nu moet, is gewoon niet echt stijve-piemelbevor- delijk. Of ik heb er op dat moment sim pelweg geen puf voor, dat kan ook. Dan heb ik bijvoorbeeld een zware dag gehad op het werk en verheug ik me op een avondje bankhangen voor de tv met haar. Dat is toch ook fijn? Gelukkig kunnen we alles bespreken, ook dit. Regelmatig geeft Lieke aan dat ze niet tevreden is met ons seksleven. De frequentie is nog niet eens het ergste - zegt ze - maar het gevoel dat ik mijn best er niet voor doe, wel. Maar dat komt dus door die druk die ik steeds voel. Ik heb weieens gedacht dat we mis schien toch niet bij elkaar passen, on danks dat we als koppel verder perfect zijn. Ik kan haar immers niet geven wat ze wil. Gelukkig vindt Lieke dit onzin en wil ze me niet kwijt. We proberen er samen uit te komen. Zo lassen we weieens twee seksloze weken in, om de spanning terug te krij gen. Of we spreken af dat het de komende tijd even niet van haar kant mag komen. Dat houdt ze dan overigens maar zo'n anderhalve week vol, wat ik eigenlijk ook wel weer schattig vind. Ach, het is ook weer niet zo'n groot issue. Liever dit dan een vriendin die helemaal geen seks wil, want dat komt vaak genoeg voor als ik mijn vrienden hoor. We hebben inmid dels een middenweg gevonden. Ik maak soms maar zin, en zij houdt zich een beetje gedeisd. We komen er wel, m'n natte dweil en ik." 41 magazine 17 gevoel Tekst KIRSTEN BLOEMEN E Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81